Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Опасни ли са лед крушките?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Аз на Браво 2 на габаритите сложих LED отпред уж понеже светят нон-стоп да издържът повече, те взеха че сдадоха багажа на 1-вия месец. После взех още някакви по-скъпи и те заминаха. Накрая върнах обикновени phillips и нямам грижи. Вътре по интериора слагах на врътките за парното ЛЕД и издържа около година и сега пак трябва да се занимавам и тоя път ше си сложа обикновена, явно само на боклуци попадам, а уж давам по 2-3 лв. на крушка за тея малките и за габаритите дадох 20 втория път уж някакви маркови ...

    Коментар


      #17
      Както казват "Нямала си баба работа, та си купила прасенце". Като не се получават нещата защо продължавате да се блъскате и наривате излишни пари. Единствените диоди, които сложих са на 3-я стоп заради калпавите крушки там. Сложих червени със съответните съпротиви и вече не помня колко години нямам проблем.
      FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
      Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

      Коментар


        #18
        По темата дирелтно - да, опасни са. Слагаш на номера отзад, спират да светят и патрулката, която кара зад треб в тъмното те спира и така нататък...
        Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

        Коментар


          #19
          VALIO_RACING написа: Преглед на мнението
          Докато гледах клипчета видях, че много хора, които са сложили лед след няколко дни започват да мигат, защото напрежението, което идва е 14.3, а те са за 12, поне така върви разговора. Има ли някой проблем с мигане на лед крушки?
          Проблемът не е напрежението, защото в автомобила винаги може да достигне 14.4 и трябва да е съобразено с това. Проблемът е от друго - че китайците нарочно ги правят да светят силно, като във веригата слагат неправилен токоограничаващ резистор. Да, може би ако ги пуснеш точно на 12 волта - ще издържат малко по-дълго, но и в този случай не са изчислени правилно. За да светят както трябва - без нагряване и с номинален ток, трябва да ги пуснеш на максимум 10.5 - 11 волта, грубо. Ако са изчислени правилно и на 12 волта работят правилно, без нагряване, почти няма да има разлика и при 14.4 В - пак ще светят както трябва. Може би с леко нагряване. Токоограничаващият резистор ще поеме разликата.

          Ако обаче избереш маркови LED светлини, например на Osram, Philips, Bosch и други подобни, е твърде вероятно да надживеят колата ти. Осрам дават 4 години гаранция на обикновената си серия и 6 години на премиум серията. Аз съм сложил за габарити отзад Osram LEDriving 2880-R - червени (заместват W5W) и хем светят доста силно, хем едва-едва се затоплят. Вече са на 2 години и въобще не ги мисля, нито ги проверявам. Просто знам, че работят.

          ------------
          По темата дирелтно - да, опасни са. Слагаш на номера отзад, спират да светят и патрулката, която кара зад треб в тъмното те спира и така нататък...
          Това как ги прави по-опасни от обикновените лампички? Те също могат да спрат да светят и патрулката, която кара зад теб в тъмното те спира и така нататък.

          Колегата го е написал:

          Сложих червени със съответните съпротиви и вече не помня колко години нямам проблем.
          Трябва да се изчислят правилно и да се сложат съответните съпротивления. За да подкрепя това, мога да дам пример с едни, които съм сложил за фоново осветление в коридора на апартамента ми, за да може винаги да има някаква светлина и човек да не върви в тъмница. Та понеже аз съм си ги правил, съм спазил написаното в спецификацията - 20 милиампера ток, 3.2 волта. Подавам им 5 волта през USB изход и със съпротивление 120 ома работят дори на по-слаб ток от спецификацията. В момента са на 7 години нон-стоп - 24 часа, 365 дни. Това са 60 000 часа работа. Мисля, че е добре? По същия начин си правя и на колите LED-овете - ограничавам ги да работят на 20-30 милиампера ток и досега където и на когото съм сложил - няма забележка. Нямам и проблем с патрулките

          Коментар


            #20
            Click image for larger version

Name:	IMG_20200410_184543.jpg
Views:	1
Size:	240,5 KB
ID:	2098871
            Такива са на номера отзад и на предните г
            абарити. Но аз нямам чек за изгорели крушки.
            Светят добре. Имам и ДРЛ, така че не светят постоянно. Но както са поставени- не са сменяни.
            Последна редакция от dobrujanetza; 10.04.2020, 21:25.
            Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

            Коментар


              #21
              Проблемът не е напрежението, защото в автомобила винаги може да достигне 14.4 и трябва да е съобразено с това. Проблемът е от друго - че китайците нарочно ги правят да светят силно, като във веригата слагат неправилен токоограничаващ резистор. Да, може би ако ги пуснеш точно на 12 волта - ще издържат малко по-дълго, но и в този случай не са изчислени правилно. За да светят както трябва - без нагряване и с номинален ток, трябва да ги пуснеш на максимум 10.5 - 11 волта, грубо. Ако са изчислени правилно и на 12 волта работят правилно, без нагряване, почти няма да има разлика и при 14.4 В - пак ще светят както трябва. Може би с леко нагряване. Токоограничаващият резистор ще поеме разликата.

              Ако обаче избереш маркови LED светлини, например на Osram, Philips, Bosch и други подобни, е твърде вероятно да надживеят колата ти. Осрам дават 4 години гаранция на обикновената си серия и 6 години на премиум серията. Аз съм сложил за габарити отзад Osram LEDriving 2880-R - червени (заместват W5W) и хем светят доста силно, хем едва-едва се затоплят. Вече са на 2 години и въобще не ги мисля, нито ги проверявам. Просто знам, че работят.

              ------------


              Това как ги прави по-опасни от обикновените лампички? Те също могат да спрат да светят и патрулката, която кара зад теб в тъмното те спира и така нататък.

              Колегата го е написал:



              Трябва да се изчислят правилно и да се сложат съответните съпротивления. За да подкрепя това, мога да дам пример с едни, които съм сложил за фоново осветление в коридора на апартамента ми, за да може винаги да има някаква светлина и човек да не върви в тъмница. Та понеже аз съм си ги правил, съм спазил написаното в спецификацията - 20 милиампера ток, 3.2 волта. Подавам им 5 волта през USB изход и със съпротивление 120 ома работят дори на по-слаб ток от спецификацията. В момента са на 7 години нон-стоп - 24 часа, 365 дни. Това са 60 000 часа работа. Мисля, че е добре? По същия начин си правя и на колите LED-овете - ограничавам ги да работят на 20-30 милиампера ток и досега където и на когото съм сложил - няма забележка. Нямам и проблем с патрулките

              При самоделни осветления с малък брой диоди предпочитам последователното свързване, без резистори и ограничаване на тока, само на напрежението. На Мареата, която споменах бяха точно така, няколко паралелни групи свързани последователно. Колата се кара на фарове почти винаги и през деня, и през ноща, тоест тези на номера светят почти 365 дена в годината и не са мръднали, пък и не греят почти.

              Коментар


                #22
                Hristian_Aleksiev написа: Преглед на мнението
                Пробвай тук, имат и истински лед крушки

                [ATTACH=CONFIG]108072[/ATTACH]
                Здравейте колеги,
                От тази фирма кои ще препоръчате да взема за габарити.Колата е Фиат Крома.Слаган е ксенон 5000к

                http://www.led-bg.com/bg/products/mo...sram-t20-w3x16

                Коментар


                  #23
                  За предни: Osram Standart 2880 - CW (бяла светлина) - 15 лева комплект

                  Коментар

                  Working...
                  X