Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мераклии за поръчка на масла от АТО24 ?

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Мераклии за поръчка на масла от АТО24 ?

    Привет, колеги !

    Има ли желаещи да си направим една обща поръчка за масла от ato24.de ? Няма да събирам много хора, колкото да стигнем 200 евро и да хванем безплатната доставка. Аз се чудя дали да не си взема 1 туба 20л от тяхното АТО24 5W40. Според анализите на руснаците, в тубите с марка АТО24 се налива RAVENOL HCS 5W40, само дето цената е двойно по-ниска, тъй като се продава под друга марка. Вече втора смяна съм с такова на Дачията и нямам никакви оплаквания, пък понеже излиза 31лв за туба 5л, го сменям на 6000 км.

    Другото интересно за мен масло е SHELL HELIX ULTRA 5W40, налях такова на jtd-то и бих казал, че съм очарован в първите си впечатления. Това е 100% синтетика GTL, която се прави от природен газ. АТО24 ми изпратиха масло, произведено в Германия, тоя в сервиза не беше виждал немски SHELL и сума време оглежда тубата.

    Оказва се, че и по-евтиното SHELL HELIX HX8 също е с GTL базово масло, а предвид цената му на сайта, е доста интересно предложение.

    Предпочитам да направим партия с колеги от Варна, за да могат да си вземат маслата директно от мен, без да плащат куриери. Но, ако някой колега от друг град е много мераклия да се включи и не му е проблем цената на Еконт, няма да му откажа също.
    Последна редакция от DJPOPA; 14.05.2020, 12:36.
    Dacia Duster 1.6 4WD

    #2
    Може ли да дадеш линк към тези анализи на руснаци? може и на ЛС .
    Изкупуване на автомобили на добри цени
    /////

    Коментар


      #3
      Шел Хелих Ултра 5в40 не е нито пълна синтетика нито 100% синтетика, а хидрокракинг масло от група 3+.Може би най-доброто хидрокракинг масло.Но не може да се сравнява с масла от истинската синтетика от група 4 и 5 = полиалфаолефини и естери.



      В Германия се продава за малко на цена почти наполовина на цената на Равенол VST.

      И не зная защо когато купувате равенол не поръчвате от официалния интернет магазин на равенол, ами рискувате с интернет магазини на руснаци и украинци. И това не е нова тема: http://www.fiatforum.bg/showthread.p...81%D0%BB%D0%B0

      Мога само да потвърдя написаното за Ravenol VST - няма място за сравнение с никое друго масло на неговата цена или на по -ниска.Единствено Амсоил и Редлайн, но там цените са с по 30%-40% до 110% нагоре.
      Разликата е особено осезаема ако минавате от бозите мотул или бардал на равенол пълна синтеика като VST или VSI.

      Доставката от Германия за стойност до 49.90€ е 11.90€ с DHL до адрес в България, за над 50 до 100€ е 7.90€, а за над 150€ е безплатна.
      Последна редакция от alfa racer GTA; 16.05.2020, 00:25.
      алфист по рождение, италианец по желание

      Коментар


        #4
        Ravenol VSI далеч не е пълна ситетика. Базовото масло съдържа ПАО около 30%, останалото е хидрокрекинг. Ravenol VST съдържа повече ПАО в базовото си масло и по спомен молибден и волфрам. И двете са много добри масла, но цените им вече са доста по-високи от преди. Ползвал съм и двете на jtd мотор, нямам никакви оплаквания. Но определено jtd-то ми хареса повече Shell Helix Ultra 5W40, най-вероятно поради по-ниския работен вискозитет средно с около 1cst спрямо Равенолите (Shell-13,1cst, VST-14,3cst, VSI-14,1cst). Поне така си мисля аз. Преди време, когато цените на Равенолите бяха много изгодни и за около 55лв се вземаше 5л туба VSI, се интересувах много от производството им и контактувах директно в представители на рафинерията. Бях и много по-запознат с рецептурите им и анализите на маслата им. По спомен VST не съдържаше естери, такива имаше в Ravenol SSL 0W40, на който бях голям мераклия да пробвам и така не ми се отдаде случай. Понеже съм контактувал с шефа на онлайн магазина на Равенол, само да ти кажа (като спомена руснаците), че човека се казва Витали Гинтнер и говори руски ... Така по името предполагам, че е от балтийските републики, но не съм го питал ... Та така за руснаците от АТО24 и "немците" в Равенолшопа ... Разговарял съм с търговския им директор Колиан Децмайер и със заместничката му..., забравих й името, ама беше с английско име тя. Доста са интернешънъл там.

        Shell Helix Ultra не съдържа минерално масло от нефтопреработка. Базата му е GTL (Gas To Liquid), синтезира се изцяло от природен газ, след което се подлага на хидрокрекинг за формиране на необходимите по дължина молекули. Подробности има на сайта на Shell в описанието на Pureplus технологията. В този смисъл написах, че е 100% синтетично масло, тъй като се синтезира изкуствено от метан. Много по-добро е от стандартните хидрокрекинг масла, като Шел дават до 32% по-добра устойчивост на деградация. Все пак това е фабричното масло на Ferrari и там компромиси не може да има, не случайно на тубата има емблемата на Ferrari.

        Към колегата, който ме пита за анализите. Информацията е доста разпръсната в руския форум и немските форуми. Иска доста четене. Общо взето нещата седят така. Ravenol HCS 5W40=Aveno FS 5W40=ATO24 5W40. Документална връзка между трите марки масла няма да намериш, като руснаците и немците са убедени, че първоизточника на всичките "клонинги" е рафинерията Равенсберг в град Вертер (Германия). AVENO се получача като се премахнат първата и последната буква от RAVENOL. Допреди известно време сайта ato24.de е предлагал маслата AVENO, после ги заменя със собствената марка АТО24, което се оказва е същото масло, в различни опаковки. Качвам една картинка от немския oil club.

        Click image for larger version

Name:	Screenshot_2020-05-16 AVENO Motor- und Getriebeöle aus DE - Ölanalysen und Ölanalytik für Mo.png
Views:	1
Size:	7,1 KB
ID:	2098927
        Последна редакция от DJPOPA; 16.05.2020, 01:39.
        Dacia Duster 1.6 4WD

        Коментар


          #5
          Говоря ти за собствеността на фирмата.АТО24 е собственост на руснаци или украинци.Равенол вярвам знаеш в кой град е завода им.

          То и аз съм "контактувал" по емайл и вече 3 пъти купувам директно от магазина им и като дойдат пратките/маслата в листовката/фактурата пише кой го е изпратил и макар едното име да е руско то другото му име е немскоезично.И в потвържденията на поръчките и електронните фактури на емайл е същото.Та го отдавам на "смесен брак". Ама това е без значение - има само 3 неща които са от значение:

          1.Равенол има само един завод и той е в Германия.Равенол не дава "лицензи" и всичките има масла се произвеждат точно в този завод.

          2.В Германия и наименованията на моторните масла "пълна синтетика" и "100% синтетика" се слагат само на масла със над 70% ПАО и/или естери като база в маслото.И това не е защото аз съм го казал/написал, а защото там е водена съдебна война между две петролни корпорации и немският Федерален върховен съд се е произнесъл по въпроса че "само масла с над 70% ПАО и естери или и двете заедно комбинирани в базата си могат да носят наименовието "пълна синтетика" и "100% синтетика".

          На който му се търси и е упорит в нета има доста материал, включително и решението по самото дело.Който търси намира.

          Това обаче за територията на Германия.

          3. Третото което ме интересува са показатели на задължителните тестовете през които минава маслото за да получи сертификат на API(за САЩ и КАнада) или ACEA(за Европа) - като там по всички показатели VST надхвърля показанията на Шех хеликс ултра. Само да посоча че течливостта на VST- то е -54 под нулата до миналата година, а сега е до -51.
          Температурата на възпламеняване е 240 градуса на закупената от мен пратка която в момента е в двигателя ми и 236градуса сега - някои казват, че не е важна, но ако в движение ви изненада проблем с охлаждането точно това е показателя който може да ви измъкне без увреждане на двигателя.Маслото отговаря за до 20% от охлаждането на двигателя = по качествено масло по-близко до 20%, по некачествено масло по-близо до 7%-10%...

          Сега най-важните показатели може би са HTHS и на VST-to в момента е 3.9.Другият показател който е важен за охлаждането на двигателя е изпарението на маслото при работа на двигателя един час при температура 150 градуса.На VST e 7.4% на сто.

          За тези "емблеми" да стоят на тубата се заплаща съответната цена.Това си е жива реклама - който си плати, той ще си рекламира маслото.Шел си заплаща на ферари, ферари му предоставя правото да сложи тяхната емблема.Равенол от 27 години е спонсор на отбор от Ф1 и отделно редовно правят събития с аудита RS-ки и са спонсор на ауди в DTM, но това за мен не означава нищо повече от това, че дават пари.

          Сам си задай въпроса - защо Шел хелих ултра е 5.95 евро, 1 литър а Равенол VST e 10.42 евро тубата.
          Освен това не зная производител, който да използва ПАО и/или естерна база и да не го пише на етикета си.Само че за да пише "100% синтетика" или "пълна синтетика" в туби продавани в Германия те двете комбинирани заедно или поотделно трябва да над 70% от базата на маслото.

          При всички положения никой няма да убеждавам в качеството на Равенол - изпитал съм го на собствен гръб и не бих го заменил с друго, освен ако нямам избор и това масло не се произвежда.

          Таблицата горе с показателите е много стара.Има такава в руския сайт за който говориш и за VST и за VSI от 2017г., от 2019 година .
          Гледам им тестовете на руснаците, но ги сравнявам и с други .



