Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

FIAT STILO 1.9 JTD проблем с чек-А

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    FIAT STILO 1.9 JTD проблем с чек-А

    Здравейте, от около три месеца съм собственик на FIAT STILO 1.9 JTD - 115 коня. автомобила е произведен 2003 година. След смяната на консумативите, а именно филтри и ремъци, недобросъвестен майстор беше извадил гумената лента която е под стъклото и пречи на водата при миене и дъжд да олива двигателния отсек. За съжаление, тъй като съм лаик това не съм го забелязал. След няколко сериозно пороя колата угасна в движение, а при ходенето при Майстор №1, който успя да я запали и каза че е готова да стигне до Сърбия., светна като коледна елха арматурното табло. Разбира се това с угасването в движение си имаше и предистория. Включваха ми се периодично ABS-сензор и сензор за маслото, като мигаше жълта удивителна в триъгълниче на арматурното табло. След много ръчкане и още двама майстори установихме, че при мърдане на снопа кабели, който излиза в голяма гофрирана тръба над акумулатора започват да се появяват грешки на арматурното табло и да писка. Извадих и напръсках всички бушонччета на табълцето, което е над акумулатора, както и тези, които с на таблото в ляво от волана долу. За известно време проблемът липсваше. Но за съжаление от вчера при даване на контакт и ЧЕК ми дава два проблема OLIV LUV и ABS senzor FAILURE. Моля за помощ и съвет, също и за читав майстор диагностик и електричар /аз съм от Бургас/.

    #2
    Търси Георги Дойчев. Младежа се занимава основно с "италианки". Сервиза му се намира в близост стадион "Черноморец", в посока Комлука, в ляво, точно преди сервиз "TOYOTA".
    Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

    Коментар


      #3
      Благодаря Ви за отговора, но все пак бих искал да опитам сам да оправя нещата. Бихте ли ми казали къде точно се намира компютъра на въпросния модел, както и КАН-шината, а и изобщо, ако има някаква схема на датчиците за да ги напръскам с контактен спрей. Днес отново се включи /при стартиране на двигателя/ OLIV LVL ....... Мерих за пореден път нивото на маслото- нормално е.

      Коментар

      Working...
      X