Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за покупка на Fiat Bravo II

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос за покупка на Fiat Bravo II

    Тъй като съм влюбен в количката от аватара ми, много ми допада дизайна и външния вид , а съм впечатлен и от цялостното и представяне, след 2 години и 20 000 км предимно Софийско градско, реших да я сменя с по-голяма, с 5 врати , по-мощна и също изглеждаща по тоя начин. Спрял съм се на Фиат Браво 2, нещо след 2009 г. Виждам ,че има 3 дизелови двигатели и един бензинов. Повечето са 1,6 120 коня дизел , но има обяви и за 1,9 и за 2,0 дизел. Какво да избера и някой има ли впечатление дали си струва да се търси 2,0 дизел, за който нищо не знам. Колата ще бъда отново 2-ра в семейството , за градско, за удоволствие , да я кара младежта, понякога за пътуване . Кой автомобил е по-надежден и безпроблемен ?Благодаря на отзовалите се.
    Последна редакция от dartakaBG; 06.05.2020, 13:57.

    #2
    1,6 двигателя е добър но на нея за съжаление слагат 6 степенна опелова скоростна кутия с прякор шоколадова. 1,9 има два варианта 120 и 150 коня. 150 коньовия има вихрови клапи които задължително трябва да махнеш. 120 коньовия като че ли е най- добрият вариант,като за Германия са с ДПФ ,за Италия без.

    Коментар


      #3
      М32 не е проблем, вече толкова много пъти хората са отремонтирвали въпросната кутия, че части под път и над път и се прави за няколко часа с качване и сваляне. Важното е да е читав екземпляра цялостно и ако само това му е кахъра, няма проблем. 2.0 mjet не бих го препоръчал има доста минуси от Opel си го знаят. Там кутията не е М32 а F40, пак е на GМ, но по-усилена и не е толкова проблемна, но си има други проблеми. 1.6 105 е доста муден и не си заслужава дизел с подобна мощност за това купе. 1.6 120 е по-добре, но трябва да се внимава с dpf-чета и т.н. градското шофиране ще му изяде душицата. 1.9 120 и 150 винаги са най-добрия избор, но пак DPF-чета, каране извънградско често е препоръчително.

      Това са двигатели за дълги и удобни пътувания, да имаш икономия и мощност на баирите и изпреварване без проблем, а не за градско шофиране. Градско нямаш нужда от мощност, ако приемаме, че си съвестен гражданин и спазваш ограниченията +- 15 км/ч според мен, ако някой кара предимно градско би трябвало да се ориентира към малък бензинов двигател, които е лекичък, маневрен, бързо загрява на къси разстояния и позволява да бъде изкаран извънградско с някакви компромиси в изпреварването. Под малък, нямам предвит 1.0 или 1.2, но от сорта на 1.4, 1.6 дори 1.8 е предостатъчно за да подържаш някаква икономия и да ти е лесен и евтин за отремонтиране.

      Това последното ти го давам като съвет, защото и аз съм преминал през подобно нещо. Предимно ползвам колата си в града и съм карал и Alfa 156 1.9 фейсова и още един японски дизел на D4D на Toyota предимно градско и след като си взех бензинката, макар и по-маломощна се родих и не бих карал никога повече дизел за мойте нужди. Ако идвах примерно от Перник всеки ден или от друг град, тогава дизел би било по-смислената опция, понеже извънградското ще е в превес.
      Последна редакция от yeksuh; 07.05.2020, 11:07.

      Коментар


        #4
        М32 не е проблем, вече толкова много пъти хората са отремонтирвали въпросната кутия, че части под път и над път и се прави за няколко часа с качване и сваляне. Важното е да е читав екземпляра цялостно и ако само това му е кахъра, няма проблем. 2.0 mjet не бих го препоръчал има доста минуси от Opel си го знаят. Там кутията не е М32 а F40, пак е на GМ, но по-усилена и не е толкова проблемна, но си има други проблеми. 1.6 105 е доста муден и не си заслужава дизел с подобна мощност за това купе. 1.6 120 е по-добре, но трябва да се внимава с dpf-чета и т.н. градското шофиране ще му изяде душицата. 1.9 120 и 150 винаги са най-добрия избор, но пак DPF-чета, каране извънградско често е препоръчително.

        Това са двигатели за дълги и удобни пътувания, да имаш икономия и мощност на баирите и изпреварване без проблем, а не за градско шофиране. Градско нямаш нужда от мощност, ако приемаме, че си съвестен гражданин и спазваш ограниченията +- 15 км/ч според мен, ако някой кара предимно градско би трябвало да се ориентира към малък бензинов двигател, които е лекичък, маневрен, бързо загрява на къси разстояния и позволява да бъде изкаран извънградско с някакви компромиси в изпреварването. Под малък, нямам предвит 1.0 или 1.2, но от сорта на 1.4, 1.6 дори 1.8 е предостатъчно за да подържаш някаква икономия и да ти е лесен и евтин за отремонтиране.

        Това последното ти го давам като съвет, защото и аз съм преминал през подобно нещо. Предимно ползвам колата си в града и съм карал и Alfa 156 1.9 фейсова и още един японски дизел на D4D на Toyota предимно градско и след като си взех бензинката, макар и по-маломощна се родих и не бих карал никога повече дизел за мойте нужди. Ако идвах примерно от Перник всеки ден или от друг град, тогава дизел би било по-смислената опция, понеже извънградското ще е в превес.
        Аз съм с 1,9 8v 120коня без ДПФ пак е евро 4 както и този с ДПФ ,да уточня не съм го махал просто тези за Италия са без. Досега съм карал само бензинови на газ и сега с този дизел като пари градско извънградско нямам разлика спрямо газта. Просто кефа тук е несравним спрямо бензиновите.

        Коментар


          #5
          Газ само за туристическото котлонче. Разликата между турбо бензин и дизел също е много голяма, аз не давам пример с това кое е кеф и кое не, а кое е по-логичния избор. Има много предимства на бензина за градско шофиране и тук става дума за 90-95% градско шофиране, но няма да споря. Ако караш 50/50 или дори 60/40 градско/извънградско, дизел не е лоша опция и няма да имаш грижи, но имам лични доводи като човек, който сам си прави колите, че дизел за предимно градска кола си е трън в гащите, но всеки си има мнение и глава на раменете да решава. Нека човека си реши, ние сме му казали кои мотори са добри.

          Коментар


            #6
            Газ само за туристическото котлонче. Разликата между турбо бензин и дизел също е много голяма, аз не давам пример с това кое е кеф и кое не, а кое е по-логичния избор. Има много предимства на бензина за градско шофиране и тук става дума за 90-95% градско шофиране, но няма да споря. Ако караш 50/50 или дори 60/40 градско/извънградско, дизел не е лоша опция и няма да имаш грижи, но имам лични доводи като човек, който сам си прави колите, че дизел за предимно градска кола си е трън в гащите, но всеки си има мнение и глава на раменете да решава. Нека човека си реши, ние сме му казали кои мотори са добри.
            Не споря.Ако и аз имах ДПФ щях да съм на 100% на твоето мнение. Просто си избрах без и затова нямам големи притеснения от градското каране.
            П.п Брат ми кара едно Стило което е на 550к от които негови са 170к има сменена едно ГНП втора употреба за 300лв. затапване на ЕГР и консумативи досега с предимно градско каране в София. Всъщност той ме нави за дизела ,просто за тези пари бензиновите които гледах бяха леш.
            А иначе е точно така както казваш ,за добрите двигатели. Общо взето всеки вариант има предимства и недостатъци ,както и голяма доза късмет.
            Последна редакция от kiriluz1; 07.05.2020, 20:28.

            Коментар


              #7
              На 1.6 дизел слагат два вида скоростни кутии според мен - вероятно M32 (опелска) и C530.6 (фиатска). На M32 задната скорост е вляво, на C530.6 - вдясно. C530.6 я слагат и на 1.9 16v
              Така че ако ще търсиш дизел - 1.6 120к.с. и задната скорост да е вдясно.
              Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

              Коментар


                #8
                Къде сте виждали Браво 2, 1.6 дизел, с М32 скоростна кутия?! За 50ти път го чета в този форум и никой не е дал пример, линк или нещо подобно в подкрепа на това твърдение. 1.6 дизел си е твърдо с С530. Даже не мисля, че изобщо има дизелово Браво с М32. Та, ако ще е 1.6 поне да е Евро 5. ДПФ-а на тоя двигател става луд при предимно градско каране. През 3 дни регенерира. Да не говорим за планираното стареене, заложено при този двигател и при 2.0 дизел.
                С две думи, най-добре 1.9 без ДПФ.
                браво 1,6/90 - 09 г.

                Коментар


                  #9
                  Опелската кутия M32 при Fiat Bravo 1.6 e известна под C544
                  Eто ти и ремонтен комплект за нея:

                  https://www.ebay.com/itm/KIT-ROULEME...-/112334886128

                  Ето ти и картинка от PDF-a за ремонт.

                  Click image for larger version

Name:	Snap5.png
Views:	1
Size:	173,2 KB
ID:	2098922

                  Общо взето с тея кутии е мазало.
                  Още малко четиво по темата:

                  https://www.fiatforum.com/tech-talk/...code-c544.html
                  Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                  Коментар


                    #10
                    Благодаря!

                    А тоя PDF за ремонт има ли го целия някъде?
                    браво 1,6/90 - 09 г.

                    Коментар


                      #11
                      Нямам го, но цитатите са от тая книжка: https://www.rivistatecnicadellautomo...tdm-105cv.html
                      Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                      Коментар


                        #12
                        Мерси! Май ще взема да си я купя. Другият огромен минус на 1.6 и 2.0 двигателите е, че няма сервизно ръководство за тях.
                        браво 1,6/90 - 09 г.

                        Коментар

                        Working...
                        X