Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем клапи климатроник Стило

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем клапи климатроник Стило

    Привет,имам добре познатия проблем с моторчета или приводи,а най вероятно и с двете.Мойто управление е Денсо,намирам моторчета само Бош,предполагам че няма да станат или какъв е варианта,че наближава лято и ще трябва охлаждане.

    #2
    Моторчетата са си бош то други няма, просто на по старите пише бош на по новите денсо/бош. Обикновено моторчетата са здрави, привдите се чупят. А те не се чупят без причина. Ако има постоянно един бипкащ звук, вероятно някой от сензорите на климатроника се е сдухал и се чуди дали му е топло или студено и напъва привода докато не го счупи. Моторчетата се тестват на акумолатора, те са с 5 пина 3/2 са разделени на тези двата пускаш + и - според зависи кое къде обръща посоката. Иначе аз имам моторчета имам и сензори, клапи ако имаш нужда пиши. Начина да се оправи е с разглабяне хващай се и действай :D Иначе 300 и косур лева в някой сервиз и ако не догледат след няколко месеца пак. Когато е спрян, а и докато работи звук не трябва да издава иначе нещо вероятно не е в ред. Пробвай ако искаш да го ресетнеш да видиш какво ще стане. Става като се задържат mono и auto няколко секунди и то си действа после.
    Последна редакция от ViGiMi; 29.04.2020, 21:22.

    Коментар


      #3
      Пробвал съм с ресет,не става.Значи при подаване на контакт и изключен климатроник има точно такъв бибкащ звук,но не винаги.Как да разбера кой сензор е дал фира?Повечето пъти отляво духа студено въпреки зададена температура 32 градуса например+проблем и със самите посоки.Моторчета ще ги тествам и ще видя какво още ще ми трябва.Ако искаш дай контакти на ЛС.

      Коментар


        #4
        Значи поне два привода са счупени, те са 2 моторчета които смесват въздуха и 2 променящи позицията за посоките и бонус 5-то което е само за въздух вътре/вън. за датчика за температура не можеш да разбереш преди да сглобиш нещата със здрави приводи, след това сами ще си кажат.

        Коментар

        Working...
        X