Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

За цените на имотите

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    В общи линии искаш да станем равни както едно време.Тогава можеше да имаш едно жилище,ако имаш и друго ти настаняват квартиранти принудително от съвета.Аре нема нужда,нали?Едно е да си чул за цената,друго е да го работиш.Реалната цена на грубо с обезщетение за собствениците е не по-малко от 700 евра на квадрат.При по-малки обекти и повече.Там,където сградите са големи и има повтарящи се структури,може и малко по-малко.До 85% от печалбата се реинвестира в следващ обект и т.н.Нали не мислиш,че като представиш един чертеж и клиента ще ти брои парите.Искат да е завършена поне кота 0 или повече.Отделно има хора,които не искат обезщетение,а кеш.Цените на земята можеш да провериш в Нета.А излезе ли добър парцел,купува се на момента.Нещо да знаеш за даванета на пари под масата-за промяна на предназначение,за архитекта,за ВиК и Енергото и така до безкрай.В общи линии от закупуването на имота до започване на строеж оптимистичния срок е 2 год.Т.е. имаш вечно едни затворени пари в земя или сгради.После,някой да те кара да купуваш в Центъра?В Овча купел преди 10мес. си купих апартамент за 900 евро квадрата с Акт 16,шпакловка,врати и дограма.Мястото е супер,сам съм на етажа.
    По отношение на купуването-всеки може да си купи толкова имоти,колкото може.Каква регулация,какви забрани.Мораториум върху цените на имоти и земя не може и не е редно да има.Който работи и изкарва,ще има.Такива,които са на социални помощи и фалшиви инвалидни пенсии-ще подсмърчат и мрънкат.

    Ти нещо си се объркал много както другия колега - от първата вноска, до нанасянето 1 година макс. Зависи от имота. Са ако строиш 20 етажна сграда - друго си е. Аз пак ти казвам, обезщетението ти е 1 етаж - както и да го смяташ, толкова е. Инвеститора си прави сметката за още 1 етаж и край. Ще те заведа да ти покажа, как се прави къща за 100 евра груб строеж и още за 300 за дообзавеждане. Ти си живей с Овча купел, дето има само мангали
    FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

    Коментар


      #32
      Едно е вярно - щом има предлагане, значи и има търсене. Факт е че хора идват в големите градове и не желаят да плащат наем колкото месечна вноска за жилище и съответно взимат заем и си плащат 20-25 години. В интерес на истината ги разбирам и това е правилният начин, ако искаш и имаш планове да останеш в града. Особено в София, където "преселението" е по-очевадно и имотния пазар е по-голям е нормално цените да се вдигат и няма да паднат, докато не се намали търсенето, а това най-вероятно няма да се случи докато е град. С две думи, може цените да се надути, но хората купуват, защото в противен случай си седят под наем и губят пари, които могат да инвестират дългосрочно в собствено жилище. Новите заселници нямат време да чакат имотите да слязат надолу и се принуждават да избират и в повечето случай покупката на жилище надделява. И на мен като човек със собствено наследствено жилище ми е беше чудно, как някой дава 100 000Е за апартамент 90 квадрата от който в най-добрият случай чисти 80, с 2 спални по 11-12 квадрата в които едвам слагаш гардероб, докато не влезеш в положението на такъв човек и разбереш, че няма избор и гледа да избере оптималното за себе си и семейството си, което се предлага и дори да иска не може да намери много по-добра оферта от това. Щом хората мрънкаха за горивото, но не са се размрънкали за надутите цени на имотите, явно се примиряват и това ги устройва. Мен не ме устройва, но не давам наклон на хората какво да купуват или не. Аз си решавам за себе си.
      Последна редакция от yeksuh; 13.08.2020, 10:20.

      Коментар


        #33
        Срещу Украинското посолство мангали?Това да не ти е Люлин?И говорех за 2 год. докато получиш всички разрешителни за строеж и архитектурни планове.А цените за които говориш,то е явно на сън,защото такива няма.100 кв.м. за 10 000 евра?Готов съм веднага да ти ги платя,стига да не е Филиповци(че нали е Люлин,все пак),или Факултета.
        Последна редакция от pavyan; 13.08.2020, 11:15.
        1.Безплатният секс развращава,платеният-озлобява.

        Коментар


          #34
          Срещу Украинското посолство мангали?Това да не ти е Люлин?И говорех за 2 год. докато получиш всички разрешителни за строеж и архитектурни планове.А цените за които говориш,то е явно на сън,защото такива няма.100 кв.м. за 10 000 евра?Готов съм веднага да ти ги платя,стига да не е Филиповци(че нали е Люлин,все пак),или Факултета.
          Както всички казвате - пазара е свободен, да видим с колко ще те оферират за груб строеж за кв.м.? Аз не говоря в тия пари да ти е и терена, само строежа. Има фирми, дето за груб строеж, ще ти вземат под 100 лв. на кв.м. та не ми философствай тука с простотии - такива са цените. На 20 км от София, може да си вземеш 1 декар за от 20 до 40 000 лв. Останалото може да си го сметнеш ако си грамотен. А и да ти кажа, че в Люлин има мангали само в 1 част, в останалите 9 няма, или поне не се виждат.
          FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

          Коментар


            #35
            Колко къщи си построил?

            Коментар


              #36
              Колко къщи си построил?
              Строил съм други обекти и знам цените - може и ти да се поинтересуваш, ще е полезно за спора. Дори нарочно завиших цената двойно, за да няма някой да каже - ееее 100 евра на кв.м. за груб строеж - ама явно има и такива люде.
              Последна редакция от tambuhtaneca; 13.08.2020, 12:35.
              FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

              Коментар


                #37
                Аха, значи къща не си строил. Добре.

                Коментар


                  #38
                  Аха, значи къща не си строил. Добре.
                  Цените на бетона и тухлите са еднакви, както и тези за присъединяване към ЧЕЗ и ВиК. Дали ще строиш халета, магазини, гаражи или къщи си е все тая. Архитекта си взема неговото, после останалите и накрая имаш 5 човека дето правят кофража и пълнят с бетон и после редят тухли.

                  Щом сглобяемите къщи, дето да дойдат и да ти я вдигнат са на цени до 500 лв/кв.м. Ти сам може да си направиш сметката колко излиза един груб строеж. После трябва изолации, дограми, покрив и т.н. И щото всеки иска да борави с цифри, последно правих 1 гараж, дето е 24 кв.м. и с разрешителните от архитекта и строителството на груб строеж беше 2600 лв. Всеки може да сметне колко излиза кв.м. А чистата сума за строителство беше 1800 лв.
                  Последна редакция от tambuhtaneca; 13.08.2020, 12:52.
                  FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

                  Коментар


                    #39
                    Спирам със спора,защото виждам,че хал хабер си нямаш от строителство.След като сравняваш гараж със жилищна сграда.И за твоя информация,в малък град на 45км. от София с регулация,ток,вода,канал и стара едноетажна къща,близнак, с 400 кв.метра двор,цената е 17 000лв.
                    Последна редакция от pavyan; 13.08.2020, 13:29.
                    1.Безплатният секс развращава,платеният-озлобява.

                    Коментар


                      #40
                      Тук за какво се спори, че не мога да разбера реално?
                      Ами то и доматите са скъпи. Реално знаете ли колко евтино излизат да си отгледаш домати, ама се плащат левове за тях. Баси и спора, честно.
                      Значи да слагаме мораториум и върху доматите. И върху цигарите. Баси, знаете ли колко грама тютюн има в една кутия цигари, изразено през изкупната цена на тютюна?
                      A20DTH ЖТД ама не баш
                      1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                      Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                      Коментар


                        #41
                        Спорим, че много скъпи цените на имотите по софийското равно поле и чакаме тиквата да въведе държавен контрол върху тях, което реално може да върне доста от гласовете, някой да предложи на тулупа...

                        При строежа на къща има да се вземат в предвид и обмислят супер много неща...
                        Цените са високи ама хората имат кинти и ги плащат, това е положението.

                        Коментар


                          #42
                          Не е рентабилно да строиш къща в София, при цени на земята между 200 и 600 евро на кв.м. В момента гледам обява за парцел от 1 декар в Люлин 6 за 266к евра при К.К. 25 метра. Едно е да направиш 200 кв.м. едноетажна къща, друго е блок с подземни гаражи, магазини и 8 жилищни етажа. И да някой по веригата лапа много от пая - като може ново строителство в други градове да е до 400 евро на кв.м., не виждам проблем в София да е по 500, което да включва по-високата цена на земята и заплатите. На зелено през 2015 г. имаше за 550 евра в студентски град. Как от 550, сега са по 1050? А и реалната цена се видя каква е - хората от властта си ги купиха на реалните цени
                          Последна редакция от tambuhtaneca; 13.08.2020, 16:19.
                          FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

                          Коментар


                            #43
                            Колкото и да се възмущаваш не можеш да промениш нещата. Така е и така ще бъде. И понеже сме автомобилен форум, същото е и с автомобилите. Една марка втора ръка е по-скъпа от друга защото е просто по-известна и по-търсена и хората са й изградили добро име, въпреки че това може и да не е така. Същото е с имотите в Софийско. Те ако бяха по 500Е кв.м и аз щях да си купя и още много хора ще си купят без да се замислят със сегашните доходи. Сега сещаш ли се накъде бия. Ако Мерцедес беше на цената на Алфа за същата година производство ...

                            Коментар


                              #44
                              Както спомена, че сме автомобилен форум - коли от даден клас са горе долу с равни параметри и цени, както би следвало да са и апартаментите с еднаква площ, но това не е точно така. И 1 въпрос, ако ти забранят да имаш повече от 1 кола, защото ти няма как да се возиш в 2 или 20 коли едновременно, както и да живееш в 2 или 20 апартамента едновременно - това става със закони и държавна намеса, ти какво би направил? Пак казвам, това се прави с цел едни фирми да изкарат много, ама много пари за сметка на нормалните хора. Щото реално тоя апартамент от 150 000 лв, не е 150 000 лв, а се взема със заеми с ипотеки за по 20-30 години, после се прави и обзавежда и реалната цена стъпва на 250 000 лв с малко късмет за паркомясто дето е 12 000 евра за 18 кв.м. И накрая какво излиза, че апартамента ти е 300 000 лв, а може да е 100 000 лв. Реалните цени пак казвам са тия, дето хората от властта си купиха апартаментите, да за тях може, за другите не. Тук вече не е въпрос до пазар, а е въпрос до нужди на населението, щото след 20, 30-50 години ще станем 4 милиона, щото никой не го брига младите семейства да имат дом и добри доходи. Опира въпроса, защо някои имат 10 апартамента, а други не могат да си вземат 1. Същото е и със сараите на Доган.. И докато държавата не се намеси, нищо добро не ни чака - богатите стават все по-богати, бедните, все по-бедни. Много от мафиотите и крупните бизнесмени ще ви кажат, направих еди колко си милиона, ама първия милион не се казва кой ти го е дал, щото и аз да имам 1 милион и аз ще инвестирам и за 10 години ще направя 10 или 20, после за още 10 100-200 и така до милиард. В строителството в София 40-50% се губи по веригата, както се губят и по обществените поръчки.

                              --- Автоматично слети последователни мнения ---

                              И другото, което е, че като инвестираш в апартамент, ти инвестираш във нещо, построено във въздуха. Ако стане пожар или земетресение и тая сграда рухне - нямаш нищо от земята или имаш 10 кв.м., което е смешно.

                              --- Автоматично слети последователни мнения ---

                              А относно генералния въпрос - цените на имотите ще нарастват в райони, дето има пазар на труда, но до време. Защото много фирми вече разбраха, че могат служителите им да работят от дома си, а това от своя страна са ненужни офис площи и т.н. Колкото повече отиваме към AI, ятолкова по-малко хора ще са нужни на икономиката. За справка една фабрика преди 50 години са й трябвали 10 000 работника, сега й трабват не повече от 500, дори и да не е толкова технологично развита. Тенденцията ще продължава. Аз смятам, че хората в даден момент ще се изнесат от големите градове и тенденцията ще е за вдигане на цените в районите до 100 км около големите градове, такива с добра инфраструктура. Разбира се може и да не съм прав, но това е моето виждане и мнение.
                              Последна редакция от tambuhtaneca; 13.08.2020, 18:07.
                              FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

                              Коментар


                                #45
                                Казвате да се инвестира в недвижими имоти, добре, но е хубаво да прочетете тази книга "Богат татко, беден татко" от Робърт Кийосаки. Там той доста добре показва нещата в инвестирането. За него инвестицията в недвижими имоти е напърво място пасив, з/о от него не печелиш, а само плащаш данъци. Ако започнеш да печелиш от него по някакъв начин тогава се явява актив. Може например да направиш паркинг и ето ти актив. Макдоналдс при откриването на нов ресторант най-напред купува земята под него и тогава си прави нещата.
                                FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                                Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                                Коментар

                                Working...
                                X