Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Част от статистиката...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Част от статистиката...

    Ще започна с това, че не знам защо фб блокира публикацията ми. Няма нищо жълто или фалшиво. Аз, жена ми и малкият син вече сме част от статистиката за онова, което явно не трябва да се споменава, за да не те блокират. 14-ти ден под карантина... Между другото, никой не те пита как аджеба ще се снабдяваш с продукти от първа необходимост. Просто ти връчват разпореждането със съответните потенциални санкции - глоба 10000-50000 лв. и затвор до 5г. ... и се оправяй. Така и не разбрахме къде и от кого се заразихме.
    Ще ви разкажа как протече заболяването при нас. Минаваме за безсимптомни, но не е баш така. Първо се появи обилно потене - няколко пъти на ден. Ама наистина обилно, все едно си пъхнал главата си в гореща фурна. След това ни изчезна обонянието. Не точно изчезна, а всичко ти мирише еднакво, на нещо гадно и сладникаво, като на сушен тютюн. Имахме по ден-два и някаква температура 37-38 градуса, дращене в гърлото, главоболие и горе-долу това е. Уж не си много зле, ама не си и съвсем добре. И така вече трета седмица. Личните лекари ни препоръчаха поне два антибиотика в продължение на 15 дни (пихме аугментин и азакс), аспирин протект (или антистенокардин) за разреждане на кръвта, витамини и клеева тинктура. След 15 дни не се чувствам много по-различно. Не съм зле, дори тренирам с дъмбели и щанга у нас, но не съм и съвсем добре. Появи се и някакво сърцебиене и аритмия, може и да е от гадните антибиотици. Чат-пат вдигам лека температура - до 37,5. Аз обаче си имам хронични проблеми с гърлото и не изключвам да е от това. Но самият факт, че знаеш, че си лепнал тази гадост, те прави неспокоен хипохондрик.
    Бъдете здрави! И да знаете, че никой няма да ви даде по 2000 лв., за да ви пишат фалшиво болни от короната . През този период ми се обадиха двама-трима не толкова близки приятели, познати и колеги, просто за да попитат "Как си, имаш ли нужда от нещо?". Разни съседи и колеги, с които съм контактувал, изпаднаха в ужас и потрес, някои са ми лично обидени. Един колега развил страхова невроза и се чувствал "предаден" за лошия късмет.
    Tonight's the night and it's going to happen again and again...

    #2
    Освен да преборите тая гад друго няма смисъл да Ви пожелая.
    Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

    Коментар


      #3
      Ябсолютно , бързо оздравяване на всички. Защо обаче са ви казали да пиете антибиотици, навсякъде пишат, че не работят за вируси...

      Коментар


        #4
        Антибиотиците - и то поне два в продължение на 15 дни, защото много често светкавично се стигало до тежки бактериални инфекции. А лекарствата за разреждане на кръвта, защото било забелязано, че коронавирусът я сгъстява и иначе здрави пациенти, получавали инсулти и инфаркти.
        Tonight's the night and it's going to happen again and again...

        Коментар


          #5
          Най-после честно и обективно излагане на фактите от човек с безупречна репутация. Защото ни заливат убедени мнения как всичко е конспирация и такова животно като този вирус няма! И наистина ФБ е страшен цензор... Венко, бързо оздравяване на всички ви! Да се преборите с тази гад окончателно!
          FIAT Idea 1.9 Multijet 2004 г.
          FIAT Tipo 1.4i.e. 1995 г. - предишен. Служи вярно над 9 години!

          Коментар


            #6
            На първо място ви пожелавам бързо оздравяване!

            Аз все пак, въпреки всичко, което се коментира и целия този медиен натиск, продължавам да вярвам, че има хора, на които наистина им плащат, за да раздуват, че са болни. Изобщо не твърдя, че ти попадаш в тази група, @snake. Не познавам такива, само съм чувала за тях. Просто си мисля, че за да се приберат едни допълнителни парички, от щаба се напъват да откриват новозаразени ежедневно.

