Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Стило 1.9 JTD 115 - не върви над 3000 об. - РЕШЕНО

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Стило 1.9 JTD 115 - не върви над 3000 об. - РЕШЕНО

    Здравейте на всички ,отдавна съм собственик на фиат стило 1.9jtd 115к.с 2001г. и следя с интерес темите, но вече и на мен ми се налага да пиша препоръчате ми много добър майстор от Плевен или района за диагностика на фиатката, че неще да върви повече от 3000об. и не ми се изписва нито светва грешка на таблото. Нищо не съм ръчкал по нея понеже без диагностика е малко "тука има тука нема" обслужена е ОТ-ДО. Помогнете Благодаря
    Fiat Stilo 1.9jtd 115магаренца 2001-ви набор

    #2
    Засега ще оставя темата тук и да пробваме да решим проблема.

    Можеш да изтеглиш безплатната версия на диагностичния софтуер MES от сайта и с нея да погледнеш данните в реално време при работа на двигателя. Обърни внимание на данните от дебитомера, даже направи клип и лог-файл. Има ръководство във важните теми как точно се прави.

    Кабелите не са скъпи, намират се.

    Иначе най-примитивното е да откачиш буксата на дебитомера и да покараш ден-два така, като следиш за промяна. Също - погледни дали нещо не запушва въздуховода, през който навлиза въздух в двигателя.

    Ако не ти се занимава и конкретно искаш да си търсиш майстор - ще преместя темата в раздела за сервизи и магазини, само кажи.

    Коментар


      #3
      Здравейте на всички ,отдавна съм собственик на фиат стило 1.9jtd 115к.с 2001г. и следя с интерес темите, но вече и на мен ми се налага да пиша препоръчате ми много добър майстор от Плевен или района за диагностика на фиатката, че неще да върви повече от 3000об. и не ми се изписва нито светва грешка на таблото. Нищо не съм ръчкал по нея понеже без диагностика е малко "тука има тука нема" обслужена е ОТ-ДО. Помогнете Благодаря
      Я виж като за начало да нямаш дето ти казаха скъсан маркуч за въздуха запушен горивен филтър или въздушен...

      Коментар


        #4
        По пътя на турбото всичко е здраво ,филтрите са сменени (въздушен ,горивен) изведнъж стана ,но без диагностика не ми се иска да ръчкам на принципа проба грешка. На сигурно нещата според мен е най-добре при квартално майсторче причините са (дебитомен ,селеноид ,МАП, гъбата на турбото), но което трите цитирам БОЖА РАБОТА днес се захваща да разглабям на ред и подменям всичко пък каквото стани. Сервизите като ме видят с фиат не знам защо ,но бягат като дяволи от тамян дано се оправи пък ще пиша какво е станало. Благодаря за отговотите
        Fiat Stilo 1.9jtd 115магаренца 2001-ви набор

        Коментар


          #5
          Щото са сложни и пипкави за ремонт ... Иска се познания имат много електроника заврени части (аз в моето тд 100 имам повече електроника от доста марки за времето си) не е опела без хидравлика или 124 дето и 14 г може да е прави. И като цяло е евтина смисъл няма да може да ти вземе едно така 2000/3000 лв като за някой мергел или ауди
          Последна редакция от fifo td 100; 27.04.2020, 11:03.

          Коментар


            #6
            Отзад изгорелите газове излизат ли? Имам наум запушен катализатор или запушено гърне. На един Опел на роднина задното гърне имаше вата която го запуши и правеше така.

            Коментар


              #7
              По принцип няма грам пушек ,нито черен нито бял катализатор има но...
              Fiat Stilo 1.9jtd 115магаренца 2001-ви набор

              Коментар


                #8
                Да, откачи дебитомера и пробвай.
                Щом колата не гасне, по-скоро изключвам дюзи/помпа/регулатор.
                Прилича си на MAF / евенутално недостатъчен надув на турбото (причини най-разнообразни).
                1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

                Коментар


                  #9
                  И време да се похваля колата е готова след почистване на дебитомер и смяна на МАП сензор вече върви и работи нормално Благодаря за отзивчивостта Ви
                  Fiat Stilo 1.9jtd 115магаренца 2001-ви набор

                  Коментар

                  Working...
                  X