Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как се сменя алтернатор на Крома 2011г jtd 1.9

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Как се сменя алтернатор на Крома 2011г jtd 1.9

    Здравейте колеги
    Някой запознат ли как става демонтажа и монтажа на алтернатора. Търсих в нета клипове или книга за тоя модел, но не намерих нищо . Проблема е ,че ми блокира лагер ролката на ремъка. Купих друг втора употреба но не ми е ясна смяната как става ,няма да е лесна като гледам. Ще бъда блогодарен за всяка информация за смяна или сервиз в Пловдив ако може и цени за колеги който са сменяли.

    #2
    Колега, защо не смениш само ролката, а целия алтернатор. Иначе аз сменях и разположението му хич не е хубаво. Зад мотора се пада и при, мен излезе между мотора и челното стъкло нагоре го извадиха. Цена не помня, но не ми взеха скъпо, нещо от порядъка на 50 лв беше.Моята крона е 2007, но предполагам е идентично, ако говорим за дизел. При мен спря да зарежда.
    Поздрави!

    Коментар


      #3
      Valioboy Мерси
      На мен ми искат от 80 до 100лв на няколко места в П. Пловдив. Казват , че сваля от долу и се маха полуоската. Мое мнение и ,че отгоре може да се извади при разкачане на горивни маркучи и гуфрета с кабели , но има и опция да не стане . Освен това сваляне на въз. Филтър конзолота на двигателя да може да мръдне малко на пред да мине алтернатора. При теб знаеш ли как са го свали ли от горе.

      Коментар


        #4
        На мен ми правиха ремонт на алтернатора /спря да зарежда/, и беше изваден отгоре , след премахване на горивния филтър и стойката му. Но майстора обилно спомена майките и лелите на италианските инженери . Моя Кромчо е 120 коньов, ако има значение.
        Fiat Punto 1.1 55 к.с. LPG '96 EX
        Alfa Romeo 146 1.9 JTD '99
        Fiat Croma II 1.9 M-Jet 8V

        Коментар


          #5
          Проблема се оказа другаде. Ролка на колянов вал 165лв ролка 25лв труд и вече е готова. Мерси на всички за съветите .

          Click image for larger version

Name:	20200723_182646.jpg
Views:	1
Size:	334,2 KB
ID:	2098998Click image for larger version

Name:	20200723_182646.jpg
Views:	1
Size:	334,2 KB
ID:	2098998
          Последна редакция от ivo-VE; 23.07.2020, 17:30.

          Коментар


            #6
            За протокола нямам точен спомен, но за 20 мин го извадиха нагоре.

            Коментар


              #7
              valioboy написа: Преглед на мнението
              За протокола нямам точен спомен, но за 20 мин го извадиха нагоре.


              Мерси ще го имам на впредвид че като ги питаш много работа ,трудно, било едва ли не ще разглоби колата за един алтернатор.

              Коментар


                #8
                Ето ти една тема точно по този въпрос!
                Fiat Punto 1.1 55 к.с. LPG '96 EX
                Alfa Romeo 146 1.9 JTD '99
                Fiat Croma II 1.9 M-Jet 8V

                Коментар

                Working...
                X