Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем палене на Fiat СЕДИЧИ ( Сузуки сх4 )

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Не ми се спори.Успех,ако постигнеш нещо по трудният начин напиши какво е, че да науча и аз нещо.
    Fiat Sedici 1.9 MultiJet 120 Hp

    Коментар


      #17
      Що не прави ли диагностика преди години му правих няколко ключа и други неща.
      КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
      Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
      http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

      Коментар


        #18
        milen11 написа: Преглед на мнението
        Не ми се спори.Успех,ако постигнеш нещо по трудният начин напиши какво е, че да науча и аз нещо.
        Прав си колега.
        Не е необходимо да спорим и да се заяждаме.
        Тук сме само да си помагаме.
        Ето какво пробвах след 8 ч.престой:
        Дадох на контакт и изчаках да изгасне подгряването (около 4 сек. ) и продължих да чакам докато помпата в резервоара спре (около 5 сек. )и тогава стартирах. Запали нормално ? Все едно че налягането пада(в участъка заграден с червено ) след престой.
        Сутринта ще пробвам същото.
        Говорих и с майстор който иска да премери налягането след като се стартира двигателя и да провери дюзите.
        Та ще видим...Click image for larger version

Name:	1.png
Views:	1
Size:	317,7 KB
ID:	2098920

        Коментар


          #19
          Затова ти казах че ти трябва диагностика на която да видите налягането на помпата и на високото след като завъртиш на стартер.На първо време ти трябва някой който ва види какво се случва в реално време и да забравиш за подгрева той в момента не ти влияе за запалването.Този мотор пали в топлото и без подгревни свещи.Пак ще ти повторя нещо което съм ти го писали преди.За да запали двигателят трябва да се покрият някои условия иначе компа не пуска дюзите и колкото и да въртиш няма запалване.Намери си някой с диагностика и вижте какво реално става.След два дена мога да погледна моята и да кажа какви стойности има при запалване и да сравниш.Не съм си у дома в момента и лаптопът ми не е у мен.Ако искаш да говорим и да ти обясня каквото те интересува за колата ми дай тел. на ЛС.Както си решиш.Весел празник.
          Fiat Sedici 1.9 MultiJet 120 Hp

          Коментар


            #20
            Теодор за Пз: 0892 488 330.

            Има опит с този двигател и съм го виждал да прави пукната глава на такъв двигател.

            Но ПЪРВО преди да даваш пари за майстори:

            сложи нов филтър и след това биоцидна добавка в горивото (на бардал има за 12.50лв в интернет и един флакон стига за 4-5 резервоара от 50 литра) на един пълен резервоар гориво.

            След това на следващият ре зервоар слагай добавка за почистване на дюзите, защото ако има гъбички/бактерии/слуз от такива, тя може да затлачва цедки в резервоар, филтри и добавката за почистване на дюзи няма да помогне, най-много да осере още повече положението.Биоцидната добавка първо да разгради ако има такава слуз: https://www.octane.uk.com/diesel-bugs-biofuel/

            http://www.agrimachinery.net/sbornik...TECHNIQUES.pdf

            https://peugeotclub.info/forum/viewt...28382&start=80

            https://fordbg.com/forum/index.php?topic=21.260


            П.П. Зимата задължително слагай антигел добавка за дзелово гориво.Не на Бардал- не става.Има на Равенол синьо е 20 лв за 1 литър, стига за третиране на 500 до 1000 литра дизел зимата в зависимост от желаната температура на филтруемост от -18 градуса до -31 градуса под нулата.

            Успех.
            алфист по рождение, италианец по желание

            Коментар


              #21
              milen11 написа: Преглед на мнението
              Затова ти казах че ти трябва диагностика на която да видите налягането на помпата и на високото след като завъртиш на стартер.На първо време ти трябва някой който ва види какво се случва в реално време и да забравиш за подгрева той в момента не ти влияе за запалването.Този мотор пали в топлото и без подгревни свещи.Пак ще ти повторя нещо което съм ти го писали преди.За да запали двигателят трябва да се покрият някои условия иначе компа не пуска дюзите и колкото и да въртиш няма запалване.Намери си някой с диагностика и вижте какво реално става.След два дена мога да погледна моята и да кажа какви стойности има при запалване и да сравниш.Не съм си у дома в момента и лаптопът ми не е у мен.Ако искаш да говорим и да ти обясня каквото те интересува за колата ми дай тел. на ЛС.Както си решиш.Весел празник.
              Здрасти колега,
              Сменил съм много коли ,но това ми е първия дизел.
              Така ,че сега питам и се уча.
              За да запали двигателят трябва да се покрият някои условия иначе компа не пуска дюзите и колкото и да въртиш няма запалване.
              Кои са тези условия ?
              И защо когато изчакам повечко(около 10 сек. ) чак когато ел.помпа направи налягане и да спре Пали нормално ?
              Ще ти бъда благодарен когато можеш да ми кажеш какви стойности има при запалване ,за да сравнявам когато я закарам на диагностика.
              Благодаря.

              --- Автоматично слети последователни мнения ---

              alfa racer GTA написа: Преглед на мнението
              Теодор за Пз: 0892 488 330.

              Има опит с този двигател и съм го виждал да прави пукната глава на такъв двигател.

              Но ПЪРВО преди да даваш пари за майстори:

              сложи нов филтър и след това биоцидна добавка в горивото (на бардал има за 12.50лв в интернет и един флакон стига за 4-5 резервоара от 50 литра) на един пълен резервоар гориво.

              След това на следващият ре зервоар слагай добавка за почистване на дюзите, защото ако има гъбички/бактерии/слуз от такива, тя може да затлачва цедки в резервоар, филтри и добавката за почистване на дюзи няма да помогне, най-много да осере още повече положението.Биоцидната добавка първо да разгради ако има такава слуз: https://www.octane.uk.com/diesel-bugs-biofuel/

              http://www.agrimachinery.net/sbornik...TECHNIQUES.pdf

              https://peugeotclub.info/forum/viewt...28382&start=80

              https://fordbg.com/forum/index.php?topic=21.260


              П.П. Зимата задължително слагай антигел добавка за дзелово гориво.Не на Бардал- не става.Има на Равенол синьо е 20 лв за 1 литър, стига за третиране на 500 до 1000 литра дизел зимата в зависимост от желаната температура на филтруемост от -18 градуса до -31 градуса под нулата.

              Успех.
              Здрасти колега,
              Поръчах от DIESEL ANTI BACTERIES Bardahl
              Първо нея ще ползвам.
              Второ ще сипя от Bardahl Injector Cleaner 6 in 1
              за почистване на горивната с-ма.
              Имам едно питане:
              Добавяне на червено масло за резачки в съотношение 50 гр. на 10 лит.гориво за свазване на помпата за високо налягате и дюзите препоръчително ли е и върши ли рабога ?
              Благодаря.

              Коментар


                #22
                Карам Браво2 със същият двигател. На мен също ми е първия дизел и също смятах че имам същия проблем. При мен на студено
                веднага след като угасне лампата за свещите пали лесно и веднага,когато е топло ако тръгна да паля веднага като угасне лампата не иска, но ако изчакам още няколко секунди пали веднага. Мисля че заблудата идва от това че когато температурата е над 5градуса тя не подгрява а само прави чек на релето което се случва по-бързо отколкото като подгрява,просто и трябва време,предполагам помпата в резервоара да захрани горивонагнетателната. Та аз давам контакт и докато си сложа колана е готова за палене и пали веднага. От добавките слагам само на бардал БДЦ и нямам никакво пушене ,невървене и т.н., но внимавам къде сипвам нафта.
                Последна редакция от kiriluz1; 06.05.2020, 18:41.

                Коментар


                  #23
                  Според мен тези добавки няма да решат проблема. Щом или пали от раз, или изобщо не пали, не е до задръстени дюзи. Дюзите, ако са проблем тя ще се тресе, ще звучи ужасно, но ще си пали от първи опит. А случайно, ако дюзите са причината за трудното палене, няма просто заради няколко секунди повече чакане на контакт да се отпушат и да запали все едно няма проблем.
                  Можеш да започнеш като ръчно подадеш ток на помпата в резервуара без контакт и после пробваш да запалиш без да чакаш. Така ще изолираш проблема и ще знаеш дали е от гориво или нещо по електрониката. Можеш и с еднопосочни клапи на дизела да пробваш, но не мисля, че ще има много смисъл.

                  И само да попитам, че така и не разбрах, диагностика правена ли и е?

                  Коментар


                    #24
                    Вижте дали има в рзервоара вакум Отвори преди палене капачката и вич после как ще пали.
                    КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                    Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                    http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                    Коментар


                      #25
                      Всъщност ако човек е карал само бензинови в началото като почне да кара дизел някои неща му изглеждат като проблем ,а то не е така,просто паленето и карането е малко по различно.

                      Коментар


                        #26
                        Така е при карането на бензинови и след това дизелови.

                        Ако обаче има бактериална+гъбична слуз/сюнгер в резервоара се случва цедката на помпата(за ниско налягане) в резервоара да е частично обхваната/запушена от тази слуз и няма нужния капацитет да смуче гориво, защото сюнгера е полузапушил цедката, същото е ако сюнгера е стигнал до горивния филтър или ако някъде по тръбите е запушил.Първоначално при даване на контакт на помпата в резервоара й трябва повече време, за да преодолее тази пречка/запушване по пътя на горивото, да направи налягане и да подаде необходимото налягане и количество към помпата за високо налягане която също трябва да направи определено налягане, защото ако в рейката преди дюзите няма такова налягане, то и компютъра няма изобщо да отвори дюзите да впръскват гориво в цилиндрите.А дори да ги отвори, ако частици от тази слуз са достигнали до дюзите, те също може да са частично запушени и да не впръскват необходимото количество гориво.

                        Биологичните наслагвания в горивната система се третират чрез биоцидна добавка в горивото, която ги унищожава и разгражда.

                        Наслагванията от сяра и други нечистотии в горивото предимно различно "смолисти" вещества които присъстват в самото гориво било защото такова е качеството на произведеното гориво от рафинерията било защото някой собственик на бензиностанция е "кръщавал" дизела се почистват от добавките за почистване на дюзи и горивната система като например "6 в 1"(на Бардал) и само специализирани такива.Да не ги изброявам, но съм сравнявал 3 различни добавки за почистване на горивната система на дизелови двигатели и се оказаха като съдържание еднакви - абсолютно "пречистен керосин"("refined кerosene" или "hidrodesulfurized kerosene") както пишат по етикетите.

                        Единствено биоцидната добавка специално произведена за унищожаване на гъбички и бактерии в резервоара и се оказа напълно различно химично вещество. Както и горивна добавка за "стабилизиране на горивото", която се оказа 51% чист керосин и 49% биоцидна добавка, тоест смес от горните две.

                        Гъбичките/биологичните слузи в резервоара си личат най-много при ниско ниво на горивото при останали 5-10-15 литра дизелово гориво в резервоара, тогава може на свободен ход на място при стартиране на двигателя или просто при свободен ход от време на време помпата да "захапва" тази слуз, която от засмукването на помпата да се "лепи" по цедката на помпата и така да прави ефект като "камбана" - ту да подава необходимото количество гориво, ту да подава по-малко гориво, при което регулатора на налягането на горивото и компютъра се опитват да компенсират налягането когато цедката е засмукала слузта и се получава същото като когато си слагате и махате ръката на тръбата на пусната прахосмукачка която смуче - прахосмукачката смуче нормално, като сложите ръката на тръбата и я запушите, отзад на прахосмукачката се чувства как издухвания въздух намалява, просто защото ръката е запушила тръбата която смуче въздух отпред на прахосмукачката.
                        Ако няма механична повреда на дюзите или износване/амортизация на тези дюзи, а има само такова запушване, добавките ще помогнат.


                        Горното не го пиша "защото така мисля", а защото някой било с италиански, било с немски дизел е изпатил е писал и/или снимал по автофоруми.Вчера бях писал повече, но за зла участ без да искам натиснах друго копче и загубих написаното, като след това се ограничх с предишния ми пост.Просто това е по-лесното и е добре да се провери, преди да се прибегне до услугите на автотехник, защото това с добавките всеки може сам да си ги направи.


                        Ако повредите са механични, то си иска ремонт на дюзите или нови дюзи.Само че това е доста скъп вариант и затова трябва да се пробват преди това вариантите които струват 30-40 лв.

                        От друга страна, ако не е горното е възможно или да е слаб акумулатора или стартера да е вече амортизиран или ако колата е газила по-висока вода и е влязло дори за момент вода в стартера, да е замърсен от боклуците във водата, а и отделно влагата да е оказала влияние и стартерът да не върти както когато е бил нов. В този случай се "ревизира" стартера - смазва се и се обслужва и ако не даде резултат и е сигурно, че проблемът е от него се купува нов стартер.
                        алфист по рождение, италианец по желание

                        Коментар


                          #27
                          Не паленето веднага е само проблем по пътя от помпата до двигателя .
                          тук не играят датчици- клапани и дюзи .
                          КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                          Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                          http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                          Коментар


                            #28
                            "До преди два месеца палеше от раз (след подгряване )
                            А сега след като загасне подгряването завъртам Но не пали (не пуши отзад ). Веднага завъртам втори път без дори да чакам да загасне подгряването и пали веднага."
                            Тук е обяснено даже по-добре отколкото съм го написал по-назад. Подгряването отнема време в което помпата подкачва, когато не подгрява прави само чек на релето което е значително по- бързо,затова не пали. Преди два месеца температурите бяха минусови. Бях се вкарал в същият филм и добре че в работата има доста дизели 7 на брой различни френски и немски комонрайл. Та всичките палят по същият начин. Ако си карал само бензинови преди това е странно и затова се филмира човек.
                            Последна редакция от kiriluz1; 07.05.2020, 20:46.

                            Коментар


                              #29
                              Че бензина пали по-лесно, това ясно! Но при температури като за Май месец, няма как да не пали от пръв път и това да е нормално. Моята Крома със същия мотор, 1.9, 120кс, на 3 цилиндъра, без никакво налягане в рейката, защото свалях една от дюзите, с проблем в модула на подгревните свещи (май нито една не работи), без съединител, тоест стартера върти и скоростите, с нафта от септември 2019, си пали от първи път.

                              Ето за това говоря:


                              А това е след около 7 месеца престой с една запушена дюза, без ЕГР и около 2 секунди подгрев:



                              Този мотор просто си пали от първия опит, ако не може, значи има проблем (или е -20 градуса)

                              Другото, е че колегата спомена, че след 12 часов престой е запалила както трябва и след това, при 8 часов престой не е. Очевидно има нещо, което не е наред.

                              Коментар


                                #30
                                alfa racer GTA написа: Преглед на мнението
                                Така е при карането на бензинови и след това дизелови.

                                Ако обаче има бактериална+гъбична слуз/сюнгер в резервоара се случва цедката на помпата(за ниско налягане) в резервоара да е частично обхваната/запушена от тази слуз и няма нужния капацитет да смуче гориво, защото сюнгера е полузапушил цедката, същото е ако сюнгера е стигнал до горивния филтър или ако някъде по тръбите е запушил.Първоначално при даване на контакт на помпата в резервоара й трябва повече време, за да преодолее тази пречка/запушване по пътя на горивото, да направи налягане и да подаде необходимото налягане и количество към помпата за високо налягане която също трябва да направи определено налягане, защото ако в рейката преди дюзите няма такова налягане, то и компютъра няма изобщо да отвори дюзите да впръскват гориво в цилиндрите.А дори да ги отвори, ако частици от тази слуз са достигнали до дюзите, те също може да са частично запушени и да не впръскват необходимото количество гориво.

                                Биологичните наслагвания в горивната система се третират чрез биоцидна добавка в горивото, която ги унищожава и разгражда.

