Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Дали да избера FIAT GRANDE PUNTO?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Дали да избера FIAT GRANDE PUNTO?

    Здравейте, начинаещ шофьор съм, нищо че книжката ми е на близо 20г. но съвсем от скоро взех решение, че е време да повиша активността си и да се замисля за лична кола, семейна имаме Първоначално идеята ми беше да е Фиат Панда - автоматик, но се оказа доста трудно да бъде открит такъв модел. След много прегледи на сайтове с обяви минах през Ланчия Муса, Опел Мерива и Гранде Пунто. По отношение на горивото категорично ще бъде бензин, година след 2005.
    Въпреки, че се бях насочила към автоматика, сега леко се разколебавам основно от последващите разходи за подръжка. Колата ще се ползва основно градско. В момента се колебая между :
    - Опел Мерива автоматик 1.6 101к.с. - автоматик /тук знам, че разходите са по-високи за данък и ГО, както и разхода за гориво/
    - Панда 1.2 65к.с. ръчка
    - Гранде пунто - 1.4 75к.с.
    Определила съм си бюджет 3 000-3 500лв. за покупка, знам че е необходима и сума за обслужване и регистрация, която също съм предвидила.

    Ще съм безкрайно благодарна от споделени мнения и насоки.
    Последна редакция от new fen; 02.08.2020, 22:41.

    #2
    Лично мое мнение от Меривата бягай с максимална скорост,няма по чуплива и недомислена кола. От другите две бих избрал Пунтото.

    Коментар


      #3
      Гранде Пунто 1.4 75к.с е твоята кола. Перфектна за града, здрав двигател, непретенциозна, сравнително добър разход спрямо конкурентите си, става и за извънградско да излезеш с по-бавно темпо. Пандата също не е лош избор, но е малко по-елементарна като оборудване и изработка. Иначе си е малка надеждна количка. Като цяло 8 клапановите на Фиат са здрави и идиотоустойчиви двигатели и това го казвам без грам пристрастност. Ако не държиш да е четиривратка, може да видиш и Нисан Микра с 1.2 двигател, също много надеждна кола. Suzuki Swift също е вариант като количката е доста стабилна също.

      Коментар


        #4
        Имате ли инфо двигателя 1.4 на фиат дали е същия който му беше тясна дупката за мазане на Р вал. Питам щото и аз се интересувм от коли след 2004 и бях се спрял на алфа бензинова без да подозирам че тези 8 свещи могат да струват по 40 лева едната
        LANCIA Y10 1.1 Bosch monomotronik AGU Zavoli Голф 3 1.8
        ВАЗ 2101-73г-екс ВАЗ 2101-74г.екс, самара-екс заз 965а екс Опел кадет екс

        Коментар


          #5
          Гранде Пунто 1.4 75к.с е твоята кола. Перфектна за града, здрав двигател, непретенциозна, сравнително добър разход спрямо конкурентите си, става и за извънградско да излезеш с по-бавно темпо. Пандата също не е лош избор, но е малко по-елементарна като оборудване и изработка. Иначе си е малка надеждна количка. Като цяло 8 клапановите на Фиат са здрави и идиотоустойчиви двигатели и това го казвам без грам пристрастност. Ако не държиш да е четиривратка, може да видиш и Нисан Микра с 1.2 двигател, също много надеждна кола. Suzuki Swift също е вариант като количката е доста стабилна също.

          Благодаря много. Попадна ми Lancia Musa 1.4 95к.с. бензин 2006, предлага доста екстри в моя ценови диапазон - панорамен таван, си е нещо което ме грабва.
          До колкото четох е базирана на Пунто, предполагам няма да е скъпа от към подръжка. Мнения ?

          --- Автоматично слети последователни мнения ---

          Напоследък видях доста закъсали коли от модела

          Коментар


            #6
            Дори и да е пунто, щом има табела на ланчия поддръжката ще е по - скъпа...
            Последна редакция от todorakiggg; 08.08.2020, 18:15.

            Коментар


              #7
              Да но не с много.
              STILO 1.4 16v.

              Коментар


                #8
                Колежке,защо не те виждам в ланча форума раздел Муса? Заповядай при нас,ланчия тире бг точка цом. А и от този сайт може да влезеш при нас ланчистите
                LANCIA Y10 1.1 Bosch monomotronik AGU Zavoli Голф 3 1.8
                ВАЗ 2101-73г-екс ВАЗ 2101-74г.екс, самара-екс заз 965а екс Опел кадет екс

                Коментар


                  #9
                  Веднага се включвам

                  Коментар

                  Working...
                  X