Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Браво II, 1.4/Lpg -студен старт/притриса

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #46
    За мен смяната на бобините и свещите, е напълно излишна, за този проблем !
    По-назад в темата , съм споделих, че направих доста качествена диагностика и поне при мен,
    всичко беше наред.Дюзи , бобини , свещи , Темп. датчик и т.н.
    Като им дойде времето на свещите- сменяй ги,но не очаквай разлика.
    Ще отида до Ауто Италия, да видя дали им е познат проблема, и колко пари ще искат, за да го решат.
    Но само , ако е нещо конкретно, неща от сорта " ела на диагностика и ще видим какво де покаже" - да ме прощават.
    Има теми тук в този, форум- колега сменява - бобини, свещи, бенз. помпа, Тем.датчик и още незнам си какво, и
    резултат Няма.
    Дерзайте !

    Коментар


      #47
      ...Та за въпросния проблем съм говорил с Ауто Италия. Хората ми казаха, че от както има т-джет мотори в Бг редовно идват коли с този проблем и нямат реално решение. Това което ми споделиха като последен техен случай е с гаранционно 500Л на което са сменили - свещи, бобина, дюзи, бензинова помпа, катализатор ( мисля, че и още неща казаха, но вече не ги помня ) и проблема продължава да е на лице. От казаното от тях разбрах, че в повечето случаи не успяват да отстранят проблема. На диагностика показва едно и също нещо, а именно грешка при запалване на 1 или на повече цилиндри. Също така ми споделиха, че са пробвали с ремап на компютъра и при някой коли е имало резултат. Това което ми дадоха като съвет е да се кара с качествено гориво. В различни форуми се среща този проблем и много често, така намират решение. Ако се загледаш и в Ю туб колко такива клипа има, ще ти стане ясно, че това не е проблем на 5 човека тука в Бг.
      Най-вероятно ще ти кажат същото. Сподели все пак след срещата до какъв извод се е стигнало, би било интересно.
      Иначе усещам разлика, не само аз, освен това както вече написах, едната бобина е била пред умиране, така че хубаво, че са сменени, все пак бяха оригинални, на тях пише "07". Няма да олекна кой знае колко от смяна на свещи, така че чувствам вътрешното задължение поне да опитам.

      Коментар


        #48
        В Алфа форума, има подобна тема, отново проблем с първото палене.
        Там моторът е 1,4 турбо и след диагностики и смяна, на туй-онуй, ефект няма.
        Казват че, колата пали по-добре с резервоар пълен ,повече от половината .
        Също, че на диагностика има отклонения в температурата на входящия въздух, а това мисля че е МАР сензорът.Този мотор дебитомер няма.
        За мен е интересно, ще го проверя на диагностика, и ще пиша. Ако има отклонения, ще го сменя с нов.

        Коментар


          #49
          И аз страдам от същия проблем с наскоро закупен гранде пунто 1.4 95 к.с. 2007 г. с газов инжекцион. Понякога, но не винаги, без оглед на това дали времето е топло или студено, при палене на бензин когато двигателят е на смукач и работи на около 1300 об./мин. се получава прекъсване и двигателят работи на като че ли на 2 цилиндъра. Като се опитам да подам газ започва да заглъхва и оборотите спадат. Също така лампата на чека започва да мига. Като върне смукача след около минута работата на двигателя се нормализира и чека спира да мига. Понякога лампата остава да свети като при закачване на диагностика изписва грешка в запалването на 1 и 2 цилиндър. Свещи и бензинова помпа са сменени преди 1000 км, а бубините казаха, че работят идеално. Изгорила съм поне 100 л. бензин с добавка за почистване на бензинови с-ми. Предположенията на диагностика са: 1. инжектори 2. липса на компресия в 1-ви и 2-ри цилиндър. За да елиминирам въпроса с дюзите си мисля да разменя (ако е възможно) инжекторите на 1-ви и 2-ри цилиндър с тези от 3-ти и 4-ти и да видя дали проблемът ще се появи при 3 и 4 цилиндър. Ако проблемът остане във 1 и 2 цилиндър тогава мисля да замервам компресия. Понеже и аз се бях насочила към ламбда сонда, диагностикът каза, че тя се активирала при температура от 70 градуса, а не при студен двигател. Моля за съвет дали съм на прав път и дали не пропускам нещо. На газ колата работи добре, има слабо прекъсване във високите, което предполагам е от по - бедна смес.

          Коментар


            #50
            Аничка написа: Преглед на мнението
            И аз страдам от същия проблем с наскоро закупен гранде пунто 1.4 95 к.с. 2007 г. с газов инжекцион. Понякога, но не винаги, без оглед на това дали времето е топло или студено, при палене на бензин когато двигателят е на смукач и работи на около 1300 об./мин. се получава прекъсване и двигателят работи на като че ли на 2 цилиндъра. Като се опитам да подам газ започва да заглъхва и оборотите спадат. Също така лампата на чека започва да мига. Като върне смукача след около минута работата на двигателя се нормализира и чека спира да мига. Понякога лампата остава да свети като при закачване на диагностика изписва грешка в запалването на 1 и 2 цилиндър. Свещи и бензинова помпа са сменени преди 1000 км, а бубините казаха, че работят идеално. Изгорила съм поне 100 л. бензин с добавка за почистване на бензинови с-ми. Предположенията на диагностика са: 1. инжектори 2. липса на компресия в 1-ви и 2-ри цилиндър. За да елиминирам въпроса с дюзите си мисля да разменя (ако е възможно) инжекторите на 1-ви и 2-ри цилиндър с тези от 3-ти и 4-ти и да видя дали проблемът ще се появи при 3 и 4 цилиндър. Ако проблемът остане във 1 и 2 цилиндър тогава мисля да замервам компресия. Понеже и аз се бях насочила към ламбда сонда, диагностикът каза, че тя се активирала при температура от 70 градуса, а не при студен двигател. Моля за съвет дали съм на прав път и дали не пропускам нещо. На газ колата работи добре, има слабо прекъсване във високите, което предполагам е от по - бедна смес.
            Липсата на компресия е постоянна,така че проблема по-скоро е от нещо друго. Склонен съм да твърдя(от личен опит ) че се омазва работата на бензин заради газовата.,и съм сигурен че като загрее върви идеално на бензин. Също така диагностика на бобина е сложна работа и този който е закачил колата ти с компютър и е видял че бобините са ти наред малко те лъже,и за да не съм голословен ще обясня :
            Компютъра на колата следи само ниското напрежение на бобината а за проверка за пробив във високото трябва стенд, другото са разкази с неочакван край. Инжектори не бих сменял след като на диагностика не излиза проблем с тях. Ламбда сонда е възможно да докара такива проблеми и не разбирам след като ти е преглеждал колата защо не е загрял двигателя за да я провери,всъщност самата ламбда сонда има подгряване и за около 10 минути започва да работи и да отчита. Всъщност целия проблем опира до ламбда сондата , но той е в начина по който работи когато е на газ колата,тъй ламбда сондата е направена да измерва съотношението бензин кислород а при газ тези параметри не отговарят и при отклонение с 25% от зададените параметри за работа на бензин компютъра на колата се самоадаптира,което го омазва тотално. Но това се компенсира от доста по-ниската цена на газта. Моя съвет е да намериш някой който да ти ресетва бензиновия компютър от време на време(или сама ,не е сложно) и да си караш така . Аз лично така минах към 100К за 7 години с една Мареа на газ със същите симптоми.
            Последна редакция от kiriluz1; 03.05.2022, 21:13.

            Коментар


              #51
              kiriluz1 написа: Преглед на мнението

              Липсата на компресия е постоянна,така че проблема по-скоро е от нещо друго. Склонен съм да твърдя(от личен опит ) че се омазва работата на бензин заради газовата.,и съм сигурен че като загрее върви идеално на бензин. Също така диагностика на бобина е сложна работа и този който е закачил колата ти с компютър и е видял че бобините са ти наред малко те лъже,и за да не съм голословен ще обясня :
              Компютъра на колата следи само ниското напрежение на бобината а за проверка за пробив във високото трябва стенд, другото са разкази с неочакван край. Инжектори не бих сменял след като на диагностика не излиза проблем с тях. Ламбда сонда е възможно да докара такива проблеми и не разбирам след като ти е преглеждал колата защо не е загрял двигателя за да я провери,всъщност самата ламбда сонда има подгряване и за около 10 минути започва да работи и да отчита. Всъщност целия проблем опира до ламбда сондата , но той е в начина по който работи когато е на газ колата,тъй ламбда сондата е направена да измерва съотношението бензин кислород а при газ тези параметри не отговарят и при отклонение с 25% от зададените параметри за работа на бензин компютъра на колата се самоадаптира,което го омазва тотално. Но това се компенсира от доста по-ниската цена на газта. Моя съвет е да намериш някой който да ти ресетва бензиновия компютър от време на време(или сама ,не е сложно) и да си караш така . Аз лично така минах към 100К за 7 години с една Мареа на газ със същите симптоми.
              Баща ми има същия двигател, само, че е стило 2004, пак на газ, и никога не е имал такива проблеми. Моята газ е слагана сравнително скоро - 2020 година - а и колата е карана почти изцяло само градско. Незнам дали това има някакво отношение към проблема, но си мислех, че с добавка и прочистване ще се оправи.

              Коментар


                #52
                Аничка написа: Преглед на мнението

                Баща ми има същия двигател, само, че е стило 2004, пак на газ, и никога не е имал такива проблеми. Моята газ е слагана сравнително скоро - 2020 година - а и колата е карана почти изцяло само градско. Незнам дали това има някакво отношение към проблема, но си мислех, че с добавка и прочистване ще се оправи.
                Най важното е да не сменят части безразборно без категорично доказано с диагностика и правилни разсъждения от подходящ човек ,който разбира. Иначе рискуваш да налееш куп пари без да се отървеш от проблема.

                Коментар


                  #53
                  Аничка написа: Преглед на мнението
                  Понеже и аз се бях насочила към ламбда сонда, диагностикът каза, че тя се активирала при температура от 70 градуса, а не при студен двигател. Моля за съвет дали съм на прав път и дали не пропускам нещо. На газ колата работи добре, има слабо прекъсване във високите, което предполагам е от по - бедна смес.
                  обаче ако темп датчик се е прецакал, ще подава информация че температурата е по висока. Това по повод на неособено точното описание на грешките на фиат, индикиращи проблем с ламбдата

                  kiriluz1 написа: Преглед на мнението
                  Моя съвет е да намериш някой който да ти ресетва бензиновия компютър от време на време(или сама ,не е сложно) и да си караш така . Аз лично така минах към 100К за 7 години с една Мареа на газ със същите симптоми.
                  колко време да стои със разкачен акумулатор? 30 минути явно е малко
                  Последна редакция от Optimst5; 04.05.2022, 15:44.

                  Коментар


                    #54
                    Optimst5 написа: Преглед на мнението

                    обаче ако темп датчик се е прецакал, ще подава информация че температурата е по висока. Това по повод на неособено точното описание на грешките на фиат, индикиращи проблем с ламбдата



                    колко време да стои със разкачен акумулатор? 30 минути явно е малко
                    Не става с разказване на акумулатор. Става със софтуер.

                    Коментар


                      #55
                      [QUOTE=Optimst5;n2756119]

                      обаче ако темп датчик се е прецакал, ще подава информация че температурата е по висока. Това по повод на неособено точното описание на грешките на фиат, индикиращи проблем с ламбдата


                      Ако е темп. датчик няма ли да го отчете диагностиката?

                      Коментар


                        #56
                        [QUOTE=Аничка;n2756128]
                        Optimst5 написа: Преглед на мнението

                        обаче ако темп датчик се е прецакал, ще подава информация че температурата е по висока. Това по повод на неособено точното описание на грешките на фиат, индикиращи проблем с ламбдата


                        Ако е темп. датчик няма ли да го отчете диагностиката?
                        Само ако е прекъснал,ако дава грешни показания няма как да го отчете,но ще лъже и двигателя ще работи лошо.

                        Коментар


                          #57
                          хубаво е да се видят живите данни в движение. Моят снощи го проверих преди да запаля колата и показа 15 градуса на антифриза, при 10 външна. В движение градско стигна до 85

                          Коментар


                            #58
                            Интересно ми е защо това прекъсване се случва само когато колата работи на смукач за около една-две минути?

                            Коментар


                              #59
                              Аничка написа: Преглед на мнението
                              Интересно ми е защо това прекъсване се случва само когато колата работи на смукач за около една-две минути?
                              Не работи на смукач. Смукач имаше при Лада. Тук принципа е по различен,ето ти четиво,виж стратегия при студен старт:https://www.fiat-lancia.org.rs/Manua...TjetEngine.pdf към страница 100 е обяснено. Когато я палиш студена ламбда сонда не мери,пали спрямо последно самоадаптиране,което ако нещо по колата не е било наред(например прекъсваща свещ) е променило начина на работа на ДВГ заради екологията. После като загрее ламбда сонда почва да мери и регулира работата на ДВГ и затова се подобрява работата.Много грубо обяснено е това. При смяна на свещи (и не само) ,ако е имало прекъсващи е необходимо да се ресетне ЕКУ.
                              Последна редакция от kiriluz1; 09.05.2022, 09:03.

                              Коментар


                                #60
                                kiriluz1 написа: Преглед на мнението
                                При смяна на свещи (и не само) ,ако е имало прекъсващи е необходимо да се ресетне ЕКУ.
                                при бобини също, нали?

                                Коментар

                                Working...
                                X