Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Няколко въпроса за Punto 188 1.9 JTD

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Няколко въпроса за Punto 188 1.9 JTD

    Здравейте,
    От няколко дена имамвъпросното Punto и има няколко неизвестни за мен
    1. Правими впечатление, че попушва черничко когато го натоваря, в смисъл не на високи обороти, а когато изкачва наклон;
    2. При изкачване на по стръмен налкон на 5-та започва да издъхва и пак пропушва черно, връщам на 4-та и "литва" .
    Като цяло е пъргава машинка с на пръв поглед много добър разход, но все си мисля, че извън града с тия 80 кончета на това купенце трябва да е като автоматик ... включвам 5-та и така докато стигна

    #2
    Липсата на интеркулер все пак е решаваща. Не му стига въздуха. Дай пример за този "стръмен наклон"? Бравата ми е 105 к .с. и е с чип и интеркулер, но въпреки това изпитва трудности при не чак толкова стръмни наклони. А не е много по-различна от Пунтото като килограми.

    Коментар


      #3
      Липсата на интеркулер все пак е решаваща. Не му стига въздуха. Дай пример за този "стръмен наклон"? Бравата ми е 105 к .с. и е с чип и интеркулер, но въпреки това изпитва трудности при не чак толкова стръмни наклони. А не е много по-различна от Пунтото като килограми.
      Има си кулер Пунтото сега колко е в кондиция не знам Като я покарах малко и в града ми прави впечатлрние, че си кади черно и то яко особенно на втора като я намачкам и има едно "забиване" давам пълна газ, а колата набира бавно и пуши черно. Свалих EGR-a нямаше много нагар, мисля да го затапя. Този уикенд ако остане време ще сваля кулера и турбо пътищата да огледам за пробив. А дебитомера с диагностика на място мога ли да го хвана?

      Коментар


        #4
        Има тема във форума за чистене на дебитомер, имах същото пунто и така пушеше с подобно симптоми, след чистене на дебитомера имаше значително подобрение. Но може и дебитомера да се е предал, пак има тема във форума как се проверява това с диагностика в движение.

        Коментар


          #5
          Ако дебитомера е изгорял- вървежа е като на Москвич 408. Откачи буксата на дебитомера,направи едно кръгче и усети разликата. На диагностика също се вижда здрав ли е или изгорял.
          Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

          Коментар

          Working...
          X