Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Датчик температура на входящ въздух фиат пунто мк1-176/1.6 88hp

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Датчик температура на входящ въздух фиат пунто мк1-176/1.6 88hp

    Здравейте,някой знае ли какви параметри ''килоома'' е този датчик? Или от къде бих могъл да намеря същият благодаря.Моя се повреди след няколко гърмежа на газовата уредба която е обикновена и сега ми свети чекът.На тази снимка се вижда къде се намира,мястото е от дясно на капачката за маслото датчикът е поставен в маркуча от филтъра https://static.car.gr/3486328_0_b.jpg
    и още една снимка на която се вижда самият датчик но е близък като прилика!
    https://autoprofi.bg/f/tecdoc/1156/2431101.jpg
    Последна редакция от higsound; 19.05.2020, 22:53.
    FIAT PUNTO 1,6/90 (176) 1995

    #2
    higsound написа: Преглед на мнението
    Здравейте,някой знае ли какви параметри ''килоома'' е този датчик? Или от къде бих могъл да намеря същият
    Ако мотора е 176A9.000 виж снимката.И провери в аптеката дали нямат.
    i will love you no matter what poems
    OVB X18XE1 седан+ГИ

    Коментар


      #3
      Благодаря,това от ауто дата го знам,намерих подобно ntc 8kom на 0 градуса,но уви не става чекът светва отново след известно време
      FIAT PUNTO 1,6/90 (176) 1995

      Коментар


        #4
        А защо реши, че чека светва от датчика?
        OVB X18XE1 седан+ГИ

        Коментар


          #5
          Здравей,от него е ! Кихна един път и изхвър дюзата от плочкта един пръстен с малки отворчета и това засегна този датчик останаха само крачетата,има един магазин за електроника комет от него намерих най-близкия до 0 градуса елемент 8 килоома но явно много бързо или бавно се променя съпротивлението,През зимата почти веднага светва чекът сега като е по топло като покарам 5 минути и светва.Няма от къде да намеря оригинлно.. дори в няколко магазина пробвах изобщо не може да се достави а и да може като гледам кви са цени...това е общо взето.Пробвал съм да го изключа от букста сега като е топло веднага светва чекът връщам оратно и се оправя няма как да не е от него просто има несъответсвие на съпротивлението
          FIAT PUNTO 1,6/90 (176) 1995

          Коментар


            #6
            След като е обикновена газовата, този датчик не влияе на работата на мотора на газ.А на тези датчици дето ги продават по магазините за електроника, съпротивлението го дават колко е при 20-25 градуса.
            OVB X18XE1 седан+ГИ

            Коментар


              #7
              Здравей,да прав си за датчиците тоест елементите,но изглежда има различна линейност така си го обеснявам а относно работата на мотра донякъде е така аз си мисля,че след като мине в този режим на работа да го наречем "сервизен" освен нещата които занем се променя и искрата в запалването така ,че не е съвсем маловажно това е мое мнение!Ще трябва да се намери оригинален в Алиекспрес има подобни датчици за GM,алфа.. и др но конкретно за фиат не виждам сигорен съм,че някой от тях става и мойта кола особено едон за опел струва 4 $ но въпреки всичко не съм сигорен
              FIAT PUNTO 1,6/90 (176) 1995

              Коментар

              Working...
              X