Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Каква грес за карето в чашката на полуоската?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Каква грес за карето в чашката на полуоската?

    Някой да има идея с каква грес се пълни чашката на полуоската откъм трансмисията в която е карето. Тъй като я разглобих и логично старата изтече. Беше черна и нещо средно между грес и масло, нещо средно на гъстота.

    Грешен раздел -> Преместена.
    Редактирано заглавие.
    Модераторски екип на fiatforum.bg

    #2
    Греста е специална за карета, шарнири и т.н. По принцип идва в комплект като си закупиш ново каре. Греста има някои присадки, но като цяло е почти идентична с графитната грес и много хора слагат графитна и без проблеми си карат, включително и аз съм го правил при скъсан маншон, защото тази специална грес е особено неоправадно скъпа.

    Коментар


      #3
      В интернет ми излиза молибденова, предполагам че тя е скъпата?

      Коментар


        #4
        Ами не точно, молибденова е още по-скъпа, особено имайки в предвид какво количество се слага в каретата. Иначе и тя става. То реално и литиева може да сложиш, ако искаш, но пак цената и спрямо графитната и количеството което се слага в каретата не си заслужава, освен ако не си голям ентусиаст. Като напишеш грес за карета, ще ти излезнат всякакви видове от тези 3 греси, защото ги пишат в описанията, че стават и то е така.

        Коментар


          #5
          Ако сложиш каква да е грес, ще сменяш каре. Прочети си, макар да се намира трудно това инфо, каква точно грес се слага- има дори написана марката, както и гъстотата й NLGI. Не разчитай на тези пакетчета, слагани в комплекти, всичко е едно към кесим, ще ти дам пример- купувам си водачи за спичатни апарати на друга марка, в ръководството на колата си пише, че водачите не се смазват с нищо, тези сложили грес. След 6 месеца ги свалям водачите, покритието им паднало, в сравнение с оригиналните водачи на 13 години, тези на 6 месеца са все едно са седели там 50 години. Навремето за Либрата бях изровил всички данни за греста и по спецификация си намерих, за мен това е единственото правилно решение, другото ще ти донесе бъдещи проблеми.
          Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
          Fiat Bravo'97 1,6 16v
          Fiat Tempra'91 1,6 mono

          Коментар

          Working...
          X