                                Наслагванията от сяра и други нечистотии в горивото предимно различно "смолисти" вещества които присъстват в самото гориво било защото такова е качеството на произведеното гориво от рафинерията било защото някой собственик на бензиностанция е "кръщавал" дизела се почистват от добавките за почистване на дюзи и горивната система като например "6 в 1"(на Бардал) и само специализирани такива.Да не ги изброявам, но съм сравнявал 3 различни добавки за почистване на горивната система на дизелови двигатели и се оказаха като съдържание еднакви - абсолютно "пречистен керосин"("refined кerosene" или "hidrodesulfurized kerosene") както пишат по етикетите.

                                Единствено биоцидната добавка специално произведена за унищожаване на гъбички и бактерии в резервоара и се оказа напълно различно химично вещество. Както и горивна добавка за "стабилизиране на горивото", която се оказа 51% чист керосин и 49% биоцидна добавка, тоест смес от горните две.

                                Гъбичките/биологичните слузи в резервоара си личат най-много при ниско ниво на горивото при останали 5-10-15 литра дизелово гориво в резервоара, тогава може на свободен ход на място при стартиране на двигателя или просто при свободен ход от време на време помпата да "захапва" тази слуз, която от засмукването на помпата да се "лепи" по цедката на помпата и така да прави ефект като "камбана" - ту да подава необходимото количество гориво, ту да подава по-малко гориво, при което регулатора на налягането на горивото и компютъра се опитват да компенсират налягането когато цедката е засмукала слузта и се получава същото като когато си слагате и махате ръката на тръбата на пусната прахосмукачка която смуче - прахосмукачката смуче нормално, като сложите ръката на тръбата и я запушите, отзад на прахосмукачката се чувства как издухвания въздух намалява, просто защото ръката е запушила тръбата която смуче въздух отпред на прахосмукачката.
                                Ако няма механична повреда на дюзите или износване/амортизация на тези дюзи, а има само такова запушване, добавките ще помогнат.


                                Горното не го пиша "защото така мисля", а защото някой било с италиански, било с немски дизел е изпатил е писал и/или снимал по автофоруми.Вчера бях писал повече, но за зла участ без да искам натиснах друго копче и загубих написаното, като след това се ограничх с предишния ми пост.Просто това е по-лесното и е добре да се провери, преди да се прибегне до услугите на автотехник, защото това с добавките всеки може сам да си ги направи.


                                Ако повредите са механични, то си иска ремонт на дюзите или нови дюзи.Само че това е доста скъп вариант и затова трябва да се пробват преди това вариантите които струват 30-40 лв.

                                От друга страна, ако не е горното е възможно или да е слаб акумулатора или стартера да е вече амортизиран или ако колата е газила по-висока вода и е влязло дори за момент вода в стартера, да е замърсен от боклуците във водата, а и отделно влагата да е оказала влияние и стартерът да не върти както когато е бил нов. В този случай се "ревизира" стартера - смазва се и се обслужва и ако не даде резултат и е сигурно, че проблемът е от него се купува нов стартер.
                                Стартера е Нов ,акумулатора е зареден
                                така ,че ги изключвам.
                                Днес тествах служебната Шкода 1,9 дизел 90к.с.
                                Когато подам контакт помпата се чува как работи за около 5 сек.и изключва.Веднага пали.

                                А при мен това време е доста повече около14 сек. но ако изчакам си пали нормално.

                                ТАКА ,ЧЕ ТОВА КОЕТО си написал колега Е МНОГО ВЕРОЯТНО

                                «« Първоначално при даване на контакт на помпата в резервоара й трябва повече време, за да преодолее тази пречка/запушване по пътя на горивото, да направи налягане и да подаде необходимото налягане и количество към помпата за високо налягане която също трябва да направи определено налягане, защото ако в рейката преди дюзите няма такова налягане, то и компютъра няма изобщо да отвори дюзите да впръскват гориво в цилиндрите »»

                                Иначе като запали налягането е 35500 кПа.
                                Утре ще сипя от добавката и ще видим ще има ли резултат ???
                                Последна редакция от rumen59; 07.05.2020, 23:42.

                                Коментар

                                Working...
                                X