Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за подмяна на метанов редуктор

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос за подмяна на метанов редуктор

    Здравейте, понеже изпарителя се оказа много екзотичен и мембраната му е скъсана искам да го сменя.
    На оригиналния E-GAS му дават работно налягане на изхода от 0.6 до 1.8 бара.

    На OMVL Dream Evo какъвто намерих му дават 2 бара изходно налягане

    На един Aldesa който гледах нов във фобос пък няма никакви данни за изходно налягане

    Има ли значение това за работата на инжекциона?

    Кой е по добре да взема OMVL уж малко работил за 50 лв, или турски Aldesa чисто нов за 83?
    http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
    Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
    FIAT БРАВО 1.2 16v
    ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
    FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

    #2
    За газовия инжекцион е КРИТИЧНО ВАЖНО налягането след редуктора. Количеството гориво е право пропорционално на времето на отворен инжектор умножено по налягането в рейката/след редуктора/.

    Иначе са ми малко странни тези налягания, при мен на фабричния метан в рейката е 10 бара - по спецификация .... и измерено с 'научна' цел

    Личен опит - турско каквото съм взел - съм съжалявал.
    Потърси си редуктор с 'точното' налягане и гледай да не е турски.

    ЕДИТ: метанов редуктор с мембрана е малко като 'дървен камък' метана си е газообразен в бутилката и от мембрана няма нужда. Само един редуцир вентил с пружина му намаля налягането и го държи постоянно.
    Сигурен ли си в 'диагностика' и диагнозата?
    Последна редакция от PM_u_bo; 20.10.2020, 23:33.
    Изкупуване на автомобили на добри цени
    /////

    Коментар


      #3
      PM_u_bo написа: Преглед на мнението
      За газовия инжекцион е КРИТИЧНО ВАЖНО налягането след редуктора. Количеството гориво е право пропорционално на времето на отворен инжектор умножено по налягането в рейката/след редуктора/.

      Иначе са ми малко странни тези налягания, при мен на фабричния метан в рейката е 10 бара - по спецификация .... и измерено с 'научна' цел

      Личен опит - турско каквото съм взел - съм съжалявал.
      Потърси си редуктор с 'точното' налягане и гледай да не е турски.

      ЕДИТ: метанов редуктор с мембрана е малко като 'дървен камък' метана си е газообразен в бутилката и от мембрана няма нужда. Само един редуцир вентил с пружина му намаля налягането и го държи постоянно.
      Сигурен ли си в 'диагностика' и диагнозата?
      Сигурен съм, стария редуктор го разглобих имаше малко лепкави боклуци вътре, и може би при свалянето мембраната се до скъса. На стария редуктор мембраната беше между налягането на изхода от една страна и вакума на колектора от другата - реално служи за да подържа еднакво диференциално налягане спрямо това в колектора, а не спрямо атмосферното. Иначе мембраната наистина е закачена на лостовата система с пружината.

      На повечето по евтини редуктори даже няма данни какво им е налягането на изхода. Те всичките имат винт за корекция на налягането, ама все пак той работи в определени граници...

      Дайде конкретна идея какъв редуктор да купя който да е до 1.6 бара на изхода?
      http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
      Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
      FIAT БРАВО 1.2 16v
      ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
      FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

      Коментар


        #4
        Всичките редуктори редуцират налягането до към 2 бара ,като след монтиране се регулира чрез винта налягането обикновенно към 1,4 -1,6 бара ,към него се прибавя вакуума в колектора и спрямо това налягане газовото еку определя колко милисекунди да отворени инжекторите. Т.е. който и редуктор да вземеш ще стане.Аз бих взел известен с лесни за намиране консумативи,даже и турски.

        Коментар


          #5
          kiriluz1 написа: Преглед на мнението
          Всичките редуктори редуцират налягането до към 2 бара ,като след монтиране се регулира чрез винта налягането обикновенно към 1,4 -1,6 бара ,към него се прибавя вакуума в колектора и спрямо това налягане газовото еку определя колко милисекунди да отворени инжекторите. Т.е. който и редуктор да вземеш ще стане.Аз бих взел известен с лесни за намиране консумативи,даже и турски.
          Всички редуктори.....
          във VW е над 6 бара , във ФИАТ е 10 бара, но ти сигурно си прав.
          Изкупуване на автомобили на добри цени
          /////

          Коментар


            #6
            PM_u_bo
            Говориш за фабрични,а аз са допълнително слагани метанови уредби,за каквато става дума.
            Между другото във Фиат и във WV фабричната метанова уредба е една и съща. Само един жокер фабричните метанови инжектори с каква цена са? И инжекторите които се монтират на допълнително поставени ГИ с каква цена са?
            Последна редакция от kiriluz1; 24.10.2020, 23:33.

            Коментар


              #7
              Смених редуктора, поставих OMVL Dream Evo.

              Колата обръща на метан, но моментално гасне.

              Имам усещане че налягането на изхода му е или високо или ниско, и за това колата угасва.

              Иначе редуктора работи - откачих маркуча към рейката и като подам ток на клапана пуска газ, обаче налягането е такова че с палец като затисна края на маркуча успявам да го удържам.

              https://omvlgbo.ru/upload/ac/e4/ace4...d264351ca7.pdf

              Това е редуктора на линка. въртях щуцера означен с 1, на него има пружина обаче доста малко се върти и излиза.
              От другата му страна която е означена с 10 има отвор и доста навътре се вижда един шестограм.

              Дайте идеи къде трябва да въртя за да регулирам налягането на това чудо.

              Компютъра на инжекциона е някакъв странен и още не съм сглобил кабел за него и поради тази причина не мога да видя във софтуера какво налягане показва MAP сензора.
              http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
              Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
              FIAT БРАВО 1.2 16v
              ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
              FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

              Коментар


                #8
                Без връзка газовото ЕКУ нищо няма да стане.

                Коментар

                Working...
                X