Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Педалът на спирачките потъва

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Педалът на спирачките потъва

    Здравейте колеги!

    Педалът на спирачките взе да хваща около 2 пръста по-ниско от преди.
    Сигурно има въздух някъде и теч, но искам да опиша какви симтоми има и ако някой е имал същия проблем да каже.

    Както казах, педалът хваща доста по-ниско.
    Ако го натисна и задържа там където почне да хваща, отпусна 5мм и пак натисна - педалът хлътва още. Ако повторя същото нещо 2-3 пъти и педалът стига до пода.
    Това на запален двигател, нямам АБС.
    Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

    #2
    Това на студена или след каране кола?
    Питам щото на мен ми е потъвал педала от задържащо/загряващо предно колело.

    Коментар


      #3
      И на студена и на топла. Според мен няма задържащо колело. Преди като ми беше запушен спирачен маркуч едвам потеглях.
      Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

      Коментар


        #4
        Задните спирачни цилиндърчета в какво състояние са ?
        koce73 , Fiat Marea Weekend 1.6 16V 1997 специално пригодена за тежък терен , отскоро и Subaru Forester 2.0 2005 за още по-тежък терен 0895747442

        Коментар


          #5
          Не съм ги отварял, но миналото лято ги сменихме както и задните спирачни маркучи. Предните маркучи са сменяни преди 2-3г.
          Най-кофти ще е ако е сервото. Ако няма видими течове, какво може да е? Помпа?
          Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

          Коментар


            #6
            Помпа може да е ама трябва да ревизираш всички колелета преди да се насочиш към нея.

            Коментар


              #7
              Значи на помпата са вързани първо задните и после предните колела - тоест в момента спираш само със предните . Другият заподозрян може да бъде кантара на задния мост
              koce73 , Fiat Marea Weekend 1.6 16V 1997 специално пригодена за тежък терен , отскоро и Subaru Forester 2.0 2005 за още по-тежък терен 0895747442

              Коментар


                #8
                В един сервиз почти със сигурност казаха, че е спирачна помпа. Но трябвало да се свали и да се иде в магазина, защото "при фиатите трудно се уцелвал модела". В един сайт наистина за моята кола излизат два модела от една и съща маркa.
                Има 20-30 различни марки и не знам коя да поръчам. Познати са ми само Delphi, Brembo на около 70лв.. и TRW и АТЕ, но там цените са х2, х3.
                Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                Коментар


                  #9
                  Един ремонт на помпата излиза около 30 лв. с труда и не виждам смисъл от нова
                  koce73 , Fiat Marea Weekend 1.6 16V 1997 специално пригодена за тежък терен , отскоро и Subaru Forester 2.0 2005 за още по-тежък терен 0895747442

                  Коментар


                    #10
                    10лв гумички + 30лв труд... намерих нова помпа LPR за 42лв.
                    А нещо за тая спирачна течност DOT 5.1, която я водят и като DOT4 Plus и пише, че можело да се смесва с DOT4 и че била по-близка по състав до DOT4 отколкото DOT5. Дали мога да я сменя цялата с DOT 5.1?
                    Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                    Коментар


                      #11
                      Налей си DOT 4 и не се занимавай с глупости. Ако ще сменяш помпа, купи си от морга, ще изкара повече от новите евтинджоси по магазините. Това са спирачки, не кафемашина.
                      Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
                      Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

                      Коментар


                        #12
                        Преди да почнеш да сменяш помпа отвори задните спирачки и виж саморегулиращия механизъм дали работи защото хода на педала се регулира от задните колела.
                        FIAT BRAVA 16.16V.ELX Абе, ако ме блъсне Селянин, важи ли Гражданската отговорност !

                        Коментар

                        Working...
                        X