Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Стило 1,9 Гори масло

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Стило 1,9 Гори масло

    Здравейте колеги имам едно въпросче относн разхода на масло в последно време ми се налага да доливам масълце в рамките на 3 литра на 10000км и въпроса ми е дали е възможн турбината да го изхвърля тъйкато интеркулера е омаслен и междо турбината и MAF сензора тръбата също е омаслена .

    #2
    Калин447 написа: Преглед на мнението
    Здравейте колеги имам едно въпросче относн разхода на масло в последно време ми се налага да доливам масълце в рамките на 3 литра на 10000км и въпроса ми е дали е възможн турбината да го изхвърля тъйкато интеркулера е омаслен и междо турбината и MAF сензора тръбата също е омаслена .

    Не само е възможно, а е и гарантирано. Не съм виждал турбо пътища на кола над 100 000км без омасляване. Въпросът при теб е колко е омасляването, ако не е много може да имаш и друг проблем. Турбото да хвърля малко масло попринцип е нещо нормално.

    При теб MAF сензора не е ли преди турбината?

    Коментар


      #3
      Не само е възможно, а е и гарантирано. Не съм виждал турбо пътища на кола над 100 000км без омасляване. Въпросът при теб е колко е омасляването, ако не е много може да имаш и друг проблем. Турбото да хвърля малко масло попринцип е нещо нормално.

      При теб MAF сензора не е ли преди турбината?
      имам линеа 1,6 м жет ,на 140 хкм ,,преди година влязох в голяма локва ,
      в лагерът на шайбата на климакопресора влезе вода и взе да вие,
      за да свалим компресора свалихме тръбите на интеркулера ,нямаше грам масло
      по тръбите , мисля , има изключения ,с това омасляване ,при моята кола няма омасляване ,
      Linea .2009 .1,6 Mjet Emotion
      ESP ASR CC HH MSR 6AB

      Коментар


        #4
        Калин447 написа: Преглед на мнението
        Здравейте колеги имам едно въпросче относн разхода на масло в последно време ми се налага да доливам масълце в рамките на 3 литра на 10000км и въпроса ми е дали е възможн турбината да го изхвърля тъйкато интеркулера е омаслен и междо турбината и MAF сензора тръбата също е омаслена .
        Прегледай картерната вентилациа.
        Fiat Stilo 1,9 jtd 115.Audi A4 AFN 110.Astra GTC 19 DTH 150 HP

        Коментар


          #5
          Прегледай картерната вентилациа.
          Здравей колега къде точно се намира картерната вентилация ?

          Коментар

          Working...
          X