Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Интересно потропване отпред Фиат Брава

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Интересно потропване отпред Фиат Брава

    Здравейте колеги. Имам едно чукане отпред по време на движение, което не мога да определя точно какво е и имам нужда от съвет. Чува се отпред в ляво по малки дупки, при тръгване леко се чува престъргване понякога.
    Сменени са носачи, вътрешни и външни кормилни накрайници, амортисьори с пружини,тампони на макферсона, биалетки. Смених и задните накладки и цилиндри че единия задържаше и си мислих че престъпването може да е оттам, но не е. Дисковете са прави, на канал няма никакви хлабини по нищо. При въртене на волана в спряло положение има малко луфт и леко почукване.
    Какви са симптомите на разбито вътрешно каре? Подобни ли са ? Общо взето остана това и евентуално рейка, но не ми се сваля рейка за едната проба.
    В студено време чукането е по силно изразено.
    Fiat Brava 1.2 16V 80 `00 LPG Tamona TG Stream

    #2
    a4o1000 написа: Преглед на мнението
    Какви са симптомите на разбито вътрешно каре?
    Вибрация при ускорение и тресене. Това са симптомите.

    Погледни тампоните на стабилизиращата щанга (ако има), че не се сещам дали 1.2 имаше.
    Последна редакция от gamma; 05.06.2020, 15:07.
    Alfa 159 SW 2.4 Ti
    Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
    "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

    Коментар


      #3
      Гледах ги тампоните, като нови са. Значи изключвам вътрешното каре, защото при ускорение всичко е ок. Писна ми от това тропане, като остане време слагам я на трупчета и почват да свалям наред...явно ще е рейката
      Fiat Brava 1.2 16V 80 `00 LPG Tamona TG Stream

      Коментар


        #4
        Лагера виж също дали няма луфт.
        00' Bravo 105 JTD

        Коментар


          #5
          Не е ли редно и да вие при движение в завои?
          Fiat Brava 1.2 16V 80 `00 LPG Tamona TG Stream

          Коментар


            #6
            Виж шенкела където влиза шарнира.
            Пробвай го в различни положения на завиване.
            Изкупуване на автомобили на добри цени
            /////

            Коментар


              #7
              А защо не отидеш в сервиз и да ти направят диагностика, струва 15 лв., аз така направих миналата седмица и установиха тропане в рейката, но не е било фатално.
              FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
              Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

              Коментар


                #8
                А защо не отидеш в сервиз и да ти направят диагностика, струва 15 лв., аз така направих миналата седмица и установиха тропане в рейката, но не е било фатално.
                Ходих миналия месец. Но като я вдигнат на подемника нищо не се чува при напъване на всички възли по ходовата част. Или не разбират или като на е подемника не се чува. Трябва да се гледа на канал без да е вдигната колата от земята. Аз лично съм я гледал 3 пъти, никакви луфтове няма никъде, поне на пръв поглед без да се разглобява
                Fiat Brava 1.2 16V 80 `00 LPG Tamona TG Stream

                Коментар


                  #9
                  Лагер на Макферсона?
                  Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

                  Коментар


                    #10
                    dobrujanetza написа: Преглед на мнението
                    Лагер на Макферсона?
                    Те като сдадат (лагерите), обикновено има пукане при въртене на волана на място. Ама може да е тампона горе.

                    Коментар


                      #11
                      Провери тампоните на носачите,нищо че си ги сменял.Първите носачи смених на 280 000 и и взех уж качествени,от тогава си сменям тампони,защото шарнирите са здрави.На подемник също могат да се проверят за радиален луфт.При мен също се появи потропване и онзи ден я качих на подемника и видях че предния на десния носач пак се е разбил.
                      brava 1.9.jtd 2001
                      punto 1.2 sport 1994
                      Максималната скорост с която можеш да излезеш от един завой е много близка до тази с която не можеш!

                      Коментар

                      Working...
                      X