Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Средно гърне Браво/Брава/Мареа

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Средно гърне Браво/Брава/Мареа

    Добър ден!

    Някой знае ли какво има в средното гърне на Браво/Брава/Мареа? Или с други думи, дали е само резонатор или си е шумозаглушител?
    За това говоря:
    Click image for larger version

Name:	kit-marmitta-centrale-finale-fiat-marea-16-76kw-da-071996-a-122003-16-16v-sx-elx- - Copy.jpg
Views:	1
Size:	30,9 KB
ID:	2170663

    Питам, защото при мен е почнало да дрънчи нещо вътре в него и да пърди. Искам да го сменя и се чудя дали един универсален резонатор с права тръба ще свърши същата работа или трябва да си e гърне с камери и разни отделения...

    #2
    Не знам какво има вътре.Аз смених цялата генерация с такава от дизел
    FIAT MAREA 1.6 16V Weekend 99

    Коментар


      #3
      за средното гърне

      И на мен ми беше интересно преди 2-3 години, дано се вижда що-годе. Поздрави !
      Click image for larger version

Name:	2a.jpg
Views:	1
Size:	418,1 KB
ID:	2099032 Не ми два да прикача и втора снимка в по-близък план само на средното гърне, но е надупчена тръба с изолация около нея.
      Fiat BRAVA 1.6/16v103Hp EL(LPG Lovato)- XII.1997 182А4.000- Аудио система
      Мразя чалгата повече и от политиците. Поправено.Комунизмът ще отстоява своите основи по един или друг начин.Оправия-няма!

      Коментар


        #4
        янко написа: Преглед на мнението
        Не знам какво има вътре.Аз смених цялата генерация с такава от дизел

        Знаеш ли дали има разлики в двете генерации?

        pl4 8rp написа: Преглед на мнението
        И на мен ми беше интересно преди 2-3 години, дано се вижда що-годе. Поздрави !
        [ATTACH=CONFIG]108550[/ATTACH] Не ми два да прикача и втора снимка в по-близък план само на средното гърне, но е надупчена тръба с изолация около нея.
        Ясно, значи си е само резонатор. Благодаря за снимката и информацията! Стана ми любопитно, имаш ли снимка и на крайното гърне?

        Коментар


          #5
          От дизела беше с малко по-голям диаметър,пасна си по място и към катализатора,само със задния тампон имаше някакъв проблем заради теглича,на празен ход и на ниски обороти бучеше съвсем леко.Генерацията беше от жтд
          FIAT MAREA 1.6 16V Weekend 99

          Коментар


            #6
            Мареа

            Здрати, крайното гърне живя доста след като беше напълно изгнило, но и от него имаше остатъци от вата и надупчена тръба, която минава през гърнето. После взех гърнета полски от форума/втора употреба/, цялата генерация, доста по-шумни са и има типичния "режещ се" звук на тънка ламарина без подплата. Мислех като изгният от газта до две години да ги сменя с дизелови и купих още една цяла генерация и аз забелязох това, което Янко казва, изходната тръба е по-широка и я няма тая извивка на тръбара, която обикаля отпред на гърнето до отзад. Поне дизелова генерация няма да е изгнила и откак се помня във форума винаги се е препоръчвало да се слага от дизел.

            Поздрави!
            Fiat BRAVA 1.6/16v103Hp EL(LPG Lovato)- XII.1997 182А4.000- Аудио система
            Мразя чалгата повече и от политиците. Поправено.Комунизмът ще отстоява своите основи по един или друг начин.Оправия-няма!

            Коментар


              #7
              pl4 8rp написа: Преглед на мнението
              Здрати, крайното гърне живя доста след като беше напълно изгнило, но и от него имаше остатъци от вата и надупчена тръба, която минава през гърнето. После взех гърнета полски от форума/втора употреба/, цялата генерация, доста по-шумни са и има типичния "режещ се" звук на тънка ламарина без подплата. Мислех като изгният от газта до две години да ги сменя с дизелови и купих още една цяла генерация и аз забелязох това, което Янко казва, изходната тръба е по-широка и я няма тая извивка на тръбара, която обикаля отпред на гърнето до отзад. Поне дизелова генерация няма да е изгнила и откак се помня във форума винаги се е препоръчвало да се слага от дизел.

              Поздрави!

              На POLMO ли са ти полските? Питам, защото намерих цялата генерация от катализатора назад, чисто нова, на доста добра цена, на тази фирма. Много се изкушавам направо всичко да сменя, защото за последната година и полувина от както съм взел колата, генерацията е правена 3 пъти и все нещо ново се разваля.

              Коментар


                #8
                Точно така се казват да, понеже Колега ги продаваше от бракуван автомобил ги взех за директна замяна. Караме колата на газ и не очаквах да изкарат повече от две години, но вече направиха три и половина някъде-Части за Фиат браво 1,8

                като гледам, кога съм ги купил . В гаража имам генерация от JTD и личното ми мнение е, да си вземеш такива втора ръка. Полските са като цяло цена-качество, тоест получаваш толкова, колкото си платил. Оригиналните дизелови, ламарината е много дебела и 100% ще е само plug and play. Лично мнение не ангажирам никой.

                Поздрави и успех с подмяната.
                Fiat BRAVA 1.6/16v103Hp EL(LPG Lovato)- XII.1997 182А4.000- Аудио система
                Мразя чалгата повече и от политиците. Поправено.Комунизмът ще отстоява своите основи по един или друг начин.Оправия-няма!

                Коментар


                  #9
                  pl4 8rp написа: Преглед на мнението
                  Точно така се казват да, понеже Колега ги продаваше от бракуван автомобил ги взех за директна замяна. Караме колата на газ и не очаквах да изкарат повече от две години, но вече направиха три и половина някъде-Части за Фиат браво 1,8

                  като гледам, кога съм ги купил . В гаража имам генерация от JTD и личното ми мнение е, да си вземеш такива втора ръка. Полските са като цяло цена-качество, тоест получаваш толкова, колкото си платил. Оригиналните дизелови, ламарината е много дебела и 100% ще е само plug and play. Лично мнение не ангажирам никой.

                  Поздрави и успех с подмяната.
                  Отново, благодаря за информацията! Мисля, че се спрях на полската генерация. Не съм в България и намирането на втора употреба части за Мареа е практически невъзможно. Единствените ми опции са или самоделка с универсални части, или полска генерация. Както вече споменах, 3 пъти е правена при мен и има следи от не заводски заварки и от предишни собственици. Станало е малко "оправиш едно, счупи се друго" и за това не ми се рискува вече.

                  Коментар


                    #10
                    От 1.9 ли генерация се слага или от мареа 2.4
                    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm

                    Коментар


                      #11
                      Аз сложих от 1,9 жтд,от 2,4 сигурно ще е с още по-голям диаметър
                      FIAT MAREA 1.6 16V Weekend 99

                      Коментар


                        #12
                        От информацията добита, докато разучавам разликите между генерациите на различните мотори, останах с впечатлението, че генерациите 1.9 и 2.4 са еднакви.

                        Коментар


                          #13
                          Ако искате и от TD100 може да ги вземете, няма ядове.
                          И аз имах доста проблеми с гърнета на 2.0 TS на газ.
                          Преди две години и половина монтирах турбодизелови гърнета втора ръка и от тогава насам забравих, какво е това, ауспух.
                          Препоръчвам
                          1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

                          Коментар


                            #14
                            Според мен не е само до модела от който ще вземеш гърнето. Едно е дизел да цапа, друго е газ да ти прави конденз в гърнетата. При дизел виждал ли ци конденз да излиза отзад?
                            FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                            Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                            Коментар


                              #15
                              Така де, никой не отрича, че дизеловите гърнета са прекрасно импрегнирани с мазни сажди, и затова са като нови. Точно това искаме и търсим такива.
                              1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

                              Коментар

                              Working...
                              X