Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна
Резултати 11 до 20 от 36

Тема: Проблем палене на Fiat СЕДИЧИ ( Сузуки сх4 )

Фиат фанатик Аватарът на milen11
    Регистр. на
    25.05.2008
    Цитат kluchar написа: Преглед на мнението
    Почти сигурен съм че на диагностика нищо няма да излезе .
    Поне при няколко модела японски коли е нищо не излиза .

Гледам че си от ПЗ иди при манастирите има едни гологлав прави коли да направи диагностика
    Защо така си мислиш?Японското в тази кола е само трансмисията без скоростната кутия.Чете се със софтуер за Фиат и си показва всичко което те интересува.
    Fiat Sedici 1.9 MultiJet 120 Hp

За такава повреда може да дадеш 1000 лв и пак да не е както трябва .
    Сега се почва смени това смени това -Ти си почнал с филтъра той не играе рола за първото палене а за вървенето.
    Стартера понякога играе роля за паленето на дизела поне има доста писано.
    Аз се борих 3 години за бензинова където частите не са ми толкова скъпи -

Кара Фиат Аватарът на rumen59
    Регистр. на
    02.04.2006
    Цитат milen11 написа: Преглед на мнението
    Колега ако искаш и с още по големи и червени букви си напиши поста пак няма да диагностицираш механичи проблем.Намери си някой с MES или FES закачете колата и на първо четене вижте какво налягане дава в рейката като искано и достигнато.Ако налягането е в норма и акумолаторът ти е слаб и не може да направи нужните обороти за запалване ,колата никога няма да запали.Остави кога гасне лампата на свещите,този мотор пали и без подгрев.Предполагам че напразно си дал пари за премахване на DPF а как и колко е премахнат софтуерно е друг въпрос.Щом си ходил при човек да ти отреже DPFa софтуерно и е кадърен отиди при него да ти каже защо колата ти не пали.Мисля че и преди месеци съм писал по подобна твоя тема,но изборът да си осакатяваш колата си е твой.Интересно ми е какво са ти отговорили в Сузуки форума.Направи качествена диагностика какво се случва след подаване на контакт и какво след завъртане на стартер.Успех

Не знам колега ти как би постъпил когато всеки ден ти се включва автом. регенерация за по 20 мин. ?
    Като резултат на това вкара нафта в картера и светна лампата че маслото е за смяна(сер. интервал).
    Масло на 1000 км. Навсякъде за почистване взимат много повече отколкото за премахване а не дават 100% гаранция че след година няма да си при тях отново.Та затова го махнах.Ако имах пари за нов оригинален филтър не бих си купил стара кола каквато и да е марка.И акумулатор и стартер са проверени.

Значи премахването на филтъра няма отношение с първото непалене сега.

Регистр. на
    02.04.2006
    Този при манастирите горещо го препоръчвам на всички ДА БЯГАТ далеч от него .

--- Автоматично слети последователни мнения ---

Цитат kluchar написа: Преглед на мнението
    Значи премахването на филтъра няма отношение с първото непалене сега.
    Да ...премахване на филтъра няма отношение с първото непалене.Всеки ден започна да се опитва с автом. регенерация да се самопочисти но никакъв резултат..

Регистр. на
    25.05.2008
    Не ми се спори.Успех,ако постигнеш нещо по трудният начин напиши какво е, че да науча и аз нещо.

Що не прави ли диагностика преди години му правих няколко ключа и други неща.

Регистр. на
    02.04.2006
    Цитат milen11 написа: Преглед на мнението
    Не ми се спори.Успех,ако постигнеш нещо по трудният начин напиши какво е, че да науча и аз нещо.
    Прав си колега.
    Не е необходимо да спорим и да се заяждаме.
    Тук сме само да си помагаме.
    Ето какво пробвах след 8 ч.престой:
    Дадох на контакт и изчаках да изгасне подгряването (около 4 сек. ) и продължих да чакам докато помпата в резервоара спре (около 5 сек. )и тогава стартирах. Запали нормално ? Все едно че налягането пада(в участъка заграден с червено ) след престой.
    Сутринта ще пробвам същото.
    Говорих и с майстор който иска да премери налягането след като се стартира двигателя и да провери дюзите.
    Та ще видим...Кликнете върху картинката за по-голям размер. 

Име:	1.png
Преглеждания:	25
Размер:	317,7 KB
ID:	108167

Регистр. на
    25.05.2008
    Затова ти казах че ти трябва диагностика на която да видите налягането на помпата и на високото след като завъртиш на стартер.На първо време ти трябва някой който ва види какво се случва в реално време и да забравиш за подгрева той в момента не ти влияе за запалването.Този мотор пали в топлото и без подгревни свещи.Пак ще ти повторя нещо което съм ти го писали преди.За да запали двигателят трябва да се покрият някои условия иначе компа не пуска дюзите и колкото и да въртиш няма запалване.Намери си някой с диагностика и вижте какво реално става.След два дена мога да погледна моята и да кажа какви стойности има при запалване и да сравниш.Не съм си у дома в момента и лаптопът ми не е у мен.Ако искаш да говорим и да ти обясня каквото те интересува за колата ми дай тел. на ЛС.Както си решиш.Весел празник.

Кара ролкови кънки
    Регистр. на
    16.06.2016
    Теодор за Пз: 0892 488 330.

Има опит с този двигател и съм го виждал да прави пукната глава на такъв двигател.

Но ПЪРВО преди да даваш пари за майстори:

сложи нов филтър и след това биоцидна добавка в горивото (на бардал има за 12.50лв в интернет и един флакон стига за 4-5 резервоара от 50 литра) на един пълен резервоар гориво.

След това на следващият ре зервоар слагай добавка за почистване на дюзите, защото ако има гъбички/бактерии/слуз от такива, тя може да затлачва цедки в резервоар, филтри и добавката за почистване на дюзи няма да помогне, най-много да осере още повече положението.Биоцидната добавка първо да разгради ако има такава слуз: https://www.octane.uk.com/diesel-bugs-biofuel/

http://www.agrimachinery.net/sbornik...TECHNIQUES.pdf

https://peugeotclub.info/forum/viewt...28382&start=80

https://fordbg.com/forum/index.php?topic=21.260

П.П. Зимата задължително слагай антигел добавка за дзелово гориво.Не на Бардал- не става.Има на Равенол синьо е 20 лв за 1 литър, стига за третиране на 500 до 1000 литра дизел зимата в зависимост от желаната температура на филтруемост от -18 градуса до -31 градуса под нулата.

Успех.
    алфист по рождение, италианец по желание

Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна

Тема: Проблем палене на Fiat СЕДИЧИ ( Сузуки сх4 )

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •