Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Температура на двигателя 1,3 Multijet 75 кс.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Температура на двигателя 1,3 Multijet 75 кс.

    Здравейте , имам Гранде Пунто 1,3 мултиджет 75 кс. смених термостата защото отваряше много рано / 75 градуса / взех оригинален с температура на отваряне 88 градуса . Всичко изглежда нормално , колата вдига температура термостата отваря около 88 перката на вентилатора се включва на 97 на първа скорост и така !!! Това го следя с Торго про но ми направи впечатление че след като отвори за кратко термостата на 88 градуса температурата пада с 1 градус до 87 и после почва да се качва до 92 след което пада до 86 - 87 и така няколко пъти до като не се стабилизира около 89 - 91 със скорост около 100-110 км/ч , почна ли да карам с 60 -70 -75 км/ч температурата се стабилизера на 85-88 градуса . Въпросът ми е , нормално ли е поведението на термостата при първите отваряния от студен двигател / достига 92-3 градуса и тогава пада температурата / ? Също ако може някой със същият двигател да сподели как е при него поведението следено с OBD скенер , защото след 80 градуса стрелката заковава на средата и до 105 не мърда ни микрон !!! Благодаря .
    Последна редакция от mimiomimov; 22.10.2020, 18:41.
    Фиат Гранде Пунто 1.3 multijet 75кс

    #2
    https://www.youtube.com/watch?v=5V0L35pYNXM&t=125s
    Фиат Гранде Пунто 1.3 multijet 75кс

    Коментар


      #3
      Нормално е.
      A20DTH ЖТД ама не баш
      1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
      Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

      Коментар


        #4
        Някой да има точни данни за поведението на такъв двигател ? Не забелязвам аномалия с охлаждането но това вдигане до 92-3 градуса при условие че термостата отваря на 88 ми се струва малко множко !
        Също за нивото на антифриза , държа го на отметката максимум проверено на студен мотор , след загряване се повишава малко /около 1 см/ предполагам че не би трябвало да е проблем ?
        Последна редакция от mimiomimov; 27.10.2020, 06:07.
        Фиат Гранде Пунто 1.3 multijet 75кс

        Коментар

        Working...
        X