Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Предстояща покупка на Fiat Sedici

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Предстояща покупка на Fiat Sedici

    Привет на всички. Оглеждам се да си купя Fiat Sedici.
    Прави ми впечатление, че няма много теми за тези коли тук. Никой не ги кара, или нямат проблеми?
    Смятам да и сложа газ - гледам, че е пълен инжекцион.
    До сега съм карала ниссан микра.

    Лесно ли се намират части се чудя?

    Хубав ден на всички!
    Fiat Sedici 1.6 gasoline, на име Додо

    #2
    Проектирана в Япония,произведена в Унгария.Сравнително евтина изработка, почти никаква шумоизолация-тънък мокет директно върху ламарината.Бензинов двигател на Сузуки,дизелов-Фиат Mjtd.Окачването отпред е цял носач с шарнир и биалети консуматив.
    Маренго 1.9Jtd-110 2002

    Коментар


      #3
      Ех
      Ама пък е така симпатичен...
      Fiat Sedici 1.6 gasoline, на име Додо

      Коментар


        #4
        Тоест е кофти и да не се занимавам?
        А вече разгледах половината от тия в София. Таман си харесах един.
        Благодаря за мнението и съветите.
        Наздраве!
        Fiat Sedici 1.6 gasoline, на име Додо

        Коментар


          #5
          Здравей.Помисли първо дали ти трябва кола 4х4 и тогава гледай колко е красиво Седичито.Писал съм и преди по темата.Всички Седичита са 4х4 и от там разходът е по голям.Сузуки SX4 е същият автомобил произведен на същото място но според българският манталитет цената му е по висока защото не е Фиат.Бензиновият мотор на Сузуки сложен в Седичи 4х4 си е умрял и без газова уредба а и няма място за бутилка в мъничкият му багажник.Моето го карам 84000 км.без проблем но е дизелово.Ако е за по нисък разход и добра визия има дизелови SX4 със Пежо мотор дизел 90кс.които са произведени в Япония и са само с предно предаване и там разходът на гориво е нисък а визията е същата.За повече инфо тел. за връзка на ЛС.
          Fiat Sedici 1.9 MultiJet 120 Hp

          Коментар


            #6
            Привет и благодаря за коментара.
            През повечето време съм в града, на се случва често и да излизам на черен път, в гора, на реба.. Бих искала висока кола, която да не е баш джип джип,понеже чак толкова не ми е нужно.
            Седичито ме се стори,че ще покрие това условие.
            Шарнири сменях и с микрата два пъти годишно като че ли.
            Не искам дизелов, защото не е еко.
            Микрата имаше газова в багажника, на мястото на гумата.
            Градско 8-10, газ 11 понякога, зимата бензин до 12 на сто...
            Разбираш, не е това проблема- на майстор се ходи 2 пъти годишно или при проблем. Не съм някоя свиня.
            Fiat Sedici 1.6 gasoline, на име Додо

            Коментар


              #7
              Не знам от къде си,но във форума има някое друго Седичи.Първо седни в такова и го пробвай и тогава реши дали това е твоята кола.Шарнири не съм сменял а съм рециклирал един път миналата година и предполагам че ако започна да сменям ще е всяка година поради качеството на частите в Бг.Не знам каво не му е екото на дизелът при условие че катализаторът и ДПФ работят коректно.Успех с покупката.
              Fiat Sedici 1.9 MultiJet 120 Hp

              Коментар


                #8
                e.. аз такива хора с такава кола не познавам, а по автокъщите нямат много навик да дават да им се карат колите - и е разбираемо защо.
                някак не си го представям - здрасти, пичове, много як форум, дайте ено кръгче.
                Относно дизела- имам чисто нова газова уредба и се надявах да я оползотворя, понеже я монтираха малко преди да скапя колата.
                може би е много тъп начин на мислене, де да зная и аз..
                два лаишки въпроса
                - нали не е постоянно 4х4 - когато е изключено не е ли само на предно?
                - катализатор на 200000 км (щото не, не са на 130К, колкото и да пишат глупости в автокъщите, знам аз) дали ще работи коректно? или ще иска смяна и аз ще съм късметлията?
                Fiat Sedici 1.6 gasoline, на име Додо

                Коментар


                  #9
                  Като се знае вин номера може да покаже километрите
                  КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                  Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                  http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                  Коментар


                    #10
                    Не е ли само ако е ходила по сервизи там?
                    Два вин-а бих проверила, ама къде?
                    оКЕЙ
                    Не ми пречи да конкретизирам, накратко.
                    гледах оня ден това
                    https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cg...94744983073049
                    * отвън - видими дефекти - чукнато отпред на решетката и отзад на покрива при третия стоп. Уплътненията на шофьорската врата са леко сбръчкани. Уплътнението на багажника е прецакано при затварячката му. Колата е опечена от слънцето, има протрито на прага на шофьора, дръжките на вратите са като опечени, маншона на скоростния лост е поопърпан. И двете брони и седят като подарени - махани ли са, или просто е подпирана - един дявол знае. Зажулени пластмаси отзад на калниците - все едно аз съм паркирала, мислейки си, че паркирам микра. Дерка на едната врата - струва ми се, че с едно пастиране ще личи малко по-малко. Нацъкана от камъчета на доста места с люпки. Нормално оваляна боя за 13 годишна кола.
                    * Ръжда - не видях нещо фрапантно.
                    * Кош - без ръжда
                    - радиатор - уж чист и без фрапиращи наранявания.
                    - ДВГ - измит, но не чак старателно, омасляване видях на едно място, не зная дали е нормално. При стартиране ДВГ не издава странни шумове, работи равномерно, затихва след минута и продължава така до спиране. Не намирисах странна миризма отзад при стартиран двг, но пък и в тоя момент гледах друго и може да съм пропуснала. Забелязах прецакани тампони на радиатора.
                    * отдолу - Омасляване под картера и дифа
                    * Интериор - Не изглежда прана , нито чистена много добре, има листа, спица от чадър и разни други боклуци в багажника при гумата. Доста кирлива отвътре - не от мръсотия, а от пастата, с която ги "освежават". Чисто празна жабка.
                    * движение - колата може да се кара, имат транзитни номера, ще я водя в сервиза утре с тях да я видят и механиците.
                    * отношение - Хората ме оставиха да си я разгледам спокойно, не ми досаждаха, останаха след работно време. Аз лазих отдолу, врях се навсякъде с фенера, отдолу, зад педалите, абе навсякъде, ам не снимах вин номера, щото съм патка. Коментирахме дефектите, вероятно ще направят отстъпка. Предлагат регистрация от-до за определена сума Х.
                    * сервизна история - Няма доказуема история колата.

                    Мои лични разсъждения - силни и консистентни износвания по еднакъв начин на няколко места. Вероятно е била собственост на един човек за едно дълго време, после е карана от друг човек и направена на войнишко канче в тоя период - няма как кротко да е карана 13 години и след това да се изжули така по веждите на калниците, освен, ако не е дадена да речем на детенцето да се учи или нещо. Моята микра я докарах в тоя вид на третия месец и след това не ми пукаше - платих един два калника на някакви нещастни хора, другото бяха стълбове, дървета и т.н. твърди предмети. Не личи да е пребоядисвана, но е подпирана. 145К км са ми силно подозрителни за този интериор и екстериор - силно вероятно е въртяна.

                    днес гледах това
                    https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cg...71220114861856
                    * отвън - видими дефекти - чукнато отпред на емблемата, пукнат корпус на лявото огледало, има протрито на прага на шофьора, предната броня отляво е провиснала, щипките не хващат фара навсякъде, удряна или просто е подпирана - дявол знае. Нацъкана от камъчета на доста места с люпки. Подозрително запазена боя за 14 годишна кола.
                    * Ръжда - не видях нещо фрапантно, само като че видях точки ръжда на единия заден праг.
                    * Кош - без ръжда - радиатор - уж чист и без фрапиращи наранявания.
                    - липсваща капачка за водата на чистачките
                    - ДВГ - прекрасно измит, можеш да си ядеш омлета на него. Стартира с някакво стържене или тракане - подозирам проблем с веригата. Неравномерна работа в първата минута, след това затихва. Силна миризма на бензин от ауспуха.
                    отдолу: Омасляване под картера и дифа няма - дифът беше сух, като окото на лихвар, а под картера имаше кора или не знам, нищо не успях да видя. С това омасляване - дали гарнитура е заминала, или просто има масло та тече- не знам кое е по-кофти - да няма масло, или да се смени гарнитура. Лаик съм. Всички без тая, които гледах до момента имаха петно на тия две места, та за това ми направи впечатление.
                    * интериор - Прана, миришеше на мокро куче. Никакви видими боклуци никъде, дори и в багажника при гумата. Нещо беше намазано на жабката - като че пастата, с която ги мацотят по автокъщите отвътре. Интериор в малко по-добро състояние. Прецакано уплътнение на багажника - в лявата част.
                    * движение - колата НЕ може да се кара, нямат транзитни номера, ще я водя в сервиза да я видят и механиците с репатрак и с особено мнение ако другия дръгел не става и не реша да ходя да гледам преди това оставащите два броя в район София.
                    * отношение - Уж ме оставиха да си разгледам спокойно, но в един момент дамата дилър се оттегли и нейно място зае доста ехиден господин, който ми се подсмиваше, че врях се навсякъде с фенера, когато попитах може ли да я закараме на механик ми изкиселя че то така никой не бил гледал коли като мен, аз нали всичко съм си видяла, ся пък и механик. Отново не снимах вин номера, щото съм патка. Коментирахме дефектите, вероятно няма да намалят цената, предлагат регистрация от-до за определената по-горе сума Х+100 лв. И мън-мън - имали номера, ама не ги ползвали за това, нямали физическата възможност.
                    * сервизна история - Няма доказуема история колата - има някаква сервизна книжка с последен запис 2008 г и уж била с един собственик.

                    Мои лични разсъждения - Нещо тоз единствен стопанин и тия 134К км ме съмняват доста. Вероятно е била собственост на един човек за едно дълго време, заради консистентното износване на някои места, но подозирам, че е сменяла поне няколко собственика и ако не да е пребоядисвана, поне предницата е правена вече след поредния собственик. Както казах - боята беше подозрително лъскава за 14 годишна кола. Вероятно е въртяна.


                    Това двете са коли от автокъщи.
                    От частни лица се нагледах на парада на ръждите - даже опела на баща ми и 25 годишния ми ниссан са по-запазени. То бива нахалство, ама чак пък да пишеш "без точица" и да е като ядено от молци - зарежи.

                    Тааа... така.
                    Е, вероятно е абсолютно безсмислено написаното тук, но поне си подредих заключенията за пред мен си.
                    Последна редакция от gattanegra; 27.08.2020, 03:03.
                    Fiat Sedici 1.6 gasoline, на име Додо

                    Коментар


                      #11
                      Щом колата ти харесва и ти допада, вземи я. Бензиновия 1.6 не може да се каже лошо за него, все пак е Японски, така че гледай за ръжди, да е запазена и да работи добре двигателя (без пушеци и шумове), другото е на късмет. Колкото и да се чудиш и да избираш, винаги може да попаднеш на добре скрита и покрита проблематична кола, не случайно от там идва и лафа с жените и колите. Всяка една кола си има недостатъци и проблеми, няма такива които да не ти създават проблеми, но с достатъчна и правилна грижа и мерак, всички стават надеждни и вършат работа. Някои с малко повече грижа от други, но като цяло ако ти харесва колата си готов за компромиси.

                      Коментар


                        #12
                        да- благодаря- така ще стане май.
                        Fiat Sedici 1.6 gasoline, на име Додо

                        Коментар


                          #13
                          Да затворя темата
                          От петък съм стопанка на Додо - седичи 4х4 с 1.6 л бензинов мотор.
                          За 400 км до днес май се харесахме.
                          Има си кусури, но ще се отстранят по етапен ред.
                          Благодаря на всички, които се включиха и ми помогнаха с информация.
                          Надявам се постепенно да ме приемете като нов член в малкото си общество.
                          Fiat Sedici 1.6 gasoline, на име Додо

                          Коментар


                            #14
                            Честито за придобивката и безаварийно!
                            Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

                            Коментар


                              #15
                              Благодаря!
                              Наздраве
                              Fiat Sedici 1.6 gasoline, на име Додо

                              Коментар

                              Working...
                              X