Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фиат пунто мк2 вкарва изгорели газове в купето

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Фиат пунто мк2 вкарва изгорели газове в купето

    Здравейте фиата го имам от 7 години някъде скоро смених цялата изпускателна система мислех понеже тръбата беше изгнила и миришеше много на изгорели газове само при отворен прозорец,е и след смяната всичко ново проблема остана отворя ли прозореца започва на вони на газове вътре не винаги но е много неприятно.Ще бъда благодарен ако някой сподели от какво може да влизат газовете вътре завихря ги от края на аспуха ли незнам а колата е вече без катализатор и миризмата е неприятна .Забравих да спомена за 1.2 60коня пунто 2003 става въпрос
    FIAT PUNTO MK1 преди -FIAT PUNTO MK2 facelift &FIAT GRANDE PUNTO 1.4 95

    #2
    Ми легни отдолу и слушай и душИ
    LANCIA Y10 1.1 Bosch monomotronik AGU Zavoli Голф 3 1.8
    ВАЗ 2101-73г-екс ВАЗ 2101-74г.екс, самара-екс заз 965а екс Опел кадет екс

    Коментар


      #3
      Запуших с ръка тръбата на крайното гърне и започна да съска от снадката на крайното гърне скобата неможе да стегне хубаво купих такава паста за гърнета събота ще я правя дано там е проблема
      FIAT PUNTO MK1 преди -FIAT PUNTO MK2 facelift &FIAT GRANDE PUNTO 1.4 95

      Коментар


        #4
        Блокирала ти е клапата на изходящия въздух в купето в отворено положение. Намира се някъде в багажника. Или засмуква от някъде там отзад около ауспуха. Теорията е, че като отвориш прозореца в движение се създава вакум вътре в купето, и почва да засмуква въздух от вън, в случая блокиралата клапа. Има възможност да засмуква и от някъде другаде, ама за целта трябва да има бая голяма дупка.
        На бащата пежото, 206 SW, го прави абсолютно същото. Само на отворен прозорец, и само в движение. Отвориш ли в движение не се седи вътре, все едно ауспуха е вкаран вътре. Но не ми дава да му разглобявам колата .

        Пиши какво си направил, баш ми е интересно.
        00' Bravo 105 JTD

        Коментар


          #5
          Клапата работи за дупки гледах я отдолу няма ,преди ме удариха отзаде сега като се затвори багажника има малко разтояние отляво неуплътнява хубаво незнам да и това има нещо общо.Да завихря чак от крайната тръба на гърнето че да влизат вътре не ми се вярва.
          FIAT PUNTO MK1 преди -FIAT PUNTO MK2 facelift &FIAT GRANDE PUNTO 1.4 95

          Коментар


            #6
            Уплътни го с някой парцал и опитай. Поне това е лесно.
            00' Bravo 105 JTD

            Коментар


              #7
              Ще пробвам и това колата я карам отдавна без катализатор беше винаги си е миришело лошо но зад нея само като си .Вътре на отворен прозорец непомня да ми е влизало ней много чак да не се диша но е много неприятно.
              FIAT PUNTO MK1 преди -FIAT PUNTO MK2 facelift &FIAT GRANDE PUNTO 1.4 95

              Коментар


                #8
                Ако съм на твое бих отишъл при някой заварчик, който се занимава с ауспуси. Може да е гарнитура, мека връзка, снадка или изгнила тръба.
                Fiat Brava 1.2 16V 80 `00 LPG Tamona TG Stream

                Коментар


                  #9
                  Ауспуха понеже от шофьорската страна и е насочен надолу, щом излизат някакви по миризливи изгорели газове веднага се усеща, ако си с отворен шофьорски прозорец.

                  Коментар

                  Working...
                  X