Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати 1 до 10 от 18

Тема: Ново Браво - първи впечатления и въпроси

Фиат фанатик Аватарът на Nikcho
    Регистр. на
    20.11.2004

Ново Браво - и първи въпроси

Здравейте.
    Отново се върнах във фиат средите с едно чудно на вид Браво 2ка, 2013г, брнзин, 1.4 - 120к.с.
    Още проучвам колата и се появиха първите въпроси:
    - някои слагал ли е лед светлини(като дневни светлини) във фаровете? Приемам мнения, препоръки, читави майстори?
    - мига ми километража. Доколкото разбрах, нещо не е наред и трябва да мина на диагностика да се разберe какво е... От тук идват 2 въпроса - къде е буксата за диагностиката и къде в София мога да мина на читав диагностицик и да я оправят.
    - Връзка на телефона с blue me... Нещо не ми стартира програмата. Телефона не намира нищо. Може ли информация как точно става свръзката
    Последна промяна от Nikcho : 13.05.2020 в 19:54
    Tipo 1.4 i.e. 92g. 160A1.046 -ex
    Chevrolet Tacuma 1.4 - ex
    Fiat Bravo 1.4 120k.с.

Регистр. на
    20.11.2004
    Буксата за диагностика си я намерих - намира се - долу в ляво от волана, зад лосчето за регулиране на волана, при панела на бушоните.
    Не ми даде никаква грешка, но километража продължава да премигва непрекъснато. И изобщо не мога да подкарам blue me. Четох упътвания, тествах, но изобщо не тръгва никакъв звуков контрол, сигнали и т.н. Как мога да го проверя дали работи изобщо и да не би заради това да мига километража?
    Последна промяна от Nikcho : 13.05.2020 в 20:12
    Fiat Bravo 1.4 120k.с.

Фиат фанатик Аватарът на kiriluz1
    Регистр. на
    20.07.2012
    Трябва със Мултиекускан за ПС или Алфаобд за Андроид и съответният кабел да се направи Proxy alignument процедура.
    Предполагам ти е сменено таблото с такова което показва по-малки километри. Относно блу енд ми дай малко инфо какво се случва? Пише ли на таблото нещо ,като натиснеш бутоните на волана нещо случва ли се и т.н.

Фиат идол Аватарът на NikMar
    Регистр. на
    29.11.2006
    И аз съм за опит за намеса в километража. Например в Стилото което зетя купи километража показваше само чертички, но в тяхната фирма имат хора разбиращи от тези неща и му влязоха в мозъка. Километрите са записани на 3 места в чипове по таблото, ако не съвпадат се получават чудеса, оказа се че неговите оригинални километри са 156К.
    FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
    Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка.
    Закон на Мърфи.

Регистр. на
    20.11.2004
    Абсолютно никаква реакция от бутоните на волана отговарящи за blue me. Нито прозорчето на windows, нито телефонната слушалка - никъде нищо не става. Не светка, не премигва, не писука - нищо
    Къде в София мога да проверя дали са реалните километри. Колато до 2018г. е била гаранциона и обслужвана в Ауто Италия - от там е закупувана първоначално и уж има книжка - история и документите са си ок. Писах на аауто италия, да ми направят справка по рама за колата ама никакъв отговор.
    Fiat Bravo 1.4 120k.с.

Фиат идол Аватарът на NikMar
    Регистр. на
    29.11.2006
    А кога се появиха тези проблеми, не ги ли видя при покупката?
    FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
    Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка.
    Закон на Мърфи.

Регистр. на
    20.07.2012
    А вътре в жабката отгоре има ли кутия. Blue and me то седи там. Таблото мига когато има проблем(не е разпознат) някой модул. Нещо явно е пипано и то некадърно, защото процедурата по запознаване с новите модули не е сложна. Така ли я взе или по-късно се появи мигането? Музиката оригинална ли е? Ако не е няма да работи блу енд ми то. Примерно: ако е била с фабрична навигация и някой я е взел и сложил друг фабричен касетофон блу то няма да работи и таблото ще мига ако не е направена proxy alignument процедура.
    Последна промяна от kiriluz1 : 14.05.2020 в 09:34

Регистр. на
    20.11.2004
    При покупка, точно на това мигане и не работещото BLue me, хич не обърнах внимание - признавам си. Това че е обгрижвана в официалния сервиз и аз я взимам уж не от джамбазин а от мото пфое, ми позамъгли преценката Не лоша колата, доволен съм. Просто е била служебна и е карана айляшката - абе като служебна. Сигурен съм, че е подържана, когато нещо се с счупвало, но явно някой неща са некъдърно правени. Не е пазана просто. Иначе си е с оригинално радио, климатроник - всичко. Не си личи да е сменяно нещо там. Дори и газ няма, да рпредположим, че от там бърка нещо.
    Ако разбирам правилно мигането е нещо електричарско. А може ли да е свързано с дефект точно в тази Blue me система. Т.е. да ме информира, че не работи нещо. Има ли сервиз където да отремонтират системата
    Видях в жабката, че има някаква кутия, но не съмя ръчкал. Ще я разгледам
    Последна промяна от Nikcho : 14.05.2020 в 10:01
    Fiat Bravo 1.4 120k.с.

Регистр. на
    20.07.2012
    Мигането не означава развалено,означава модул който не е познат на боди компютъра. Най -често при втората употреба кола е смяна на табло с такова което е на по-малко километри,но не е задължително това да е. Може и блу енд ми то да е. Просто и трябва диагностика.

Регистр. на
    20.11.2004
    Даам. Благодаря Ще търся да минавам диагностика. В ауто италия дали мога да я направя и евентуално да ми отстранят проблема?
    Че нещо сайта им не го разбирам - има само автобояджийсто и механичен сервиз....
    В крайна сметка ще потърся ипъй и друг вариант за диагностика или жичкаджия
    Ще пиша като имам яснота
    Последна промяна от Nikcho : 14.05.2020 в 19:53
    Fiat Bravo 1.4 120k.с.

Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Тема: Ново Браво - първи впечатления и въпроси

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •