Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

грешка Р0171 на Фиат Крома бензин

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    грешка Р0171 на Фиат Крома бензин

    Здравейте колеги! От скоро съм собственик на бензинов Фиат крома 2.2 147к.с. , но уви се появи проблем! На таблото ми светна "чек"-а, двигателя позагуби мощност в движение ,започна да тресе когато е на свободна на място, едвам подържа обороти даже няколко пъти загасна! Закарах колата на сервиз излиза грешка 0171. Майстора ми обясни,че проблема е с дебитомера и трябва нов! Изключихме дебитомера и освен чека светна и още една лампа на таблото - жълт триъгълник в кръг с удивителна вътре ( не е този за прозорците ), но пък двигателя започна да работи без да се мъчи! Карах я така две седмици без да има забележки, след което реших да закача дебитомера наново и тогава ми изгаснаха и двете лампи, но след около 50-60км чека светна пак! Отново в сервиза и нов дебитомер но.... чека си свети, двигателя тресе! Майстора каза ,че вероятно проблема е другаде и иска да му я оставя 2-3 дена, за да види какво може да се направи! Да обобщя - с дебитомер (нов и стар ) двигателя се мъчи и чека свети, без дебитомер светят и двете лампи ( чека и триъгълника ), но двигателя "мърка". Колата се кара само на бензин!!! Освен грешка 0171 нищо друго на компютъра. След изчистване на грешката карам както съм писал 40-50км, преди чека пак да светне ( при закачен дебитомер)! Извинявам се за дългият пост и за "простото" обяснение, но не мога по-добре! Някой има ли идея какво може да е ?

    #2
    https://www.700r4transmissionhq.com/p0171-fiat-croma/ Виж това.

    Коментар


      #3
      Има идея този, който знае какво прави с диагностичната апаратура. Една диагностика не е четене на грешка и излишна смяна на компоненти.
      В този случай трябва да се гледат корекциите на късите и дългите настройки на горивната смес на празен ход и под товар (в обороти). Само тогава може да се насочиш къде да търсиш проблема. Всичко друго е взимане на пари за четене на "грешка", което е нещо различно от диагностика.
      A20DTH ЖТД ама не баш
      1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
      Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

      Коментар

      Working...
      X