Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Нов колега с въпроси за 1,3 мултиджет

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Нов колега с въпроси за 1,3 мултиджет

    Здравейте! Вчера се снабдих с Пунто 1.3 мджет 90к.с., набор 2006. Имам някои впечатления, които искам да споделя и да разбера малко повече за агрегатите по автомобила, за да знам какво да очаквам като представяне от този двигател.
    1. Турбото тук с уейстгейт ли е или с променлива геометрия?
    Питам, защото не усещам тласък в никой момент при ускорение. А то бих казал, че е доооста близо до 1.2 чист бензин. Аз съм свикнал да НЕ си мачкам ТДИ-тата за да вървят, понеже са били винаги с VNT турбини.
    2. Къде трябва да търся температурния сензор за горивото?
    Записана е грешка свързана с този датчик, която след триене пак излиза. Ако има проблем в него, как се отразява това на работата на двг?

    #2
    1. С променлива геометрия.
    2. На горивния филтър отдолу.
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

    Коментар


      #3
      Колеги, караме си Пунтото, уча жената да шофира и всичко си беше точно тези дни, но днес сутринта имаше ситуация. По маршрута Люлин - Студентски град всичко нормално, но малко преди крайната точка, изведнъж качи оборотите на около 1100, стана неравномерна работата на мотора и лашкаше сякаш прекъсва. В същото време при ускоряване пушеше сивкаво и то не слабо, ами добре си пушеше. На място като спирах изчезваше пушека, но при потегляне и при ускоряване отново изпушваше, а оборотите си се държаха на около 1100. Стигнах до работа и я угасих. Запалих отново и оборотите си заковаха на 820-30 и при форсиране нямаше пушек. Все едно нищо не се беше случило. Само като излезнах от колата усетих, че мирише доста тежко....не мога да конкретизирам дали горяла нафта или горяло масло или смесено. А и се усещаше, че е загряла повече от обикновено, защото лъхаше топъл въздух около колата.

      Коментар


        #4
        Колата има ли дпф? Това са симптоми на регенерация на дпф.

        Коментар


          #5
          Ами, не знам дали има дпф. Сега разрових форуми и се споменава, че има Евро 4 с дпф и без дпф. Моята е Евро 4, 2006-та. Като залегна под колата успявам да видя меката връзка преди правата тръба към крайното гърне, но не виждам нещо, което да прилича на дпф, ако изобщо би бил там долу.

          Коментар


            #6
            Колеги, нещата са ясни. Колата е с ДПФ и е започнал регенерация, която съм прекъснал вчера. На прибиране я започна пак и си я приключи нормално.

            Коментар

            Working...
            X