Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Повишена температура на охлаждащата течност

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    След предишния проблем вече на датчика вярвам.
    кара с удоволствие и гледа прибора за температура: LANCIA DELTA 1.6d 120ps, 2009.
    кара и проклина съдбата: BRAVA EL 1.6i 16v 103ps, 1996 - вече не!

    Коментар


      #17
      Термостата ти е забил на полуотворено положение(при отваряне не се отваря напълно) или капачката на казанчето на антифриза не работи като хората.

      Пипни дали след известно каране радиатора е студен/хладък.
      Последна редакция от yeksuh; 14.08.2020, 10:46.

      Коментар


        #18
        Капачката е ок, съска, държи налягане, но за термостата виж е вероятно. Иначе загрява нормално бързо, не стои постоянно отворен. Говорих понеделник да я вкарвам да я правят, термостата нали ако има проблем остава отворен или затворен? Сменял съм на бравата
        кара с удоволствие и гледа прибора за температура: LANCIA DELTA 1.6d 120ps, 2009.
        кара и проклина съдбата: BRAVA EL 1.6i 16v 103ps, 1996 - вече не!

        Коментар


          #19
          Ако при загряване горния маркуч, който влиза в радиатора ти е топъл, а долния е по-студен значи имаш частично запушване на радиатора. Ако е това, в никакъв случай не се занимавай да го чистиш. Няма да стане. Сменява се само с нов. Ако температурата на 2-та маркуча е еднаква, значи изключваш радиатора като проблем. Проблемът тук е че подобно явление може да се получи и при забил затворен термостат ама не баш, който не позволява на системата да циркулира добре.

          Коментар


            #20
            Добре, има резон, или водна помпа или термостат, като направя ремонтът ще пиша, какво се е оказало и отивам да я тествам по баирите.
            кара с удоволствие и гледа прибора за температура: LANCIA DELTA 1.6d 120ps, 2009.
            кара и проклина съдбата: BRAVA EL 1.6i 16v 103ps, 1996 - вече не!

            Коментар


              #21
              Сприсе малко със смените на тва и онова, не си разваляй колата а се научи да шофираш. На 5 се вкл. само по хоризонтален път с не натоварен автомобил. и скорост над 80-90. Шестата е само за пунта мара един вид да се каже че колата ти е голяма работа не е като другите дето са с 4 скорости.
              LANCIA Y10 1.1 Bosch monomotronik AGU Zavoli Голф 3 1.8
              ВАЗ 2101-73г-екс ВАЗ 2101-74г.екс, самара-екс заз 965а екс Опел кадет екс

              Коментар


                #22
                Де да беше само това проблемът, знам как трябва да се държи един автомобил. По груби сметки до сега имам минати около 250хил. км, все пак имам служебна кола и всеки ден съм в движение. Колата е нов внос и е вероятно да излязат изненади.
                кара с удоволствие и гледа прибора за температура: LANCIA DELTA 1.6d 120ps, 2009.
                кара и проклина съдбата: BRAVA EL 1.6i 16v 103ps, 1996 - вече не!

                Коментар


                  #23
                  Колега вече те попитах, къде ти облужват и ремонтират колата? Защото по принцип би трябвало, ако не си ти сам да си сменяш нещата в сервиза да ти намерят проблема. Поне аз така правя. Оставям я в сервиза и да се оправят. И засега винаги са успявали

                  Коментар


                    #24
                    Писах ти на лично съобщение, ама не си го видял. Към сервиза забележка нямам, за което съм я оставил да я правят е направено. След първото загряване, като отворих темата не съм я карал да правят нещо, чакам да имам някакви насоки. А маркуча си е маркуч, не виждам връзка.
                    кара с удоволствие и гледа прибора за температура: LANCIA DELTA 1.6d 120ps, 2009.
                    кара и проклина съдбата: BRAVA EL 1.6i 16v 103ps, 1996 - вече не!

                    Коментар


                      #25
                      Бях навън с децата, отговорих ти.

                      Коментар


                        #26
                        Днес на връщане вече сглобих картинката. На Обзорски проход отново повишена температура, карах нарочно с изключен климатроник, защото знаех какво ще стане. След няколко километра катерене на баира започна да се вдига и температурата, поддържах я на не повече от 3/4. Отбив веднъж, изчаках, падна, след това карах на 3та с 2500-3000 оборота, както каза колегата, че не знам да карам Същата работа, поддържаше се на 3/4, изкачих, продължих и повече не се е вдигнала температурата. Спрях за проверка след това два пъти. На охладен мотор, по равно, без климатроник се върти перката на радиатора, поддържа температурата тя. Не се изключва въобще и на извънградско и градско, без нея се вдига температурата, благодарение на нея не прегрява и по баирите. Дали термостата не отваря докрай или водната помпа няма дебит не знам. Ще установят в сервиза. Гледам маркучето, което се връща в разширителния съд, тече си, по-вероятно и аз клоня към термостат, ама да видим какво ще се окаже. Нямам никакво съмнение относно датчици, те работят, наблюдавам показанието постоянно, все ми е там окото )
                        кара с удоволствие и гледа прибора за температура: LANCIA DELTA 1.6d 120ps, 2009.
                        кара и проклина съдбата: BRAVA EL 1.6i 16v 103ps, 1996 - вече не!

                        Коментар


                          #27
                          Колеги, развитието не е особено добро, отива на глава/гарнитура, каквото е такова, здраве да е Явно като се отвори ще се разбере вече.
                          кара с удоволствие и гледа прибора за температура: LANCIA DELTA 1.6d 120ps, 2009.
                          кара и проклина съдбата: BRAVA EL 1.6i 16v 103ps, 1996 - вече не!

                          Коментар


                            #28
                            То от това систематично прегряване е нормално да отиде за глава

                            Коментар


                              #29
                              Еми разбрал е каква е работата и човека си я продал Нямаше как да го хвана това, не смесва масло и антифриз а пуска изгорели газове в антифриза. Гледах я, като я купувам много, ама това няма хващане. За 10 месеца е загрявала така вече 3 пъти, ама кой знае и колко пъти при първият й собственик
                              кара с удоволствие и гледа прибора за температура: LANCIA DELTA 1.6d 120ps, 2009.
                              кара и проклина съдбата: BRAVA EL 1.6i 16v 103ps, 1996 - вече не!

                              Коментар


                                #30
                                Има как, но не всеки продавач ще се съгласи да тестваш. Дано се размине само с гарнитура! Успех и сподели после какво е било!

                                Коментар

                                Working...
                                X