Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с оборотите на свободна fiat bravo 1.6 16v 97-година

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с оборотите на свободна fiat bravo 1.6 16v 97-година

    Здравейте имам следния проблем.До преди седмица колата ми гаснеше на свободна и отидох до сервиз казаха от стъпковия мотор, смениха го и днес реших да пробвам колата.Запалих я тръгнах и при първото спиране на светофар освободих от скорост и оборотите скочиха на 3500-4000,после падат и се нормализират.Ако някой може да ми съдейства ще съм много благодарен.

    #2
    Marto1999 написа: Преглед на мнението
    Здравейте имам следния проблем.До преди седмица колата ми гаснеше на свободна и отидох до сервиз казаха от стъпковия мотор, смениха го и днес реших да пробвам колата.Запалих я тръгнах и при първото спиране на светофар освободих от скорост и оборотите скочиха на 3500-4000,после падат и се нормализират.Ако някой може да ми съдейства ще съм много благодарен.

    Лош реглаж на жилото или не адаптиран стъпков мотор. Като за начало, на студен мотор откачаш акумулатора за 2-3 минути, закачаш го обратно, палиш и не пипаш газта докато не включи и изключи перката. Ако след това не се оправи, реглаж на жилото, ако и от това не е, може стъпковия да е повреден (чисто нов ли са сложили?) или да губи вакуум от някъде.

    Коментар


      #3
      Имаш ли газова?
      FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
      Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

      Коментар


        #4
        С газов инжекцион е.Утре ще ходя да я закачат на компютър да видят какъв е проблема.Възможно ли е да има натрупани грешки.

        --- Автоматично слети последователни мнения ---

        Чисто нов е стъпковия

        Коментар


          #5
          Този символ какво трябва да значи, като лампата за впръскване на горивото не спира да свети.
          Последна редакция от Marto1999; 16.07.2020, 12:38.

          Коментар


            #6
            Значи че имаш натрупани грешки. А ако караш само на бензин как е?
            FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
            Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

            Коментар


              #7
              Колега оправи ли проблема
              Alfa Romeo 159 2.4 JTDm

              Коментар


                #8
                Имах такъв проблем, когато карах Браво.
                Оказа се, че буксата на компютъра (тази с хиляди кабелчета) прави лош контакт. За да изпробваш дали е това и при теб, поразлашкай кабелите и буксата, докато колата работи и виж дали се менят оборотите. При мен ми се е случвало да "бие прекъсвач" по светофарите и хората да ме мислят за турбо-селяндур.

                Коментар

                Working...
                X