Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Bravo 2, 1.9 150 - Късно турбо

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Bravo 2, 1.9 150 - Късно турбо

    Здравейте колеги, ще се радвам ако някой от вас даде мнение по моя проблем. Колата е със сменен клапан на геометрията, движеше се напълно нормално но при високи обороти пренадуваше. Казаха ми че сърцевината и геометрията на турбината са наранени, сменихме ги с нови, провериха вакуумите и казаха че всичко е наред. Да но сега има много осезаема турбо дупка - преди се усещаше около 1800 оборота, сега е след 2200-2300. Възможно ли е това да е причинено от задръстен ДПФ (не ми свети лампичка и никога не съм имал проблеми, но ми казаха първо да го махна и после да търсим проблем). Масло, въздушен, горивен филтър, ремъци, помпа са сменени. Вихровите клапи са премахнати. Няма никакъв пушек, просто колата е осезаемо по бавна. Благодаря предварително.

    #2
    Кое преди се усещаше около 1800 оборота, сега е след 2200-2300? Турбото или дупката?
    Според мен не е от ДПФ-а. Можеш да я изкараш на магистралата и даже и при прецакан ДПФ, ще се оправя за малко след всяка регенерация.
    браво 1,6/90 - 09 г.

    Коментар


      #3
      Преди се усещаше как турбото "дърпа" от около 1800, сега до 2200 няма никой. Отделно от това днес започна да пуши светло сив към леко син пушек при натискане.
      Последна редакция от Steaz; 06.10.2020, 13:14.

      Коментар


        #4
        Само да питам,имаш ли пластина на егр клапана,затапен ли е.Друго което се сещам е да откачиш буксата на дебитомера,ще запише грешка но не се умира от нея
        198mjet Bravo

        Коментар


          #5
          Какво точно смеихте по турбината? Да разбирам ли, че само корпуса е стария? КЪДЕ направиха ремонта на турбината?
          Изкупуване на автомобили на добри цени
          /////

          Коментар


            #6
            ЕГР не е затапен, но пък преди ремонта си фунцкионираше нормално.. на турбината наистина само корпуса е стария. Ремонтите по турбината са правени във Вентура.

            Коментар


              #7
              Да, значи горе-долу моята картинка. Само без пушека, ама живот и здраве, сигурно и той ще се появи.
              Аз съм се насочил към почистване на дросел и ЕГР, основно защото напоследък ми се струва, че двигателят изгасва по-бавно. А и с предишната кола дроселът си беше част от периодичното обслужване, та си имам пресантимент към него. За съжаление, доколкото се познавам, няма да е скоро, щот цялата работа не ми пречи особено.
              Ама като го направя, ще пиша дали е подействало.
              браво 1,6/90 - 09 г.

              Коментар


                #8
                Ъпдейт по темата. След като я връщах във Вентура и ме увериха че турбината която са правили си е наред и няма други проблеми и ми казаха че трябва да махнат егр и дпф, реших да я закарам на Дани в Дружба да я види. Излезе му грешка на дросел, сменихме го и си поигра да регулира турбината. Колата е осезаемо по добре, уикенда ще я изкарам на магистралата да я понатисна, но мисля че това беше основния проблем. Не му е мястото в тази тема, но искам да похваля отношението и работата на човека!

                Коментар

                Working...
                X