Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Типо 2 ресет след смяна на масло

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Типо 2 ресет след смяна на масло

    Привет колеги. Днес си обслужих Типо-то, но май се оказва, че автомобила няма опция за зануляване на сервизния интервал. Има ли някакво скрито меню, комбинация от бутони или трябва някой разбиращ и със необходимия софтуер? И този интервал може ли изобщо да се изключи?
    Последна редакция от ross_n; 05.10.2020, 20:23.

    #2
    Комбинация с копчета е малко вероятна, почти съм сигурен че става само с MES.
    Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

    Коментар


      #3
      batproho написа: Преглед на мнението
      Комбинация с копчета е малко вероятна, почти съм сигурен че става само с MES.
      Или alfaobd плюс Елм 327.

      Коментар


        #4
        Ето от колежка от форума.Това е за Крома,но не пречи за пробваш.При мен се получи.
        Megi53

        Кара велосипедРегистр. на08.07.2010МестоположениеПловдив 01 ЦентраленМнения21

        Да разкажа моята история, светва лампата за маслото че е за смяна, отивам в сервиза сменят маслото и филтъра но лампата продължава да свети, което ни подсеща че нещо трябва да се занули. След дълго лутане и ровене из форуми намерих какво да се направи за да изгасне лампата след смяна на маслото при Фиат Крома 1.9 JTD 150 кс, та правите следното загасяте автомобила и ключа на позиция оф, натискате до дъното педала за газта превключвате ключа в положение ON изчаквате 30 секунди предполагам това е докато мине зареждането на компютъра след това без да пускате педала на газта натискате 6 пъти педала на спирачката, завъртате ключа в положение OF и чак тогава пускате педала на газта. Това е ръчно зануляване когато няма наблизо сервиз където да ви бръкнат в компютъра или искате да спестите някой лев заради това заноляване. Дано бъда полезна с тази информация


        Ланча Капа 2,0 VIS
        Фиат Крома 1,9 multijet 185 к.с. ремап

        Коментар

        Working...
        X