Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Fiat Bravo 1.9 16V премахване на вихрови клапи

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Fiat Bravo 1.9 16V премахване на вихрови клапи

    Здравейте! Миналата седмица купих въпросния автомобил (150к.с.) но има следния проблем. Всмукателния колектор се е разтопил и се налага смяната му. Понеже е скъп и труден за намиране, поръчах 2ра ръка от морга. Въпросния колектор е пластмасов и му липсват 2 от вихровите клапи (моторчето си е на място). Смятам да премахнем и останалите, но самата процедура по затапване не ми е ясна при този пластмасов колектор. Може ли някой който вече се е сблъсквал с този проблем да даде адекватно решение? Благодаря предварително!

    #2
    Здравей колега,прочети в Алфа форума там имаше тема за този мотор и вихровите клапи.
    ex. punto elx 1.2i
    Lancia Libra 1.6

    Коментар


      #3
      Отдолу има едно капаче, пак пластмасово, с едни малки торксове. Сваля се. После се строшават клапите и се изхвърля една рейка която ги движи, тя е под въпросното капаче. След като се изхвърли рейката остават четири отвора около 6мм, които следва да се затапят. Това става с четири най-обикновени винта, мисля точно 6мм, аз ползвах с глава за Т30. Навиват се перфектно,въпреки че няма резба, стягат се, слага се капачето и готово. Моторчето се оставя включено за да не записва грешка колата.
      1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

      Коментар

      Working...
      X