Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

За цените на имотите

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    tambuhtaneca написа: Преглед на мнението
    Аз не бих си взел къща в някое забутано село без нормалните неща - ток, вода, канализация, кабелен интернет, поне 1 магазин и сравнително голям град на под 20 км. Все пак ако искаш да си отшелник, може да си намериш и бунгало някъде в гората за 5 000 лв. Къщите, дето споменавате са сигурно на поне 70-80-100 години. Тия къщи няма смисъл да се поддържат - бутат се и се строят наново или си купувате от новите, дето се правят за 2 месеца.
    Селото има ток, вода, канализация (само в най-крайните къщи няма канализация) и гладък асфалтов път, идва боклукчийски камион. Интернет няма, дори 4G e много слаб и се губи, но може интернет по сателит. Скъпо е, но може. град Елена е на 15 км, но селото е непреходно и е изключително тихо, защото само автомобили които го посещават минават по улиците. Има много такива села, а тези забутаните без ток и вода са рядкост вече. Разни хора, разни мечти. Ти не би купил, но има хора, на които това им е мечта.

    Коментар


      #17
      Да не говорим пък как след два месеца забутани в апартамент пролетта много народ започна да се оглежда за 'вариант'.

      Коментар


        #18
        Не знам колко от селата са без вода, ама без канализация са много. Само виж село Гоз, което е на 3 км от гр.Брезник - няма дори и вода. За канализация и интернет не може и да се говори. Кой нормален ще отиде там да живее, освен ако не е на 70+.и да е живял поне 30 години на село. Аз изказвам моето мнение. Имам баба и дядо на село Белчин, дето е супер комуникативно и има ток, вода, канализация и интернет. Може да са 400 души, но селото е спокойно и тихо - е има хора, дето гледат животни. Като цяло не знам какви са цените на имотите, ама може би са сравними като тези в това село, дето споменаваш. А София е на 50 км.

        --- Автоматично слети последователни мнения ---

        Ако си на пенсионна възраст, това да живееш в село е супер, ама иначе си е голяма занимавка, най-малкото да закараш децата на градина/училище, жената на работа, после и ти да се откараш на работа - т.е. трябва да имаш автомобил, поне 1. Ако трябва да караш 50-80 км на посока до големия град и после още 30 мин с градски транспорт - не знам кой ще издържи да го прави това в продължение на 20 години. Но хора всякакви.
        FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

        Коментар


          #19
          Тези къщи се купуват с цел да си ходиш през уикенда или за 1-2 седмици да си далеч от града и да си починеш, а не за постоянно живеене. Затова и повечето хора търсят нещо в близките 100 километра до постоянното си местообитание. Иначе си прав, ако си пенсионер или на години и децата ти са големи, нищо не пречи да живееш на такова място, стига да си ОК с това, но хората са различни. Един свикнал със забързаното ежедневие, друг пък му е писнало и иска да се махне. Тенденцията е все повече млади хора да закупуват такива къщи, рестваврират или строят нова на същото място за да не се разправят с документи.

          Коментар


            #20
            Е не бих дал 50к евра, за къща, дето да си ходя само уикенда. Щото ако теоретично имам апартамент в София, мога да го продам и заедно с тия 50к евра да си взема къща в Бояна, Драгалевци, Божурище, Гурмазово и т.н.
            FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

            Коментар


              #21
              А относно цените - супер огромен балон са цените в големите градове и по специално в София. Ако имаш терен и си извикаш фирма, цената на 1 кв.м. ще е от порядъка на 350 до 450 евро на кв.м. в зависимост от фирмата и материалите. Няма как в София да се продават на цени от 900 до 1700 евро на кв.м. - да терена си има цена, ама обикновено той се обезпечава с 1 етаж, а строителя строи още 2-3 и все тая. Всичко над тия цени от 450 евро кв.м. е печалба на инвестирора, строителя и евентуално агенцията, дето е изкупила апартаментите на зелено. Трябва държавен мораториум и налагане на таван на цените и за наеми и за продажба - както е в Берлин. Много ми е интересно какво ще стане с квартали като Младост, Люлин и Надежда при едно земетресение, тъй като блоковете вече са около годините, които са годни за експлоатация. Явно пак ще трябват строителни войски в близките 20-30 години. Другото което е, че има хора, дето това им е бизнес и от това се издържат - спокойно може да се въведе да нямаш право на повече от 2 жилища в даден град. Наемите изобщо не се контролират и върху тези пари не се вземат данъци.....с една дума България
              FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

              Коментар


                #22

                Коментар


                  #23
                  Надути са и местата за стоителство .
                  КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                  Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                  http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                  Коментар


                    #24
                    kluchar написа: Преглед на мнението
                    Надути са и местата за стоителство .
                    Да, така е, но пак ти казвам, че повечето хора искат обезпечние и това става с 1 етаж от инвеститора - 7-8-10 апартамента. Което ако го обърнеш в пари си е около 1 млн. лв. за тоя, дето евентуално ще продава после.

                    Ако видиш обявите в Боровец, Банско, Слънчев бряг и т.н. всичко е около 500 евра на кв.м. Как в София няма за 500 евра на кв.м.??? Всичко се надува, че да не може обикновения човек да си купи жилище. Щото не знам колко е средната за София, ама да е 1500 нето, как ти с 1500 нето ще си купиш жилище, дето квадратния метър е 1000 евра???

                    --- Автоматично слети последователни мнения ---

                    Затова трябва държавно строителство и да не се допуска нови апартаменти да се купуват от фирми посредници, които да товарят хората с по 20-30%. И да се продават нови апартаменти само на хора без такива в дадения град.
                    FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

                    Коментар


                      #25
                      Това направи демокрацията- няма Строителни Войски, няма гражданство, само високи цени на имотите... Демокрация по нашенски.
                      Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

                      Коментар


                        #26
                        Е тиквата не е спрял да работи да ви върне отнетото - държавни бензинчийници и т.н.
                        По темата, едно нещо струва толкова, колкото някой е готов да плати за него. Очевидно хората имат пари да си купуват на тея цени.

                        Коментар


                          #27
                          По времето на строителни войски и местожителството (граждаството е една друга работа), един апартамент в София струваше 30.000 лв. Това бяха 200 средни заплати.
                          Сега един апартамент в София струва 150.000 лв. Това са по-малко от 100 средни заплати.
                          Айде стига с тия комунистически мантри...
                          Като много ти е залипсвал комунизма - хвърляй шапката и беж в Северна Корея!

                          --- Автоматично слети последователни мнения ---

                          А иначе аз не разбрах за кои имоти става дума?
                          Щото от имот до имот има огромна разлика. В едни градове се повишават цените, в други падат, а в трети изобщо няма цена (няма сделки, няма търсене).
                          Свободният пазар сам си определя цените. Както и по-горе някой е писал - всяко нещо струва толкова, колкото купувачите са готови да платят за него.
                          По правило жилищата са вид инвестиция. И като всяка дълготрайна инвестиция, цената ѝ постоянно леко се покачва, заедно с инфлацията. Няма как да слиза надолу, това в общия случай. Може да има временни спадове, но трендът е винаги нагоре.
                          Друг е въпроса за някое конкретно жилище - цените се влияят и от съвсем тривиални фактори като комуникацията в квартала, улици, наличие на детски градини и училища, наличието на малцинство в квартала, в блока, на етажа...

                          Коментар


                            #28
                            @Immortal за съжаление изобщо не си прав - мога директно да ти цитирам цени, но реално в квартали като Манастирски ливади - изток, запад, цените на имотите са по-високи от тези в Надежда и Люлин, а първите 2 квартала нямат нито поликлиника, нито метро, нито ТЕЦ, нито транспорт, нито детски градини, нито някаква инфраструктура да са квартали на София....даже и градинки нямат да си излязат хората да си пийнат 1 бира след работа. Това не са квартали и затова са виновни софийска община и главния архитект на София. И един апартамент в София не струва 150 000 лв - намери си 100 кв.м. апартамент за тия пари....за сведение в нормалните квартали като Дианабад, Изток, Изгрев, Младост и т.н. цените са от 1200 до 1800 евра. Та реално един апартамент от 100 кв.м. си е 150 к евра, което пак са 200 заплати. Най-евтиното, което може да намериш е около 800 евра на кв.м. И още 1 нещо - има къщи в Гурмазово, което е на 10 км от метростанция за 169 000 евра, а къщата ти е 190 кв.м. с двор от 600 кв.м. Всеки сам си преценява дали да живее в обор в Манастирски ливади или да си има къща за същите пари и двойна площ...А като недостатък е, че и двете места нямат добър транспорт.

