Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

придърпване след отпускане и подаване на газ

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    придърпване след отпускане и подаване на газ

    Здравейте,
    колата е Lancia Musa 1,4 16v без газово.Проблемът започна след изгаряне на АВС модула ,втвърди се дирекцията и се появи придърпване след повторно подаване на газ.Диагностиката във Фиат сервиз Бургас установи само АВС модула,който смених в друг сервиз и изчистиха грешката.Дирекцията се оправи моментално,но придърпването остана без да регистрира нови грешки.Досега са проверени:свещи, бобини ,дросел клапа /чиста/, въздушен филтър,налягане бенз.помпа, дюзи почистени, както и проверени на газанализатор ламбда сонда и катализатор.Колата стартира без проблем работи на празен ход равномерно и ускорява подобаващо за този двигател, но при отнемане и подаване отново газ започва да придърпва, а с включен климатик става трагично.Това е най-видимо на високи придавки.Бихте ли ми дали допълнителна насока, къде да се търси проблема.За жалост в Бургас май няма кой да разбира тънкостите на Фиат. Благодаря !

    #2
    Здравейте,
    колата е Lancia Musa 1,4 16v без газово.Проблемът започна след изгаряне на АВС модула ,втвърди се дирекцията и се появи придърпване след повторно подаване на газ.Диагностиката във Фиат сервиз Бургас установи само АВС модула,който смених в друг сервиз и изчистиха грешката.Дирекцията се оправи моментално,но придърпването остана без да регистрира нови грешки.Досега са проверени:свещи, бобини ,дросел клапа /чиста/, въздушен филтър,налягане бенз.помпа, дюзи почистени, както и проверени на газанализатор ламбда сонда и катализатор.Колата стартира без проблем работи на празен ход равномерно и ускорява подобаващо за този двигател, но при отнемане и подаване отново газ започва да придърпва, а с включен климатик става трагично.Това е най-видимо на високи придавки.Бихте ли ми дали допълнителна насока, къде да се търси проблема.За жалост в Бургас май няма кой да разбира тънкостите на Фиат. Благодаря !

    Провери датчика на температурана на водата, тези на въздуха и дросела. Ако имаш сензор за предавка, може и от него да е. Щом е заминал модула на ABS-а, може да е взел бензинови комп с него, малко вероятно, но трябва да се спомене.

    Коментар


      #3
      Интересно ми стана как са проверили бобините, защото точно от там и свещите най-често се получава този ефект.

      Коментар


        #4
        Интересно ми стана как са проверили бобините, защото точно от там и свещите най-често се получава този ефект.
        Свещите са на около 5000км със следи от нормална работа, без нагар. Една от бобините беше сменена заради нарушена обвивка в горната част, другите видимо здрави.

        Коментар


          #5
          Видимо здрави не е достатъчна диагностика на бобините. Обикновенно абсолютно видимо перфектни правят проблеми. Затова и ги подменят от кола с работещи и се тества с тях. Както и да е, да приемем, че са здрави. Гледам си проверил дори рейката и си чистил дюзите, което е хубаво, че отписва тоя проблем. Ако наистина всичко е проверено качествено, като идея ми остава сензора, който се намира на педала за акселерация. Пак малко вероятно да е от него, но при ВАГ съм виждал от влага да се прецакват и да правят мизерии. Това се сещам като проблеми в допълнение от колегата по-горе.

          Коментар


            #6
            Тампони на мотора, скоростите? За дюзите погледни stft и ltft дали са изчистени, това, че са чистени може да е довело до течаща или друг проблем с дюзите.

            Коментар


              #7
              Прекъсване в целия диапазон на обороти ли е или в точно определени?
              Fiat Brava 1.2 16V 80 `00 LPG Tamona TG Stream

              Коментар

              Working...
              X