          Иначе "Шел могат да дават какво си искат деградация и да си правят каквато си искат реклама" - единственото което ме интересува е дали дават достъп до показтелите на преминалите тестово.И отговорът е "не" -голяма мъка е да стигнеш до резултатите от сертфициращите тестове по API и ACEA : https://www.shell.com.gh/motorists/o...tra-5w-40.html и https://www.shell.com/motorist/oils-...tra-5w-40.html
          Всякакви лакърдии има на официалните им страници, но резултатите от API и ACEA тестовете ги няма...


          На равенол влизаш на страницата им на всяко масло си сваляш резултатите от тези тестове в PDF файл на немски или английски:Click image for larger version

Name:	равенол.PNG
Views:	1
Size:	118,8 KB
ID:	2098928Click image for larger version

Name:	равенол 1.PNG
Views:	1
Size:	116,2 KB
ID:	2098929 Източник: https://www.ravenol-shop.de/motoroel...vst-5w40-mb-vw

          Отдавна престанах да обръщам кой какво пише и каква реклама си прави на маслата - единствено гледам резултатите на преминатите тестове по API и ACEA.

          Иначе равенол пускат между октомври и декември намаление като 5 литра VST го закупих за 67 лева без доставката от Германия октомври 2019г. В черния уийкенд (три дни-петък, събота и неделя)имаше 80% намаление на масла -0w20, 0w16, 0w30 и състезателните им масла RUP, RCS и още едно -все пълни синтетики.Но не използвам такива.


          Лично аз считам, че на автомобили под 130 коня няма смисъл да се дават пари за масла над 13 лева за литър- за такива винаги бих използвал Шел хликс ултра като най-качественото хидрокрекинг масло, но ако искаш да поглезиш колата и да имаш допълнителна защита то изборът винаги би ми бил равенол, амсоил или редлайн.



          П.П. Далеч съм от мисълта да ви казвам "как и за какво да си харчите парите" - вие сте си ги изкарали =ваша воля. Просто внасям яснота, а вие си решавайте.

          Просто считам, че производител който крие или затруднява или те кара да му се молиш(пишеш емайли), за да ти изпрати информация която не никаква тайна би трябвало да е обществено достояние не постъпва коректно с потребителите и крие нещо.Особено когато няма резултатите от API/ACEA, но "има" мощно рекламиране с най-различни реклами трикове и фрази които прикриват показателите за които говоря...
          Последна редакция от alfa racer GTA; 16.05.2020, 12:18.
          алфист по рождение, италианец по желание

          Коментар


            #6
            Колега, темата ми има съвсем друга цел, която не е да мерим кое масло е по-по-най.

            Нямам нищо против, че си фен на Ravenol, но ми се струва че се изказваш твърде крайно. Както вече споменах, смятам че Ravenol правят някои хубави масла. И докато цените им бяха ниски, струваше си да се купуват. В момента ценовата им политика нещо не ме кефи. Най-вече защото за по-малко пари, може да се вземат не по-лоши масла, да не кажа и доста по-добри. Не зная доколко си запознат с продукцията на останалите производители, та така силно си убеден, че Ravenol са без конкуренция. Аз лично силно бих предпочел да си купя Total Quartz Energy 9000 0W40 (да не се бърка с 5W40 !!!) за около 32 евро туба 5л, отколкото да давам почти 43 евро за Ravenol VST 5W40. При сериозна разлика в цената, Тоталчето предлага напълно синтетична PAO база и с нищо не отстъпващи параметри. Да не говорим, че на цената на VST може да се вземе Mobil 1 FS 0W40, което е зверско добро масло и съдържа естери, докато във VST естери няма.

            Колкото до изпаряемостта по NOACK, само за сведение, Shell Helix Ultra 5W40 има по-ниска изпаряемост от Ravenol VST, въпреки крекинговата си база. Отделно от това, съдържа доста органичен молибден, заради съвременния си пакет присадки Инфинеум, който ползва. Въпреки всичко, тези масла не е редно да се сравняват, тъй като съвсем не са от един ценови клас и Шел-а е много по-евтин от Ravenol VST. Всъщност е по-евтин дори от Ravenol VSI. Отделно от това, аз никъде не съм твърдял, че точно този Шел е по-добър от Ravenol VSI или VST. Единственото, което казах, е че на моята кола Шела сработи по-добре (по-чисто субективни възприятия-намален шум на мотора, по-равномерна работа, повече теглителна сила при подаване на газ). Само за сведение, преди да налея Шел-а, в мотора имаше Ravenol VST с пробег около 5000км. Така че не може да става дума за сравнение на кой знае колко износен Равенол, с пресен Шел. Както вече споменах, запознат съм подробно с продукцията на Ravenol и бих ползвал маслата им отново, стига да си коригират ценовата политика. Докато цените са им такива, ще ползвам продуктите на други производители.

            Много моля, занапред включванията да са само по темата. Има други теми, в които да се обсъждат качествата на маслата, тази не е такава.
            Последна редакция от DJPOPA; 17.05.2020, 15:20.
            Dacia Duster 1.6 4WD

            Коментар


              #7
              Темата не е актуална вече.
              Dacia Duster 1.6 4WD

              Коментар

              Working...
              X