                            --- Автоматично слети последователни мнения ---

                            todorakiggg написа: Преглед на мнението
                            Е тиквата не е спрял да работи да ви върне отнетото - държавни бензинчийници и т.н.
                            По темата, едно нещо струва толкова, колкото някой е готов да плати за него. Очевидно хората имат пари да си купуват на тея цени.
                            Както казах, проблема е в това, че има повече търсене, отколкото предлагане, и това е защото някои хора въртят бизнес с това, главно големите агенции, които купуват на зелено и после продават уж без комисионна. Това ако се отрегулира от държавата с някакви нормални мерки, цените ще паднат с поне 30%. Пак казвам реалната цена е до 450 евро на кв.м., всичко отгоре е печалба на някой. За София определено трябва мораториум върху цените на имотите и наемите - за наемите има такъв в Берлин и Барселона, там вече не може да поскъпват с повече от годишната инфлация. Слагаш таван за всеки квартал и край на спекулациите и на годишна база се увеличава с % инфлация.

                            И за да не говоря глупости и празни приказки, можете да видите 1 имот: https://www.bulgarianproperties.bg/i...content=ShrLnk

                            Да не се счита за реклама, а само за добавка към думите ми - 388 евра кв.м. в Слънчака баце с климатици и завършен. После някой да ми каже как да си купя апартамент в София за 1000 евра на шпакловка и замазка и да съм ходил в Северна Кореа - хахха....Щото ако си взема имот с 450 евра на кв.м. ще го направя лукс завършен с термопомпа и телевизори във всяка стая....щото знам колко е за груб строеж - около 160 до 200 лв. Останалото до 450 евра си е за довършване, а който е балък да си купува по 1500 евра кв.м.

                            И за последно - на мнение съм, че държавата не прави нищо в случая. Много лесно с много леки мерки, може да направи така, че хората, които имат 2 жилища в един и същи град да попълват данъчна декларация и да им се проверява тяхното благосъстояние при някакъв фал...
                            Последна редакция от tambuhtaneca; 13.08.2020, 06:05.
                            FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

                            Коментар


                              #29
                              В общи линии искаш да станем равни както едно време.Тогава можеше да имаш едно жилище,ако имаш и друго ти настаняват квартиранти принудително от съвета.Аре нема нужда,нали?Едно е да си чул за цената,друго е да го работиш.Реалната цена на грубо с обезщетение за собствениците е не по-малко от 700 евра на квадрат.При по-малки обекти и повече.Там,където сградите са големи и има повтарящи се структури,може и малко по-малко.До 85% от печалбата се реинвестира в следващ обект и т.н.Нали не мислиш,че като представиш един чертеж и клиента ще ти брои парите.Искат да е завършена поне кота 0 или повече.Отделно има хора,които не искат обезщетение,а кеш.Цените на земята можеш да провериш в Нета.А излезе ли добър парцел,купува се на момента.Нещо да знаеш за даванета на пари под масата-за промяна на предназначение,за архитекта,за ВиК и Енергото и така до безкрай.В общи линии от закупуването на имота до започване на строеж оптимистичния срок е 2 год.Т.е. имаш вечно едни затворени пари в земя или сгради.После,някой да те кара да купуваш в Центъра?В Овча купел преди 10мес. си купих апартамент за 900 евро квадрата с Акт 16,шпакловка,врати и дограма.Мястото е супер,сам съм на етажа.
                              По отношение на купуването-всеки може да си купи толкова имоти,колкото може.Каква регулация,какви забрани.Мораториум върху цените на имоти и земя не може и не е редно да има.Който работи и изкарва,ще има.Такива,които са на социални помощи и фалшиви инвалидни пенсии-ще подсмърчат и мрънкат.
                              1.Безплатният секс развращава,платеният-озлобява.

                              Коментар


                                #30
                                Явно търсенето на тоалетни е мноооого голямо щом се плаща по 104 000лв. за една тоалетна в центъра на София. Квадратурата може да я видите и на живо колко е, но няма 10кв. Но мисълта ми е дали държавата може да регулира - за една тоалетна е платено 104 000, а за двете - 222 767 - явно държавната математика е вярната /щото по моята са 208 000/.
                                А инак аз моята къща си я взех преди 3 години за 55 000 лв, 80кв.м. с гараж, почти без двор и в т.н. кв."Модерно предградие" - та незнам как вървят сега.

                                Коментар

                                Working...
                                X