Резултати 1 до 8 от 8

Тема: Датчик за ъгъла на завиване Фиат Пунто 1,2 V8

Кара Фиатче 126
    Регистр. на
    14.06.2012

Датчик за ъгъла на завиване Фиат Пунто 1,2 V8

Здравейте! От доста време ми прави проблем кормилния усилвател. Постоянно се изключва и се удървя волана. Старите релета постоянно бръмчаха и ги смених с нови но не помогна. В последно време проблема зачести, така че ще се сменя датчика май. Гледах че има разлика в цветовете на кабелите и буксите. Моя е със светло син кабел и 6 пинова букса. С такава букса гледам че датчиците са със жълт цвят на кабела. Това същия датчик ли е или да търся със син кабел? Всички които намерих със син кабел са с други букси. Прави ми впечатление че малко ми дърпа на дясно след смяна на носач и амортисьори. Това дали не е причина за изключване на сервото? Изключването го прави точно на дясно при леко завиване.

Фиат фанатик
    Регистр. на
    11.11.2010
    Няма нищо общо не центрирана предница, самия датчик, който е доста калпаво измислен има едни като писти, които се търкат една в друга и така дава сигнал на компа къде е волана. С времето те се износват, не се получава добър контакт и компа дава грешка. Разбира се, обаче не е лошо да си оправиш предницата
    Моя съм го сменял преди години ама не помня къв беше, вадиш го отиваш с него в моргата и го сменяш след смяна, трябва да се нулира положението на "новия" датчик.

Кара Фиатче 126
    Регистр. на
    14.06.2012
    https://www.autodoc.bg/meat-doria/8127653 този ще стане ли?

Кабела трябва да е същия като сегашния ако е жълт и новия да е жълт. Може цял комплект втора употреба.

Кара Фиатче 126
    Регистр. на
    14.06.2012
    Сегашния е син ама като гледам буксите на жълтия нов е като моята на сините нови е друга буксата. Даже цветовете на жичките и подредбата на жълтия са като при мен на сегашния.

Кара Фиатче 126
    Регистр. на
    14.06.2012
    Всичко прерових и това е. Датчика който го дават за моя модел е с жълт кабел. Шах!

Виж действително какъв при тебе и търси такъв има при Италянеца .
    Иначе смени целия комплект втора употреба

Тема: Датчик за ъгъла на завиване Фиат Пунто 1,2 V8

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •