Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Помощ при избор на автомобил

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Чаве, Октавия се води лифтбека - задния прозорец е част от петата врата и се отваря. Не е както при Супърб-2, но това е друга тема.
    Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

    Коментар


      #32
      Точно така е - задният прозорец се отваря заедно с капака на багажника и отворът става голям като на комби. Изключително практична кола! Кефя се на всевъзможните умно измислени ниши за прибиране на разни неща - под седалките, разни отделения в багажника, както и възможност лесно да преграждаш произволна част от багажника, за да укрепиш някой шаващ товар.
      Една питанка, ако някой е наясно: ангренажният комплект не е сменян никога. По книжка го дават първа смяна на 180 000 км. (или нещо подобно), но за годините нищо не е споменато, а колата е вече 7-годишна. Питахме в два оторизирани сервиза на шкода, оттам също не ни дадоха убедителна информация. Казват: "ами гума е все пак, старее", но колко години му е животът? Не че е голям проблем да направим едно обслужване, но пък всички знаем, че от оригинално вложените части по-хубаво няма. И като стана дума за оригинални части: акумулаторът е оригиналният и все още пали от половин оборот. Испански е, за първи път виждам такъв. Никога не е дозареждан, проверяван или каквото и да било.
      Tonight's the night and it's going to happen again and again...

      Коментар


        #33
        Венко, на Твоите въпроси отговори ще намериш във Skoda Club bg. Все пак гаранцията на нова кола е 5 години или 100 000 км, или което настъпи първо- годините или пробега.
        Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

        Коментар


          #34
          1.4TSI EA211 THPA двигателя се води с "доживотен" ангренажен ремък.

          Въпреки, че първата проверка е предписана на 240 000км без препоръка за времеви интервал, аз лично бих го сменил на десетата година.
          Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

          Коментар


            #35
            Октавиите са много смислени коли, с наистина огромни багажници. За ангренажа - такова нещо като доживотен ремък няма. Моята шкода е с 2.0TDI - питах в сервизите на Шкода в София и Бургас.
            В Бургас ми казаха пробег на ангренажа 150 000км. В софия ми казаха 160 000км. или 5г. Колата в момента е на 80 000км реални километра и почти 5г. с оригиналните си ангренажни ремъци.

            На ФИАТ-а ангренажния комплект сменям на 60 000км, което при карането му означава 6-години и нито веднъж не съм имал проблеми. Служебните ни Пежа са на по 140 000+ км и седем години и никой не е пипал ангренажен комплект.
            Смятам да карам до 100 000 с оригиналния ангренаж на Шкодата (още около година), след което да сменя всичко комплект.
            Дилемата ми е дали да го направя при официалния Шкода сервиз, където цените са по-високи, но и ми гарантират двоен пробег с оригиналните части, или да заложа на aftermarket. Имам още време да помисля.

            Шкодите оригинално вървят с акумулатори Varta. Пали ли - не буташ.
            Последна редакция от PSG; 22.11.2020, 14:50.

            Senza cuore saremmo solo macchine.... SKODA Yeti Adventure 2.0TDI 4x4 / FIAT Bravo Sport 1.9 MultiJet 16V / ex. FIAT Marea Weekend TD100

            Коментар

            Working...
            X