Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Бавно гаснене лампа масло фиат браво 2 .1.6 мултиджет дизел

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Стига с това масло. Безсмислена е както препоръката, така и смяната му.
    Въпросът е след като запали колата, след колко време вдига реално налягане по манометър. Ако манометъра има такова забавяне, то си има и реален проблем.
    На по-старите конзоли за филтри от този вид по средата на филтъра има една "пишка", която по принцип не се сменя отделно от конзолата, а върви с нея. Въпросната пишка играе ролята на възвратен клапан, който пази "изцеждането" на маслото обратно в картера. Братята китайци са пуснали обаче заместител, ако се наложи да го смениш това нещо.
    По спомен не съм заглеждал тази конзола когато сменях филтъра, но на пръв поглед елементарно не се вижда въпросния клапан. Но конзолата е много подобна и съм почти сигурен, че отвора на филтъра влиза навътре в клапана. Ако някой си сменя маслото скоро, нека направи по-добри снимки на конзолата навътре, където се завира филтъра.
    След това вече има масово предложения въпросната "гума", която уплътнява картера към помпата, да бъде заменена от по-сигурно изделие.
    Ако след смяна на гумата колата пак не качва масло, то или ДВГ-то, или помпата са прекалено износени, което не ми се вярва чак толкова.
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

    Коментар


      #32
      Когато я запаля колата студена,лампата не гасне а се включва зумер и изписва infuse engine,разбира се че я гася колата веднага. Колата е на реални 100 000 км. Проверена е, не вярвам да е от двигателя, чак пак такова износване на мотора, а и не вярвам да има нещо общо мотора със гаснене на лампата.


      Разберете че колата е постоянно по сервизи и нищо,и аз мисля че проблема е във клапана,отича явно маслото обратно във картера и когато се запали пълни масленият филтър,но.....какво от това като няма истински сервизи,толкова са майстори че във някой сервизи ми казват да си премахна дпф,направете си вие изводи.А относно колегата че не вярва за 5 секунди, приятел включва се зумера и изписва infus engine, ти как мислиш 2-3секунди ли са? Включва ли при теб зумера и изписва ли ти нещо на дисплея, нищо не преувеличавам иначе нямаше да пиша тук, а и търся помощ, каква ми е работата да лъжа, просто понякога прекалявате, ако не можете да помогнете няма нищо, здраве да е, ама много моля не се заяждайте..
      Последна редакция от bravooo; 03.11.2020, 21:32.

      Коментар


        #33
        Иииизвиняяявай.
        1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

        Коментар


          #34
          само да попитам , има ли увеличение в нивото на маслото
          питам го, защото севизът е препоръчал премахване на ДПФ
          фитъра , при изгаряне на саждите в ДПФ ,дюзите подават повече гориво ,
          и при някои мотори част от това гориво се стича в картера
          което разрежда маслото ,
          Linea .2009 .1,6 Mjet Emotion
          ESP ASR CC HH MSR 6AB

          Коментар


            #35
            Много пък си тънкообиден...
            Ако не подаваш газ след запалване, докато напълни филтъра, няма никакъв проблем. Пък ако държиш да си харчиш парите залудо...
            Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

            Коментар


              #36
              bravooo написа: Преглед на мнението
              Когато я запаля колата студена,лампата не гасне а се включва зумер и изписва infuse engine,разбира се че я гася колата веднага. Колата е на реални 100 000 км. Проверена е, не вярвам да е от двигателя, чак пак такова износване на мотора, а и не вярвам да има нещо общо мотора със гаснене на лампата.


              Разберете че колата е постоянно по сервизи и нищо,и аз мисля че проблема е във клапана,отича явно маслото обратно във картера и когато се запали пълни масленият филтър,но.....какво от това като няма истински сервизи,толкова са майстори че във някой сервизи ми казват да си премахна дпф,направете си вие изводи.А относно колегата че не вярва за 5 секунди, приятел включва се зумера и изписва infus engine, ти как мислиш 2-3секунди ли са? Включва ли при теб зумера и изписва ли ти нещо на дисплея, нищо не преувеличавам иначе нямаше да пиша тук, а и търся помощ, каква ми е работата да лъжа, просто понякога прекалявате, ако не можете да помогнете няма нищо, здраве да е, ама много моля не се заяждайте..
              Ако мислиш, че проблемът наистина може да е в клапана, то смени конзолата, в която се завива филтъра. Не ми се вярва втора употреба да е толкова скъп. Но лично аз не съм чул и за един случай, при който този клапан да е създал описаните проблеми.
              На твое място по-скоро бих сменил уплътнението още веднъж в друг сервиз.
              A20DTH ЖТД ама не баш
              1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
              Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

              Коментар


                #37
                Колега,колата с този проблем ли я купи или се появи след смяната на маслото и филтъра?

                Коментар


                  #38
                  Когато я купих не ми е направило впечатление че гасне бавно лампичката, проблема се появи след смяната на маслото и филтъра, във момента е със масло селения 5w-30. Във Александър ауто искат 340 лв. за да ми отстранят проблема, били запознати със този проблем, но не казват нищо повече, оставяш я и утре си я взимаш готова, изпусна се и ми каза че една част от проблема бил механичен и една част софтуерен. Питам го а ако проблема си остане, какво правим със парите, отговора му беше няма такъв вариант, те били запознати със този проблем.
                  Последна редакция от bravooo; 04.11.2020, 21:17.

                  Коментар


                    #39
                    Ей го къде трябва да са го набутали.



                    Не при стрелката а пластмасата отгоре.
                    За това разглобяване и оглед.
                    A20DTH ЖТД ама не баш
                    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                    Коментар


                      #40
                      Значи се разглобява ,защото ми казаха че не се разглобява.Още малко ще я потърпя и май нещата отиват на продажба,много проблемен модел се оказа фиата,много нерви няма смисъл,и не мисля повече фиат да карам,за жал колата се оказа много проблемна.Благодаря ти много за снимката .
                      Последна редакция от bravooo; 05.11.2020, 23:08.

                      Коментар


                        #41
                        Ей го къде трябва да са го набутали.



                        Не при стрелката а пластмасата отгоре.
                        За това разглобяване и оглед.
                        Тази пластмаса къде точно се намира в двигателя?

                        Коментар

                        Working...
                        X