Страница 5 от 5 ПърваПърва ... 345
Резултати 41 до 47 от 47

Тема: Браво II, 1.4/Lpg -студен старт/притриса

Фиат маниак
    Регистр. на
    13.07.2015
    Цитат kiriluz1 написа: Преглед на мнението
    При 90 литра на час дебит колко време и трябва да запълни тръбата от резервоара и рейката и да направи 3,5 бара? И защо след като запали сутрин има нестабилна работа,а след престой 4 часа не?
    Мога да ти кажа, но не ми харесва тона ти.

Фиат фанатик Аватарът на kiriluz1
    Регистр. на
    20.07.2012
    Цитат PM_u_bo написа: Преглед на мнението
    Мога да ти кажа, но не ми харесва тона ти.
    Не се заяждам,просто смятам че въпроса с налягането на горивото е изчерпан. Винаги може да съм в грешка, но понеже съм го играл това съм 99 % сигурен че тези коли нямат проблем с налягането, също така не смятам че информация от форум от преди 10 г. касаеща същите години производство автомобили не би била полезна. Ако съм те засегнал с нещо моля за извинение,просто се опитвам да съм полезен. Аз лично започвам от преглед и отстраняване на проблеми без закупуване на скъпи части и на принципа да го сменим пък ако стане. Най-често проблема е нещо елементарно -например лош контакт,лоша маса ,напукан маркуч и т.н. и смяната на датчици ,помпи и др. не върши работа . Фиата който карам в момента ми е трети и винаги е било така с проблемите,като в същият период съм помагал с поддръжката на още два Фиата които имаше брат ми един след друг . Имам 21 г. опит с различни Фиати, които са показвали всякакви магарии ,затова си позволявам да опитвам да давам съвети. Не държа да съм прав и нищо не е на всяка цена. И още един път, ако съм те обидил с нещо извинявай !
    Последна промяна от kiriluz1 : 29.11.2021 в 20:16

Фиат фанатик Аватарът на blue_coconut
    Регистр. на
    25.05.2016
    Сменихме бобините - оказаха се оригиналните, което ме учуди. В момента са на Bosch. Свещите са сменяни преди около година и половина, и са на 15 000 км. Хубави са, ще им дам още малко време, но най-вероятно ще сменя и тях, просто за всеки случай.
    Иначе след диагностика - показва грешка misfire на 2ри цилиндър.
    За сега след тази смяна, автомобилът за съжаление отново не пали от раз, но определено мога да кажа, че паленето се е подобрило, а и звучи доста по-добре.
    Може би след месец-два ще идва ред и на свещите. За сега мисля да продължа с тестването, като сипя 100 октана, тъй като предния собственик я е карал само на такова гориво, късметлийка. И ми остана 1/2 от добавката.

Фиат фанатик Аватарът на kiriluz1
    Регистр. на
    20.07.2012
    Цитат blue_coconut написа: Преглед на мнението
    Сменихме бобините - оказаха се оригиналните, което ме учуди. В момента са на Bosch. Свещите са сменяни преди около година и половина, и са на 15 000 км. Хубави са, ще им дам още малко време, но най-вероятно ще сменя и тях, просто за всеки случай.
    Иначе след диагностика - показва грешка misfire на 2ри цилиндър.
    За сега след тази смяна, автомобилът за съжаление отново не пали от раз, но определено мога да кажа, че паленето се е подобрило, а и звучи доста по-добре.
    Може би след месец-два ще идва ред и на свещите. За сега мисля да продължа с тестването, като сипя 100 октана, тъй като предния собственик я е карал само на такова гориво, късметлийка. И ми остана 1/2 от добавката.
    На Мареата която карах 1,6 16v пластмасов колектор и даваха по документи проверка и евентуално смяна на свещи на 10К км. И аз след всякакви уж оригинални и прехвалени свещи стигнах до едни чешки(Бриск)които поради ниската цена и не голямата си известност нямаха ментета. Та с тях двигателя заспиваше и всяка есен слагах нови 22 лв .беше комплекта.

Регистр. на
    25.05.2016
    Благодаря за съвета!
    Да, определено ще сменя и свещите, сега зимата няма толкова накъде да обикаляме, та няма да ги направя на 20 000 кв. тези свещи. Януари, живот и здраве, ще сменим и тях, и мисля вече до тук с експериментите, просто се примирявам и "каквото - такова". Пак добре, че са по-евтини от бобините, тя колата сигурно си мисли, че джоба ми е бездънен. Та след това отново ще се включа в темата, за да кажа какво ново има, след смяната.
    Иначе забравих в предния пост да кажа, че една от бобините е била в много лошо състояние, но все пак решихме да се сменят всички.
    За съжаление става все по-студено и по-студено, но това е положението.

Кара велосипед
    Регистр. на
    29.04.2020
    За мен смяната на бобините и свещите, е напълно излишна, за този проблем !
    По-назад в темата , съм споделих, че направих доста качествена диагностика и поне при мен,
    всичко беше наред.Дюзи , бобини , свещи , Темп. датчик и т.н.
    Като им дойде времето на свещите- сменяй ги,но не очаквай разлика.
    Ще отида до Ауто Италия, да видя дали им е познат проблема, и колко пари ще искат, за да го решат.
    Но само , ако е нещо конкретно, неща от сорта " ела на диагностика и ще видим какво де покаже" - да ме прощават.
    Има теми тук в този, форум- колега сменява - бобини, свещи, бенз. помпа, Тем.датчик и още незнам си какво, и
    резултат Няма.
    Дерзайте !

Регистр. на
    25.05.2016
    Цитат Kay_ написа: Преглед на мнението
    ...Та за въпросния проблем съм говорил с Ауто Италия. Хората ми казаха, че от както има т-джет мотори в Бг редовно идват коли с този проблем и нямат реално решение. Това което ми споделиха като последен техен случай е с гаранционно 500Л на което са сменили - свещи, бобина, дюзи, бензинова помпа, катализатор ( мисля, че и още неща казаха, но вече не ги помня ) и проблема продължава да е на лице. От казаното от тях разбрах, че в повечето случаи не успяват да отстранят проблема. На диагностика показва едно и също нещо, а именно грешка при запалване на 1 или на повече цилиндри. Също така ми споделиха, че са пробвали с ремап на компютъра и при някой коли е имало резултат. Това което ми дадоха като съвет е да се кара с качествено гориво. В различни форуми се среща този проблем и много често, така намират решение. Ако се загледаш и в Ю туб колко такива клипа има, ще ти стане ясно, че това не е проблем на 5 човека тука в Бг.
    Най-вероятно ще ти кажат същото. Сподели все пак след срещата до какъв извод се е стигнало, би било интересно.
    Иначе усещам разлика, не само аз, освен това както вече написах, едната бобина е била пред умиране, така че хубаво, че са сменени, все пак бяха оригинални, на тях пише "07". Няма да олекна кой знае колко от смяна на свещи, така че чувствам вътрешното задължение поне да опитам.

Страница 5 от 5 ПърваПърва ... 345

Тема: Браво II, 1.4/Lpg -студен старт/притриса

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •