Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Помощ при избор на автомобил

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Помощ при избор на автомобил

    Да раздвижим малко позаспалия форум . Пак ще се купува кола - малкият син е решил да сменя доброто старо волво. Търси се:
    - Голяма кола, с голям багажник: с 4 врати, поне 4,60 метра, седан, комби, или наистина голям хечбек
    - Гориво - бензин
    - Скоростна кутия - ръчна
    - 120-180 к.с.
    - Евростандарт - не по-нисък от Евро 5
    - Цена - до 20 000 лв.
    - Предпочитат се обяви от частни лица

    Можете да пускате всякакви линкове към обяви, които ви се струват подходящи, за коли, които смятате за надеждни.

    В момента на дневен ред е тази обява за Опел Инсигния 1.6 турбо-бензин, 180 к.с. 2012 г. Мнения за модела, модификацията и конкретната обява?
    https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cg...Kf4ssgMWOTm3Zc
    Последна редакция от snake; 14.10.2020, 21:03.
    Tonight's the night and it's going to happen again and again...

    #2
    Мнения за модела, модификацията и конкретната обява?
    https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cg...Kf4ssgMWOTm3Zc
    Мноооого скъпо за тази модификация.
    Изискването за кутията спъва много избора.

    П.п. Май пак ще ставаш дядка.
    Последна редакция от BO; 14.10.2020, 23:29.
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

    Коментар


      #3
      Цената ще се договаря допълнително. Какво ти е мнението за колата? Някакви известни проблеми при модела или конкретния двигател?
      Tonight's the night and it's going to happen again and again...

      Коментар


        #4
        Аз за себе си съм харесал този модел, само че дизел... https://www.cars.bg/carslist.php?sub...&yearFrom=2010
        Fiat Punto 1.1-Синята птица
        Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
        Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

        Коментар


          #5
          Honda Civic Tourer 1.8 i-VTEC 2013-2017
          Последния бензинов двигател без турбо и без директно впръскване, но със 140к.с. и Euro 6.
          Примерна обява - https://www.autoscout24.de/angebote/...dtsrc=listPage
          Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

          Коментар


            #6
            Мнения за Форд Мондео 2014+ година с по-мощните бензинови двигатели - например 1.5, 160 к.с.?
            Последна редакция от snake; 20.10.2020, 17:36.
            Tonight's the night and it's going to happen again and again...

            Коментар


              #7
              За Опела с ДВГ-то по-горе, бива. Не е някакво чудо, но нормална кола. Но колкото и да я спазарите е твърде скъпа. Освен ако не бутнете цената с едно 30-40%.
              В крайна сметка какво е допълнителното изискване извън техническите параметри? Стил, здравина, мнения и от този род.
              A20DTH ЖТД ама не баш
              1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
              Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

              Коментар


                #8
                Опел Инсигния-та от обявата си заслужава само и единствено, ако километрите са реални. Колата е стара, няма дори музика от флашка, а 180-те к.с. са напълно излишен и скъп разкош. Но пък ако километрите са реални... Като стана дума за реални километри, лично аз продадох 13-годишен опел вектра C на 51 000 км. за 11 500 лв., при положение, че вектра C в добро състояние може да се намери и за 5000 лв. Колата не беше моя, а на много близък приятел. Казах му, че ще я продам, ако ми даде съответните правомощия, и успях. Намери се човек, който повярва, че километрите са реални, а те наистина бяха такива.
                Та за инсигния-та - продавачът се разсейва на нашите предложения за цена и преглед + преглед на историята в оторизиран сервиз.

                А допълнително изискване, извън техническите параметри, е единствено реномето на съответната модификация. Има марки, модели, модификации, които са се доказали като калпави и предпочитам да не рискуваме с такива. Как стоят нещата с Форд Мондео след 2014 г, мощни бензинови двигатели? Конкретно: 1.5 160 к.с.
                Последна редакция от snake; 20.10.2020, 20:52.
                Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                Коментар


                  #9
                  Наистина ми е странно - какво значение има Евро5? Защо да не е Евро 4 например?
                  Иначе от личен опит - Форд бих си взел само ако е подарък... Избора на голям автомобил с мощен двигател....
                  Разгледайте Хонда ЦРВ - 2.2 дизела - не е по заданието ти, но в сравнение с мондеото или инсигнията е от друга галактика.
                  Изкупуване на автомобили на добри цени
                  /////

                  Коментар


                    #10
                    PM_u_bo написа: Преглед на мнението
                    Наистина ми е странно - какво значение има Евро5? Защо да не е Евро 4 например?
                    А защо да не е без евро стандарт? Ми и те си вървят, даже много. Например някоя дизелова S класа от 90-те - истински автомобил, правен да върви безпроблемно милиони километри.
                    Просто сме решили по някакви наши съображения, че ще се търси екологичен БЕНЗИНОВ автомобил, на малко километри, голям по размери, със сравнително мощен двигател. Изказването ти за форда също не го разбирам. Да обобщаваш така за цяла толкова популярна марка... То и за фиат се носят подобни легенди, пък аз съм сменил три фиата и намирам колата за съвсем нормална.
                    Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                    Коментар


                      #11
                      Чисто субективното за Форда, само на база от статии, мнения, проучване и т.н., по-ското не бих го препоръчал. За мен е много красив автомобил и това би била единствената причина да го купя. За това съм отделил доста време в проучването му. Но от както се появи новото Пежо 508, вече започвам него да следя.
                      Иначе всичко, което желаеш в един автомобил, за мен се покриват примерно с този:
                      https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cg...8&slink=hhlxip

                      Иначе за мен малко над финансовия лимит и леко неотговарящ на всичките изисквания, но автомобил, който си заслужава да се вземе, който ще го ползваш доста време на принципа веднъж в годината да му отваряш капака за обслужване, което за мен е доста основна движеща сила е това:
                      https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cg...7&slink=hhm03s
                      Последна редакция от BO; 21.10.2020, 11:20.
                      A20DTH ЖТД ама не баш
                      1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                      Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                      Коментар


                        #12
                        Благодаря за предложенията на BO, donnna и stefanaki! Ситроен никога не съм карал, дори не съм се и возил. Нямам никаква представа за тези коли - чупят ли се много или пък напротив? Тази обява за Ситроен също е в списъка с интересни обяви: https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cg...i8lgnGWQKXBcoo

                        Конкретно за тойотата, струва ми се малко съмнителна цената за хибриден автомобил с толкова екстри и на такива километри. Гледал съм цените в Италия и цената ми изглежда доста ниска. Освен това обявата е на половин година, което не е много добре. Въпреки това съм заинтригуван и ще видим на място как изглеждат нещата.
                        Поздрави!
                        Последна редакция от snake; 21.10.2020, 21:18.
                        Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                        Коментар


                          #13
                          Причини да не се купува хибрид у БиГе-ту много... На първо място не е "рацерска" кола и не е tdi, ако синът ти е нервен шофьор, не е за него, ще остане доста разочарован, но пък от друга гледна точка както каза BO е перфектната кола. Батерията има 10 години гаранция, и дори да стане проблем най - често се сменя някоя клетка и това е...

                          Коментар


                            #14
                            За мен това е "нормална" цена на този автомобил (Тойотата). И, да, от доста време е обявата, защото ги следя редовно. Но знае ли човек, може да излезе реална, за това я споделям.
                            A20DTH ЖТД ама не баш
                            1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                            Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                            Коментар


                              #15
                              Конкретно за тойотата, струва ми се малко съмнителна цената за хибриден автомобил с толкова екстри и на такива километри. Гледал съм цените в Италия и цената ми изглежда доста ниска. Освен това обявата е на половин година, което не е много добре. Въпреки това съм заинтригуван и ще видим на място как изглеждат нещата.
                              Поздрави!
                              И аз мисля, че цената е съмнителна.
                              Спрямо Schwacke-Liste към днешна дата еднa Toyota Auris Touring Sports (E1 Hybrid с първоначална регистрация01/2016 и на 44 000км има стойност от 12.447 €.
                              Преди 6 месеца е имала по-висока стойност. Като се прибавят разходи по докарване от Италия и печалба на търговеца, то и според мен е съмнителна.
                              Реалните цени на тези автомобили са в интервала €15.600 – €16.900:
                              https://www.autoscout24.de/angebote/...dtsrc=listPage
                              Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

                              Коментар

                              Working...
                              X