Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Бавно гаснене лампа масло фиат браво 2 .1.6 мултиджет дизел

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    bravooo написа: Преглед на мнението
    Здравейте, колата не се кара,ако я карах до сега двигателя трябваше да е блокирал.Постоянно я карам на сервизи със репатрак ,чудят се и нищо.Сега ще сменя двата датчика ,но ме съмнявам че е от това.Колата все още не е оправена и не се случва нищо.Сервизите са гола вода,почвам да им се дразня,все едно съм им закарал космически кораб.Благодаря ти за съвета.Само да питам тази кола има ли механичен затварящ клапан за маслото ?И къде се намира?Сервиза също не знае къде да търси?.
    Здравей отново,ако не е тайна от къде си.Може да те насочим към някой сервиз,аз или колегите?!!
    Fiat Multipla 1.6 16v BiPower 03:Lancia Delta3 1.6 16v 120 multijet

    Коментар


      #17
      От София съм.Във Ауто Италия е трагедия,казаха че двигателя бил за ремонт,щях да падна)))Колата е на реални 100 000/км.купена от италианско семейство и км са проверени.

      Коментар


        #18
        Няколко софийски фирмени мултипли ги карат в Пловдив на сервиз. След години мъки със Сф 'майстори', Ако решиш пиши ми да ти пратя телефона. Сервиза има и евтини репатраци.
        Изкупуване на автомобили на добри цени
        /////

        Коментар


          #19
          Сменихме датчика и пак е същото положение.Колега ми даде уж сервиз във София ,ти му говориш за лампата на маслото,той ти говори за премахване на дпф,пълна трагедия.Ако някой познава ама наистина добър сервиз да пише ще съм ви благодарен,въпреки че вече мисля за продаване на колата,просто се изморих от обикаляне по сервизи.Явно че проблема ще остане неразрешим.

          Коментар


            #20
            За колко секунди се пълнят маслените магистрали и угасва лампата?
            Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

            Коментар


              #21
              3-5 секунди,имам и друг фиат пунто,лампата гасне веднага след запалване,няма ни 1 секунда.
              Последна редакция от bravooo; 25.10.2020, 10:53.

              Коментар


                #22
                Мерси колега, във този сервиз вентура искат да ми премахнат дпф, егр, и ми искат 800 лева. Не мерси. Аз им казвам за лампата че гасне трудно те ми казват че трябва да се почне от премахване на дпф, такива сервизи са ми ясни

                Коментар


                  #23
                  Shadowandust написа: Преглед на мнението
                  Здравейте,сменете само уплътнението между маслената помпа и смукателя в картера и си ти,не се вкарвай във други филми.Има достатъчно информация и в нета за този проблем!Поздрави.
                  Мисля, че колегата е прав.
                  Може ли да споделиш, колко ти излезе с работата смяната гумичката, горе долу, да предположим дали е сменена.
                  Либра 1,9 жтд 2000г. LX
                  Фиат Крома 1,9 2009г.
                  Ивеко Дейли 2.8 2006г. Ланча Делта 2.0 mjet 2008г.

                  Коментар


                    #24
                    bravooo написа: Преглед на мнението
                    Мерси колега, във този сервиз вентура искат да ми премахнат дпф, егр, и ми искат 800 лева. Не мерси. Аз им казвам за лампата че гасне трудно те ми казват че трябва да се почне от премахване на дпф, такива сервизи са ми ясни
                    На тези агенти май им е любимо да те карат да махаш дпф и егр при положение че е очевидно че проблема не идва от там. Ще взема да пиша едно мнение в сервизите че това хвалене там е много далеч от истината. По темата - иди при Дани в Дружба, имах ходене по мъките от "препоръчан" на "препоръчан" сервиз и той е първия в София на който вече искрено се доверявам. Двора на Тих Труд, тел. 0888990894.

                    Коментар


                      #25
                      120 лв.всичко.Не знам дали е така но гумичката струвала 60 лв.Показаха ми старата гумичка.

                      --- Автоматично слети последователни мнения ---

                      Благодаря ти колега ще му звънна непременно.Във повечето сервзи ми казаха да сменя новото масло .Във момента карам кастрол едге 5w-30 LL.Това масло хич не било за италиански коли,сега ще купувам Селения.Маслото кастрол било като WD,хич не го харесаха във сервиза,така ли е ,не е ли вече не знам.Но ще го сменя по тяхна препоръка.Мисля че сбърках като си взех фиат ,но вече е късно много пари хвърлих по нея,за жал.

                      Коментар


                        #26
                        Не че Селения е кой знае колко читава, нищо че се препоръчва за Фиат Груп, но конкретния Кастрол си е основно за ВАГ Груп марките, и не е особено подходящ за твоята кола (отделно че е залято с ментета/рециклажи от Румъния)...
                        Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
                        Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

                        Коментар


                          #27
                          за маслото, пробвай с motul Xclean 5w30efe подходящо е за фиат
                          BMW LONGLIFE-04 ; GM-OPEL DEXOS2 ; MB-APPROVAL 229.52 ; OPEL/VAUXHALL OV0401547 ; VW 505 00 505 01 ; FIAT 9.55535-S1 / S3
                          Linea .2009 .1,6 Mjet Emotion
                          ESP ASR CC HH MSR 6AB

                          Коментар


                            #28
                            3-5 секунди е малко много, но... да блокира двигателят? да си возиш колата само на пътна помощ? Стига.
                            Карал съм 2.4 JTD 175 к.с с бавно гаснеща (2-3сек) десетки хиляди километри без забележка. На пълна газ.
                            Ако това беше толкова сериозен проблем, турбината щеше да замине почти веднага от маслен глад.
                            Я помисли, дали малко не преувеличаш за петте секунди. Да не са като при мен, 2-3.
                            1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

                            Коментар


                              #29
                              Мислех да го кажа и аз, но се сдържах. Авторът нямя познания, за да направи оценка на риска в дадената ситуация и няма да го разбере.
                              Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

                              Коментар


                                #30
                                Имам Делта 3 със същия двигател,смених гумичката понеже лампата за маслото гасне на 2сек при първо палене за деня и при престой от 2/3часа, разлика няма-карам я 30х вече така и е 6
                                В Ланча форума има тема за въпросната гумичка-http://www.lancia-bg.com/forum/viewtopic.php?f=54&t=39206&start=20

                                Коментар

                                Working...
                                X