Резултати 1 до 9 от 9

Тема: Стило 1.9 JTD 115 - не върви над 3000 об. - РЕШЕНО

Бута детска количка Аватарът на D.auto
    Регистр. на
    28.01.2020

Стило 1.9 JTD 115 - не върви над 3000 об. - РЕШЕНО

Здравейте на всички ,отдавна съм собственик на фиат стило 1.9jtd 115к.с 2001г. и следя с интерес темите, но вече и на мен ми се налага да пиша препоръчате ми много добър майстор от Плевен или района за диагностика на фиатката, че неще да върви повече от 3000об. и не ми се изписва нито светва грешка на таблото. Нищо не съм ръчкал по нея понеже без диагностика е малко "тука има тука нема" обслужена е ОТ-ДО. Помогнете Благодаря
    Fiat Stilo 1.9jtd 115магаренца 2001-ви набор

Председател на СФФБ
    Член на СФФБ
    Модератор
    Фиат идол

Регистр. на
    17.08.2007
    Засега ще оставя темата тук и да пробваме да решим проблема.

Можеш да изтеглиш безплатната версия на диагностичния софтуер MES от сайта и с нея да погледнеш данните в реално време при работа на двигателя. Обърни внимание на данните от дебитомера, даже направи клип и лог-файл. Има ръководство във важните теми как точно се прави.

Кабелите не са скъпи, намират се.

Иначе най-примитивното е да откачиш буксата на дебитомера и да покараш ден-два така, като следиш за промяна. Също - погледни дали нещо не запушва въздуховода, през който навлиза въздух в двигателя.

Ако не ти се занимава и конкретно искаш да си търсиш майстор - ще преместя темата в раздела за сервизи и магазини, само кажи.

Цитат D.auto написа: Преглед на мнението
    Здравейте на всички ,отдавна съм собственик на фиат стило 1.9jtd 115к.с 2001г. и следя с интерес темите, но вече и на мен ми се налага да пиша препоръчате ми много добър майстор от Плевен или района за диагностика на фиатката, че неще да върви повече от 3000об. и не ми се изписва нито светва грешка на таблото. Нищо не съм ръчкал по нея понеже без диагностика е малко "тука има тука нема" обслужена е ОТ-ДО. Помогнете Благодаря
    Я виж като за начало да нямаш дето ти казаха скъсан маркуч за въздуха запушен горивен филтър или въздушен...

Регистр. на
    28.01.2020
    По пътя на турбото всичко е здраво ,филтрите са сменени (въздушен ,горивен) изведнъж стана ,но без диагностика не ми се иска да ръчкам на принципа проба грешка. На сигурно нещата според мен е най-добре при квартално майсторче причините са (дебитомен ,селеноид ,МАП, гъбата на турбото), но което трите цитирам БОЖА РАБОТА днес се захваща да разглабям на ред и подменям всичко пък каквото стани. Сервизите като ме видят с фиат не знам защо ,но бягат като дяволи от тамян дано се оправи пък ще пиша какво е станало. Благодаря за отговотите

Щото са сложни и пипкави за ремонт ... Иска се познания имат много електроника заврени части (аз в моето тд 100 имам повече електроника от доста марки за времето си) не е опела без хидравлика или 124 дето и 14 г може да е прави. И като цяло е евтина смисъл няма да може да ти вземе едно така 2000/3000 лв като за някой мергел или ауди
    Последна промяна от fifo td 100 : 27.04.2020 в 10:03

Фиат фанатик Аватарът на kiriluz1
    Регистр. на
    20.07.2012
    Отзад изгорелите газове излизат ли? Имам наум запушен катализатор или запушено гърне. На един Опел на роднина задното гърне имаше вата която го запуши и правеше така.

Регистр. на
    28.01.2020
    По принцип няма грам пушек ,нито черен нито бял катализатор има но...

Фиат фанатик Аватарът на Tempras
    Регистр. на
    12.07.2009
    Да, откачи дебитомера и пробвай.
    Щом колата не гасне, по-скоро изключвам дюзи/помпа/регулатор.
    Прилича си на MAF / евенутално недостатъчен надув на турбото (причини най-разнообразни).
    1990 TEMPRA SX 1.4 Weber GPL

Регистр. на
    28.01.2020
    И време да се похваля колата е готова след почистване на дебитомер и смяна на МАП сензор вече върви и работи нормално Благодаря за отзивчивостта Ви

Тема: Стило 1.9 JTD 115 - не върви над 3000 об. - РЕШЕНО

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •