Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Аварийно настройване на часовник и дата на ФИАТ Крома

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Аварийно настройване на часовник и дата на ФИАТ Крома

    Кромата беше с оригинална навигация, от която се настройваха много неща, вкл. датата и часа.
    Да, ама навигацията се повреди и я замених с афтърмаркет.
    Преди като се наложеше нещо да настройвам, закачвах пак оригиналната, настройвах и готово, само че явно повредата по чиповете е прогресивна и сега няма връзка с колата.
    В самата мултимедия се настройва часа, но при ОК не се запазва, нито се прехвърля към таблото в колата. И бутоните на волана вече не реагират.
    Явно е загубила комутацията с боди-компютъра.
    На Кромите без нави всичко се настройва от бутона Menu, вляво от волана. Само че при мен там тези менюта липсват.
    Датата не ми е важна, часът реално също мога да го настроя ако откача и закача акумушатора точно в 0:00 ч. Обаче ме дразни, че часът постоянно мига.
    Има ли друг начин да настроя часа?
    Пробвах през ОБД2 с телефона, няма начин. Все още не съм пробвал с МЕС, ама и за там се съмнявам.
    Друг вариант ако някой знае?
    Дали ако му дам Прокси, и установи, че я няма мултимедията, дали няма да ми отключи другите менюра в бутона Меню?

    #2
    Никой нищо не каза, значи никой досега не се е сблъсквал с проблема.
    Е, аз го реших и пиша, за да се знае:

    Ако махнете оригиналната навигация, трябва да направите Proxy Alignment, за да ви се активират опциите на бутона MENU

    Коментар

    Working...
    X