Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фиат Браво 1.9jtd прегрява

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Фиат Браво 1.9jtd прегрява

    Здравейте, проблемът с бравото е следният, като го натисна, прегрява и вследствие антифриза изчезва. Ако се кара нормално до 2.5к оборота не вдига температура над 90°. Слагам му вода в момента и като спра и отворя казанчето излиза пара и съответно му доливам. Обезвъздушавам го и тръбите са меки към радиатора. Като прегрее и пусна парното духа топло, но не знам защо само като я натисна по-агресивно вдига температура, защото до сега не го е правила това. Няма значение дали е единичен случай, натисна ли я към 4к оборота вдига температурата много бързо. Надявам се някой знае от какво може да е..

    #2
    Прилича на водна помпа на първо четене
    koce73 , Fiat Marea Weekend 1.6 16V 1997 специално пригодена за тежък терен , отскоро и Subaru Forester 2.0 2005 за още по-тежък терен 0895747442

    Коментар


      #3
      как се проверява?

      Коментар


        #4
        Като на всяка кола - откачаш ремъка
        koce73 , Fiat Marea Weekend 1.6 16V 1997 специално пригодена за тежък терен , отскоро и Subaru Forester 2.0 2005 за още по-тежък терен 0895747442

        Коментар


          #5
          Е тя не е ли зацепена на ангренажа?!
          браво 1,6/90 - 09 г.

          Коментар


            #6
            сигурен ли си.че навсякаде обезвъздушаваш,пробките не са малко и може да прави тапа,и наи важното не сваляи ремъка за да видиш дали не е водна помпа,тя е на ангренажа

            Коментар


              #7
              Има ли шанс да е спукан радиатора, но да хвърля вода само при по-високи обороти? Започнах да се чудя да не би да е това, защото миналата седмица в тъмното влезнах в бая дълбока дупка, че даже кората под двигателя ми се счупи.. И да попитам ако е спукана глава, какви са "симптомите"? Нивото на маслото е нормално и не е пресечено. Свалил съм термостата и го избробвах на кипяща вода от кана, отваря клапата. От никъде не забелязвам течове,дори когато е загряла и перките са включени, при сипване на вода никъде няма теч. Но уви изчезва водата?!
              ПС: 2 дни не е карана,само е палена на място, водата си беше точно толкова, колкото съм налял.
              Последна редакция от numerius; 02.06.2020, 21:50.

              Коментар


                #8
                numerius написа: Преглед на мнението
                Има ли шанс да е спукан радиатора, но да хвърля вода само при по-високи обороти? Започнах да се чудя да не би да е това, защото миналата седмица в тъмното влезнах в бая дълбока дупка, че даже кората под двигателя ми се счупи.. И да попитам ако е спукана глава, какви са "симптомите"? Нивото на маслото е нормално и не е пресечено. Свалил съм термостата и го избробвах на кипяща вода от кана, отваря клапата. От никъде не забелязвам течове,дори когато е загряла и перките са включени, при сипване на вода никъде няма теч. Но уви изчезва водата?!
                ПС: 2 дни не е карана,само е палена на място, водата си беше точно толкова, колкото съм налял.

                Възможно е, на скоро имах такъв случай. Малко е вероятно, но не е невъзможно и при теб това да се получава. Като за начало разбери от къде губи вода. Можеш да я покараш малко с повече газ, после на място дръж високи обороти и гледай за течове и бял дим от ауспуха. Има и едни оцветители за антифриз, за по-лесно намиране на теч, но при теб щом губи много вода и така трябва да се вижда.

                Коментар


                  #9
                  Когато още бях с антифриз и беше загряла, задницата беше на мазни капки. Отличават се бая от сивата боя и предполагам е антифриза, но от къде? Утре ще приготвя една туба вода и надявам се не вали и ще пробвам да видим.

                  Коментар


                    #10
                    ми за мен е гарнитура на главата или спукана глава

                    Коментар


                      #11
                      Провери хубаво снадките между пластмасовите разклонения и тялото на термостата. Скоро го играх това със абсолютно същите симптоми. Градско ми губеше антифриз, извънградско не. Сълзеше леко просто.
                      Друго което го играх не толкова скоро е маркуча от термостата към купето, скъсан точно на скобата на входа пред купето, ама там си капеше и на спряла кола.

                      Ако се окаже проблем с охладителната система ще преместя темата в съответния раздел.
                      00' Bravo 105 JTD

                      Коментар


                        #12
                        Виж си верно някъде да не са се разместили снадките от удара.

                        Или да има пукната тръба.

                        Може да ти прави така и при скъсан маркуч - при повече обороти вдига повече налягане и тогава започва да "извира" охладителна течност от спукания маркуч.Огледай охладителните тръби и система отпред където си ударил колата, както и дали не е някоя от гумените тръби свързани с термостата.

                        На загряла охладителна течност до 90 градуса, вдигаш капака и гледаш на свободен ход.Добре е да вземеш и някой с теб и той да дава газ на 2000 оборота ти да гледаш, след това на 3000 и да гледаш. Трябва ти и хубав прожектор или поне да светиш със светкавицата на телефона.

                        Аз така намерих замаскиран спукан гумен маркуч, който до 2000 оборота не изпускаше вода, но на 2000 оборота като задържа газта 10-15 секунди и "гейзера" изригваше ...

                        След това лесно.
                        алфист по рождение, италианец по желание

                        Коментар

                        Working...
                        X