Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ново Браво - първи впечатления и въпроси

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Ново Браво - първи впечатления и въпроси

    Здравейте.
    Отново се върнах във фиат средите с едно чудно на вид Браво 2ка, 2013г, брнзин, 1.4 - 120к.с.
    Още проучвам колата и се появиха първите въпроси:
    - някои слагал ли е лед светлини(като дневни светлини) във фаровете? Приемам мнения, препоръки, читави майстори?
    - мига ми километража. Доколкото разбрах, нещо не е наред и трябва да мина на диагностика да се разберe какво е... От тук идват 2 въпроса - къде е буксата за диагностиката и къде в София мога да мина на читав диагностицик и да я оправят.
    - Връзка на телефона с blue me... Нещо не ми стартира програмата. Телефона не намира нищо. Може ли информация как точно става свръзката
    Последна редакция от Nikcho; 13.05.2020, 20:54.
    Tipo 1.4 i.e. 92g. 160A1.046 -ex
    Chevrolet Tacuma 1.4 - ex
    Fiat Bravo 1.4 120k.с.

    #2
    Буксата за диагностика си я намерих - намира се - долу в ляво от волана, зад лосчето за регулиране на волана, при панела на бушоните.
    Не ми даде никаква грешка, но километража продължава да премигва непрекъснато. И изобщо не мога да подкарам blue me. Четох упътвания, тествах, но изобщо не тръгва никакъв звуков контрол, сигнали и т.н. Как мога да го проверя дали работи изобщо и да не би заради това да мига километража?
    Последна редакция от Nikcho; 13.05.2020, 21:12.
    Tipo 1.4 i.e. 92g. 160A1.046 -ex
    Chevrolet Tacuma 1.4 - ex
    Fiat Bravo 1.4 120k.с.

    Коментар


      #3
      Трябва със Мултиекускан за ПС или Алфаобд за Андроид и съответният кабел да се направи Proxy alignument процедура.
      Предполагам ти е сменено таблото с такова което показва по-малки километри. Относно блу енд ми дай малко инфо какво се случва? Пише ли на таблото нещо ,като натиснеш бутоните на волана нещо случва ли се и т.н.

      Коментар


        #4
        И аз съм за опит за намеса в километража. Например в Стилото което зетя купи километража показваше само чертички, но в тяхната фирма имат хора разбиращи от тези неща и му влязоха в мозъка. Километрите са записани на 3 места в чипове по таблото, ако не съвпадат се получават чудеса, оказа се че неговите оригинални километри са 156К.
        FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
        Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

        Коментар


          #5
          Абсолютно никаква реакция от бутоните на волана отговарящи за blue me. Нито прозорчето на windows, нито телефонната слушалка - никъде нищо не става. Не светка, не премигва, не писука - нищо
          Къде в София мога да проверя дали са реалните километри. Колато до 2018г. е била гаранциона и обслужвана в Ауто Италия - от там е закупувана първоначално и уж има книжка - история и документите са си ок. Писах на аауто италия, да ми направят справка по рама за колата ама никакъв отговор.
          Tipo 1.4 i.e. 92g. 160A1.046 -ex
          Chevrolet Tacuma 1.4 - ex
          Fiat Bravo 1.4 120k.с.

          Коментар


            #6
            А кога се появиха тези проблеми, не ги ли видя при покупката?
            FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
            Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

            Коментар


              #7
              А вътре в жабката отгоре има ли кутия. Blue and me то седи там. Таблото мига когато има проблем(не е разпознат) някой модул. Нещо явно е пипано и то некадърно, защото процедурата по запознаване с новите модули не е сложна. Така ли я взе или по-късно се появи мигането? Музиката оригинална ли е? Ако не е няма да работи блу енд ми то. Примерно: ако е била с фабрична навигация и някой я е взел и сложил друг фабричен касетофон блу то няма да работи и таблото ще мига ако не е направена proxy alignument процедура.
              Последна редакция от kiriluz1; 14.05.2020, 10:34.

              Коментар


                #8
                При покупка, точно на това мигане и не работещото BLue me, хич не обърнах внимание - признавам си. Това че е обгрижвана в официалния сервиз и аз я взимам уж не от джамбазин а от мото пфое, ми позамъгли преценката Не лоша колата, доволен съм. Просто е била служебна и е карана айляшката - абе като служебна. Сигурен съм, че е подържана, когато нещо се с счупвало, но явно някой неща са некъдърно правени. Не е пазана просто. Иначе си е с оригинално радио, климатроник - всичко. Не си личи да е сменяно нещо там. Дори и газ няма, да рпредположим, че от там бърка нещо.
                Ако разбирам правилно мигането е нещо електричарско. А може ли да е свързано с дефект точно в тази Blue me система. Т.е. да ме информира, че не работи нещо. Има ли сервиз където да отремонтират системата
                Видях в жабката, че има някаква кутия, но не съмя ръчкал. Ще я разгледам
                Последна редакция от Nikcho; 14.05.2020, 11:01.
                Tipo 1.4 i.e. 92g. 160A1.046 -ex
                Chevrolet Tacuma 1.4 - ex
                Fiat Bravo 1.4 120k.с.

                Коментар


                  #9
                  Мигането не означава развалено,означава модул който не е познат на боди компютъра. Най -често при втората употреба кола е смяна на табло с такова което е на по-малко километри,но не е задължително това да е. Може и блу енд ми то да е. Просто и трябва диагностика.

                  Коментар


                    #10
                    Даам. Благодаря Ще търся да минавам диагностика. В ауто италия дали мога да я направя и евентуално да ми отстранят проблема?
                    Че нещо сайта им не го разбирам - има само автобояджийсто и механичен сервиз....
                    В крайна сметка ще потърся ипъй и друг вариант за диагностика или жичкаджия
                    Ще пиша като имам яснота
                    Последна редакция от Nikcho; 14.05.2020, 20:53.
                    Tipo 1.4 i.e. 92g. 160A1.046 -ex
                    Chevrolet Tacuma 1.4 - ex
                    Fiat Bravo 1.4 120k.с.

                    Коментар


                      #11
                      Виж секцията сервизи и магазини и се обади в някой сервиз,в ауто Италия щети отрежат главата. Аз лично ползвам вентурагараж.

                      Коментар


                        #12
                        Абсолютно никаква реакция от бутоните на волана отговарящи за blue me. Нито прозорчето на windows, нито телефонната слушалка - никъде нищо не става. Не светка, не премигва, не писука - нищо
                        Къде в София мога да проверя дали са реалните километри. Колато до 2018г. е била гаранциона и обслужвана в Ауто Италия - от там е закупувана първоначално и уж има книжка - история и документите са си ок. Писах на аауто италия, да ми направят справка по рама за колата ама никакъв отговор.
                        В Ауто Италия, ще ти направят проверка на рама и двигател, даже могат и уверение да ти предоставят, но струва 60лв. Влизаш в шоурума на Фиат ( без значение дали колата е Фиат, Алфа и т.н.) и там питаш. Играх го това с регистрацията на Гтв-то в КАТ, понеже нямаше номер на мотора в стария талон. 147 - цата ми е закупувана тука от Ауто Италия (не от мен) и си има цяла сервизна история с книжка а у, кога е купувана, кой е продавача, сервизиране и фактури в периода 2006-2010. Предполагам и ти трябва да имаш такова. Няма ли там информация ако е правена намеса?
                        П.П. Сори за въпроса, но ти да не си купил онази червената от мобилето за около 7к на 98к км?
                        Последна редакция от Kay_; 15.05.2020, 09:26.
                        ФИАТ- Пътят е само формалност
                        ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                        -----------------------------------------------------
                        FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                        Коментар


                          #13
                          В Ауто Италия, ще ти направят проверка на рама и двигател, даже могат и уверение да ти предоставят, но струва 60лв. Влизаш в шоурума на Фиат ( без значение дали колата е Фиат, Алфа и т.н.) и там питаш. Играх го това с регистрацията на Гтв-то в КАТ, понеже нямаше номер на мотора в стария талон. 147 - цата ми е закупувана тука от Ауто Италия (не от мен) и си има цяла сервизна история с книжка а у, кога е купувана, кой е продавача, сервизиране и фактури в периода 2006-2010. Предполагам и ти трябва да имаш такова. Няма ли там информация ако е правена намеса?
                          П.П. Сори за въпроса, но ти да не си купил онази червената от мобилето за около 7к на 98к км?
                          Колегата говори за мигащо табло и неработеща блу енд ми система,за което ще му вземат една добра сума. Само диагностиката ми се върти нещо от рода на 56 лв.

                          Коментар


                            #14
                            Написах го във връзка запитването на колегата към Ауто Италия за справка за километрите по рама. С идеята ако отиде на място, че ще му обърнат внимание.
                            ФИАТ- Пътят е само формалност
                            ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                            -----------------------------------------------------
                            FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                            Коментар


                              #15
                              Като все още нова кола - за мен записах си час в Ауто Италия. Излезе си колата наистина, но е обслужвана във Варна Но по телефона нямат право да ми дадат подробна информация. Ще им се възползвам от промоцията 4+ и ще сменям консумативите там и диагностика ще пусна, да хванат къде е проблема. Абе като ще давам пари, поне да знам, че е както трябва и да ми излезе всичко. Още от преди, с Типото - така и не намерих читав сервиз за Фиат. Като гледам форума, не виждам да са се променили много нещата
                              Иначе колато от Мото пфое плевен (в последствие ми я докараха в София) я взех, но те я бяха пуснали обявата като Фиат Брава....
                              Ето ги и двете
                              Click image for larger version

Name:	IMG_20200515_083546.jpg
Views:	1
Size:	366,0 KB
ID:	2098925Click image for larger version

Name:	IMG_20200515_083610.jpg
Views:	1
Size:	374,8 KB
ID:	2098926
                              Tipo 1.4 i.e. 92g. 160A1.046 -ex
                              Chevrolet Tacuma 1.4 - ex
                              Fiat Bravo 1.4 120k.с.

                              Коментар

                              Working...
                              X