            Да, окей, вирус наистина съществува, не оспорвам истинността му. Но подобни вируси, и смъртоносни зарази, винаги е имало, и ще има. На тях не знам да им се е обръщало чак такова огромно внимание, да сме се затваряли с месеци вкъщи, и да спазваме някаква измислена дистанция, с която всъщност никой не се съобразява.

            Вие как разбрахте, че сте болни? Интересно ми е чисто хронолично как се е развило всичко. Дадоха ли на някой от вас да си види положителния резултат? Питам, защото доколкото съм запозната, подобни данни са едва ли не строго секретни.

            Коментар


              #7
              Нямам представа кой какви глупости ви говори,но всеки,който е дал кръв или гърлен секрет в лаборатория може да види резултата от теста си публикуван на страницата на съответната лаборатория,разбира се срещу ID и парола.Колкото до това дали има вирус-всеки ден имам съобщения от Информационната система за карантинирани или болни хора,а на 2-3 дни имам и положителни резултати при пациенти.За жалост имам и починали пациенти,приети единствено и само с тази диагноза.Най-младия беше на 42г.
              1.Безплатният секс развращава,платеният-озлобява.

              Коментар


                #8
                Първо - благодаря за пожеланията за оздравяване! Само да уточня, че с доказано положителна проба беше само жена ми, а нас двамата със сина не са ни изследвали, а веднага ни поставиха под 14-дневна карантина като контактни. Тъй като и при тримата премина по абсолютно идентичен начин, няма съмнение, че и тримата бяхме заразени. Това е факт, а не предположение.

                На въпросите:
                - Разбрахме, че сме болни, защото бяхме болни . Както написах и в първото мнение, всичко започна с обилно потене - все едно излизаш от сауна. А още по-точно бих го описал така: периодично чувствах главата си гореща, все едно срещу мен е отворена нагорещена фурна. И в момента, в който се почувствах така, започваше и обилното потене. На втория-третия ден след това се появи дращене в гърлото, лека кашлица и температура до 38 градуса. Това продължи и при тримата по два дни, като синът не се оплакваше особено, жена ми беше един ден на легло, а аз ден и половина не можех да се мръдна от леглото. В този период взеха и проба на жена ми, защото се оказа, че има колежка в службата с положителен тест. Не бяхме изненадани, че и пробата от PCR теста на жена ми се оказа положителна, защото нямаше от какво друго да са оплакванията ни посред лято. След като минаха тези 4-5 дни на потене, температура и отпадналост, може да се каже, че бяхме добре, но не напълно. Събуждаме се здрави, в добра кондиция, но после чат-пат температура до 37.5, лека отпадналост и липса на апетит, доста упорито сърцебиене при мен и жена ми и загуба на обоняние при тримата. Всички се оплаквахме от липса на обоняние - казват, че това в момента било 100 % гаранция за коронавирус. Между другото, липсата на обоняние не се установява толкова просто. Не ослепяваш, оглушаваш, окуцяваш и т.н., но в някакъв случаен момент усещаш, че и кутията с ароматно кафе, и разрязаният банан, и скилидката чесън ти миришат еднакво - на нещо гадно и сладникаво. Аз бих го определил на миризма на сушен тютюн.
                От началото на оплакванията ни минаха 20-на дни. Всички сме добре, а аз уверено мога да кажа, че от два дни се чувствам напълно добре, или да кажем 99 %. Само през нощта се потя зверски, иначе имам тонус, апетит, нямам никакви други оплаквания.
                - Научихме за резултата по телефона. Не са ни казвали номер на тест, не са ни давали ID и парола. След това светкавично се обадиха и джипитата, а вечерта бяхме посетени от полицията, за да ни връчат разпорежданията за карантина.
                - Според мен това за предлагането на пари, за да излезеш положителен, са пълни глупости. Мен и сина дори не пожелаха да ни изследват (някой трябва да плати все пак изследването), а 100 % щяхме да сме положителни.
                - Вирус като вирус. Защо обявиха пандемия, а не обявиха такава преди 10-на години, когато за първи път върлуваше свинският грип - питайте СЗО. Не знам НОЩ ли е прав или Мангъров. Според мен никой нищо не знае, всички налучкват и се правят на много умни .

                П.П. Много е заразно, пазете се. Или пък не се пазете, ако искате да се заразите, за да изградите имунитет или просто за да пробвате как е . Ние със сина работим от вкъщи от няколко месеца и контактуваме с много малко хора. Жена ми, макар да контактува с клиенти, е супер стриктна по отношение на маски, ръкавици, дезинфектанти, дистанция, често миене на ръцете... Въпреки това се зарази, а след това светкавично зарази и нас.

                Истината е, че не минава като банална инфекция. Около 20 дни ни напомняше за себе си. Казват, че след преболедуване се изграждал имунитет, който те пази за около 3 месеца. Нямам желание да пробвам дали е вярно и мисля да стоя по-далече от тълпата, но пък и без да се вманиачвам.

                И да не забравя: не се залъгвайте, че ежедневният аперитив от 50-100-200 гр. ракия ще ви предпази . Пийте с мярка за кеф и настроение, но не помага за нищо друго
                Последна редакция от snake; 03.07.2020, 23:34.
                Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                Коментар


                  #9
                  Ха добър ден! Това го карахме с жената ЯНУАРИ 2019. Разликите са че температурата беше 38 и май и нагоре, 5 дена никакъв апетит и най важното незнайно как спрях да пуша. При предишни спирания за по 2 дена на цигарите тютюневия дим съм го усещал от 20 метра, сега колегата е до мен и чак като видя цигарата се усещам. Салата от домати и краставици ако ям със затворени очи няма да познавам домат ли ям или краставица . В момента имам некво изпотяване но е само към 3-4 сутринта но може да е и нещо психо защото имам проблеми. От януари миналата година съм имал поне 10 пъти полусимптоми на грип но само за по 1 ден /1 ден леко гърло на следващия спира но ми теква вода от носа на по следващия хрема и така 10 пъти. Същото лечение с2 антибиотика, и същото лечение джипито е правила и на мъжа си,
                  ПП сега видях за аперитива. Ковида умира като го поръсиш с 60 градуса алкохол, но можем да кажем че алкохола ако е 40 /водка ракия или виски/ той ще бъде жив но омаломощен и организма евентуално ще се пребори с него. Виж за лукашенковото каране на трактор....не знам.
                  Последна редакция от lubo_Y10; 05.07.2020, 22:00.
                  LANCIA Y10 1.1 Bosch monomotronik AGU Zavoli Голф 3 1.8
                  ВАЗ 2101-73г-екс ВАЗ 2101-74г.екс, самара-екс заз 965а екс Опел кадет екс

                  Коментар


                    #10
                    Ей да се разминете леко и да сте здрави! Колко време приблизително, след заразяването се появиха симптомите?
                    Tipo 1.4 i.e. 92g. 160A1.046 -ex
                    Chevrolet Tacuma 1.4 - ex
                    Fiat Bravo 1.4 120k.с.

                    Коментар


                      #11
                      Не знам колко след колко време се появиха симптомите, защото не знам къде и от кого се заразихме. От една страна в службата на жена ми имаше "огнище" и всичко сочи натам, че тя се е заразила в службата и после зарази нас. От друга страна там спазват наистина железни мерки и не е сигурно, че ги е заразил клиент. Моето усещане е, че се заразихме на един рожден ден и развихме симптоми 2-3 дни след него. Синът пък наруши почти 3-месечната си изолация и беше на рафтинг по същото време, когато ние бяхме на въпросния рожден ден. Като се върна, кашляше и подсмърчаше, но решихме, че се е простудил от рафтинга, което е напълно нормално. Може и той да е бил нулевият пациент в нашето семейство
                      Короната продължава да изненадва всички, които предричаха, че ще изчезне през лятото. Както казах и в предишното си мнение, според мен никой от учените глАви по света и у нас не знае какво се случва наистина и си приказват и надприказват, колкото да не заспят. Н'екви математици от БАН, които представят много нАучни математически модели, се оказаха пълни шарлатани. Но най-смешни са ми хората, които смятат, че Covid-19 е световна конспирация. Ако обаче те или техен близък се разболеят, ще започне да им трепери под краката и ще запеят друга песен.
                      И да не пропусна здравния министър - казват, че бил добър счетоводител. Но не е медицинско лице, възрастта му си дава отражение, а пък когато започне да говори за статистически данни, за брой заразени (а не е ли по-правилно да се смята процентът заразени от изследваните?!), по-добре да замълчи, за да не се излага.
                      Последна редакция от snake; 07.07.2020, 22:55.
                      Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                      Коментар


                        #12
                        (а не е ли по-правилно да се смята процентът заразени от изследваните?!)
                        И аз отдавна се чудя защо не излизат със статистика на процента, а не на общата бройка.
                        Защото сега все говорят за някакъв виртуален праг от 200 заразени, че нещо ще вземе да направят.
                        Е да, ама този праг е много лесно манипулируем по този начин, както водят статистиката. Веднъж правят 100, друг път 3000 теста и всяват допълнителен смут в системата.

                        Иначе конкретно по темата - в петък дядото се почувства мега зле. Не можеше да мърда, 38 температура, не можеше да диша, нищо. Като го гледаш симптоми на ковид. Той падна - физически и психически. От там започна един цирк до 5 часа сутринта по болници, напред-назад, никой не се ангажира нищо да направи. Не искат да го приемат, не искат тест да му направят, нищо.
                        Та накрая се принудихме (реално ни принудиха) да го приберем и като отворят след няколко часа частните лаборатории ние да му направим тест, за наша сметка. Да се затворим докато излезе резултата и да чакаме. За щастие излезе отрицателен.
                        A20DTH ЖТД ама не баш
                        1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                        Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                        Коментар


                          #13
                          Вкараха такава паника в хората, че дори и от настинка да си болен, подсъзнателно вече се сбогуваш с всички.
                          Всеки здравомислещ е наясно, че данните се манипулират по този начин на представяне и само ни размахват пръст - ще ви затвори, няма да ви пускаме, ако не слушате. Не отричам наличието на вирус. Но всичко, което се случва в България от месец март, на мен ми се вижда нелогично и хаотично. Или може и да има идея, но тя да е друга.
                          ФИАТ- Пътят е само формалност
                          ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                          -----------------------------------------------------
                          FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                          Коментар


                            #14
                            Или може и да има идея, но тя да е друга.
                            Разбира се че има. Това е нов вид нацизъм или ако щеш и инквизиция, т.е. по този начин командват целия свят да стоим мирни, тихи и страхливи. Нали е публична тайна, че десетина души в света са в борд който управлява света. Имаше даже един репортаж по Дискавъри преди време, едни журналисти успели по някакъв начин да разберат за поредната им среща и се опитаха да влязат в една от най-строгите охранявани зони в света, там кьдето се провежда сбирката. Минаха по една река граничеща със зоната и почти успяха да влязат вътре. Не помня как се развиха нещата понататък.
                            FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                            Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                            Коментар


                              #15
                              Разбира се че има. Това е нов вид нацизъм или ако щеш и инквизиция, т.е. по този начин командват целия свят да стоим мирни, тихи и страхливи. Нали е публична тайна, че десетина души в света са в борд който управлява света...
                              Аз не съм запознат с тази тайна . Всякакви конспирации са ми много далечни и чужди.
                              В момента по Нова върви сълзливо предаване за хора, които са били с положителен тест и са оздравели. За разлика от тях, аз не видях никаква драма, дори и за секунда не съм се ужасил от това, че сме с Covid-19, не съм се съмнявал, че ще преодолеем вируса. И изобщо не смятам, че ми се е случило нещо по-различно от това да ме хване сезонният грип. Да, осъзнавам го, пандемия е, защото зарази целия свят. Нито е първата, нито ще е последната. Но думите на онзи генерал Годжи (така и не разбрах по какво точно е генерал)..., от време на време, когато бях на легло, отекваха в съзнанието ми. "Яко ще се мре!" Така не трябва да се говори! Ето такива думи, изречени от хора на висок пост, създават паника и психоза.
                              Последна редакция от snake; 13.07.2020, 08:18.
                              Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                              Коментар

                              Working...
                              X