Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Помощ при избор на автомобил

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Цената е такава, каквато купувача е склонен да плати. Иначе Шваке листата да си го гледат швакистите.
    Сегашната цена на тази кола в Италия е между 11 и 16к. Без пазарлъците, за балъците, които гледат някакви сайтове и не се занимават с този бизнес, като нас.
    Все пак е важно да намериш колата и на добра цена, а не само колата. Не търсиш някакво гаражно злато, а най-обикновен, народен автомобил. Лично мнение.
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

    Коментар


      #17
      А защо да не е без евро стандарт? ....
      Просто сме решили по някакви наши съображения....
      Изказването ти за форда също не го разбирам. Да обобщаваш така за цяла толкова популярна марка... То и за фиат се носят подобни легенди, пък аз съм сменил три фиата и намирам колата за съвсем нормална.
      - не съм писал за без ЕВРО стандарт - безмислено пишеш нещо ?!?!
      - аз за съображенията питах - ти не казваш година ами евро стандарт, странно ми е - питах. Сори ако те ядосах, не ми е било цел.
      - за ФИАТ и аз съм доволен. за ФОРД - си държа на написаното. Вземеш ли , ще съжалявате - хващам бас на бутилка добро уиски, че след 2 - 3 години ще имаш мнение и за ФОРД, но няма да е като за ФИАТ.

      Иначе за хибридите МНОГО зависи как ще се експлоатира. Едно е ежедневка , но различно е ако има служебна кола и само по отпуски и някоя събота неделя се кара колата.
      Последна редакция от PM_u_bo; 22.10.2020, 21:54.
      Изкупуване на автомобили на добри цени
      /////

      Коментар


        #18
        Изобщо не гледай Аурис, щом търсиш голям автомобил с голям багажник. Ауриса е средно голям семеен автомобил с среднен към малък багажник.
        Аз бих препоръчал Honda Accord 2.0 или 2.4 бензин. Перфектен голям семеен автомобил. C5-цата е много кекав и е известен с детските си болести включително и по двигателя. Даже Passat-ите и Skoda-та е по-добрър избор от Цитрона, като се говори за големи смеейни автомобили. Ford EcoBoost 1.5 и 1.6 не са лоши двигателчета също.
        Последна редакция от yeksuh; 23.10.2020, 12:07.

        Коментар


          #19
          Изобщо не гледай Аурис, щом търсиш голям автомобил с голям багажник. Ауриса е средно голям семеен автомобил с среднен към малък багажник.
          Багажника на Ауриса си е доста голям. Точно обратното - среден към голям за този клас автомобили.
          A20DTH ЖТД ама не баш
          1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
          Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

          Коментар


            #20
            Ако обема на багажника е от важно значение, то тогава Honda Civic Tourer (624 l)"води" с около 100л на Toyota Auris Touring Sports 1.8 Hybrid (530 l).

            И това е без скрития обем

            Като се добави и magic seats става трудно достижим за вътрешно пространство в класа си.

            Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

            Коментар


              #21
              Този обем, който са декларирали от Хонда, реално са измамни, защото са постигнати благодарение на изместване на щората доста високо.
              Не мисля, че ако ти трябва багажник това да е от значение.
              A20DTH ЖТД ама не баш
              1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
              Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

              Коментар


                #22
                Съгласно данните от тестовете на ADAC:

                1) Honda Civic Tourer, стр.4
                до щората: 500л
                без щора до тавана: 710л
                спуснати задни седалки до нивото на прозорците: 980л
                спуснати задни седалки до тавана: 1470л

                2)Toyota Auris Touring Sports 1.8 Hybrid, стр.4
                до щората: 415л
                без щора до тавана: 575л
                спуснати задни седалки до нивото на прозорците: 755л
                спуснати задни седалки до тавана: 1265л
                Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

                Коментар


                  #23
                  Багажника на Ауриса си е доста голям. Точно обратното - среден към голям за този клас автомобили.

                  Аз говоря за хечбека, не за touring модела. Реално хечбека има багажник като на Браво 2 ( може би една идея много малко по-голям), понеже съм ги сравнявал лично. Което е крайно недостатъчно. Като човек с малко дете се измъчвам да бутам багаж. За touring като гледам колегата какви размери е показал, гледам не е много по-голям. Големината с бутане на седалките не от значение, когато ще ползваш колата семейно, а не като работен кон.
                  Последна редакция от yeksuh; 25.10.2020, 13:06.

                  Коментар


                    #24
                    Хечбека е друга тема.
                    За това казах, че е среден към голям за класа си.
                    Но важното е колегата да сподели дали може този клас или задължително трябва да е следващия, както е писал първоначално.
                    A20DTH ЖТД ама не баш
                    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                    Коментар


                      #25
                      Защо трябва да се използват имагинерни измервателни единици като доста голям, среден към голям, една идея много малко по-голям и т.н.

                      При метода за тестване на ADAC за различни хечбеци са постигнати следните данни:
                      KIA cee ́d - 295л
                      Hyundai i30 - 290л
                      Toyota Auris 1.8 Hybrid - 325л
                      Renault Mégane - 330л
                      Opel Astra - 335л
                      Fiat Bravo 2 - 335л
                      Mazda 3 - 340л
                      Ford Focus - 345л
                      Honda Civic - 410л
                      Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

                      Коментар


                        #26
                        Както винаги Civic-а е най-практичният хечбек с най-добрите бензинови двигатели за класа си според мен. 1.8 е супер двигател, нито е малък надут с турбини и директно впръскване, нито излишно голям. Ако ти допада на външен вид, не виждам по-добра алтернатива за средно голям хечбек/седан.

                        Коментар


                          #27
                          Благодаря на всички, които се включиха в темата! Днес синът ми е спазарил кола - Шкода Октавия 3, 1.4TSI, 140 к.с, но ще бъде негова след около 2 седмици. Повече подробности, когато я купи наистина.
                          Последна редакция от snake; 25.10.2020, 18:03.
                          Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                          Коментар


                            #28
                            Добър избор. Един колега казва, че багажника на лифтбека е като за сериен убиец- огромен. А комбито е голяма работа.
                            Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

                            Коментар


                              #29
                              Това е колата. Напълно отговаря на изискванията . Багажникът наистина е огромен - не само като литри, но можеш и цял бойлер да вкараш през отвора, което е непостижимо при класическите седани. Много екстри, само 85 000 км, изминати предимно извънградско, пълна история, само в оторизираните сервизи на Шкода. Всъщност доста бедна история. Обслужвания, една смяна на водна помпа и май нищо друго. Външният вид е прекрасен за 7-годишна кола, като следите от употреба са налице и са неизбежни. Врътнах ѝ 30-на километра в града и извънградско. Прекрасна кола! Вози една идея по-твърдо от очакванията ми. Е, моята Лада е по-хубава
                              Click image for larger version

Name:	IMG_20201115_122053.jpg
Views:	1
Size:	398,9 KB
ID:	2099048
                              Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                              Коментар


                                #30
                                Според мен добър избор. От началото когато беше пусната темата мислех и аз да се включа, даже бях написал и пост, но го изтрих. А тогава щях да предложа точно Шкода. Защото за тези пари се взима автомобил на малко години и километри. За мен Шкода в последните години е на доста добро ниво и предлага доста.
                                Комби/седан разликата е само нагоре, дължината мисля е еднаква. Аз карам Суперб който е по голям от Октавия и за да стигна нещо което е на облегалката на задната седалка се налага да вляза на коляно в багажника за да стигна до седалките.
                                При вас само не знам дали се отваря и стъклото нагоре или само капака се вдига. Защото на варианта при който само капака се отваря не влизат много обемни неща в големия багажник.

                                Коментар

                                Working...
                                X