Страница 1 от 4 123 ... ПоследнаПоследна
Резултати 1 до 10 от 36

Тема: Проблем палене на Fiat СЕДИЧИ ( Сузуки сх4 )

Кара Фиат Аватарът на rumen59
    Регистр. на
    02.04.2006

Проблем палене на Fiat СЕДИЧИ ( Сузуки сх4 )

Проблем палене на Fiat СЕДИЧИ ( Сузуки сх4 )

Здравейте колеги
    Двигателя е 1,9 ...120к.с.
    До преди два месеца палеше от раз (след подгряване )
    А сега след като загасне подгряването завъртам Но не пали (не пуши отзад ). Веднага завъртам втори път без дори да чакам да загасне подгряването и пали веднага.

Пробвах и друго : Давам контакт ,чакам около 4 сек. да изгасне подгряването Но не стартирам ,а чакам още 4 сек.(през това време чувам помпата как нагнетява гориво )и чак тогава стартирам и си Пали нормално.

Но се случва и няколко дена са пали нормално.
    Всичко по колата е сменено и проверено.
    При пълната диагностика не показа никакви грешки.
    Единствено горивния филтър не бях сменял Но в събота и него смених..Многократно проверих за течове.
    Никъде не виждам.
    Предполагам , че пада налягането на горивото т.е. Мех.повреда която не може да се диагностицира.
    А Дюзите това са електронно управляеми клапани, които прецизно регулират впръскваното количество гориво и задържат налягането след като загасим двигателя.

И ако Дюзите са замърсени и един път затварят добре ,друг път не то и налягането ще пада . За това оказа може би влияние шофиране при ниски скорости в градски условия или също така Много честата автоматичната регенерация на DPF филтъра при който се впръсква много гориво в определени режими и натоварвания.
    Това наложи премахване Софтуерно и физически DPF филтъра

Смятам да пробвам :Bardahl - Injector Cleaner 6 in 1 – дизел....Почистване на горивната система-дизел, 6 в 1

А ако не помогне може и Водородно почистване да пробвам.
    Чакам вашите мнения.
    Прикачени изображения Прикачени изображения Кликнете върху картинката за по-голям размер. 

Име:	Без име.png
Преглеждания:	4
Размер:	147,0 KB
ID:	108166  
    Последна промяна от rumen59 : 05.05.2020 в 09:23

----налягането на горивото ---Като не си е карал и после трудно пали ако е палиш няколко пъти няма проблем така ли .

Фиат идол Аватарът на dobrujanetza
    Регистр. на
    01.02.2009
    Може да смуче въздух отнякъде.
    Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

Регистр. на
    02.04.2006
    Цитат kluchar написа: Преглед на мнението
    ----налягането на горивото ---Като не си е карал и после трудно пали ако е палиш няколко пъти няма проблем така ли .
    Сутринта след 12 ч. престой в гаража запали нормално ,а днес след работа и 8 ч. престой не запали от първия път ,а от втория???

Капачката на резервоара ако отваряш съска ли .
    При мен правеше така -

Регистр. на
    02.04.2006
    Цитат kluchar написа: Преглед на мнението
    Капачката на резервоара ако отваряш съска ли .
    При мен правеше така -
    Това не съм пробвал. Но какъв е смисъла ?

Става вакум в резервоара и горивото не стига в началото -
    При мен на Японския Опел има едно клапанче което не работи както трябва
    а е завряно над резервоара и трудно се сменя та пробих капачката с една игла и сега вече 4-5 месеца няма проблем пали винаги веднага .

Регистр. на
    02.04.2006
    ОК. Ще проверя .

Фиат фанатик Аватарът на milen11
    Регистр. на
    25.05.2008
    Колега ако искаш и с още по големи и червени букви си напиши поста пак няма да диагностицираш механичи проблем.Намери си някой с MES или FES закачете колата и на първо четене вижте какво налягане дава в рейката като искано и достигнато.Ако налягането е в норма и акумолаторът ти е слаб и не може да направи нужните обороти за запалване ,колата никога няма да запали.Остави кога гасне лампата на свещите,този мотор пали и без подгрев.Предполагам че напразно си дал пари за премахване на DPF а как и колко е премахнат софтуерно е друг въпрос.Щом си ходил при човек да ти отреже DPFa софтуерно и е кадърен отиди при него да ти каже защо колата ти не пали.Мисля че и преди месеци съм писал по подобна твоя тема,но изборът да си осакатяваш колата си е твой.Интересно ми е какво са ти отговорили в Сузуки форума.Направи качествена диагностика какво се случва след подаване на контакт и какво след завъртане на стартер.Успех
    Fiat Sedici 1.9 MultiJet 120 Hp

Почти сигурен съм че на диагностика нищо няма да излезе .
    Поне при няколко модела японски коли е нищо не излиза .

Гледам че си от ПЗ иди при манастирите има едни гологлав прави коли да направи диагностика

Страница 1 от 4 123 ... ПоследнаПоследна

Тема: Проблем палене на Fiat СЕДИЧИ ( Сузуки сх4 )

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •