Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Къде се намират подгревните свещи на Suzuki SX4 1.9 D 120

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Къде се намират подгревните свещи на Suzuki SX4 1.9 D 120

    Здравейте колеги,
    Интересувам се къде се намират подгревните свещи на двигател 1,9 дизел -120 к.с. Suzuki sx4 (същия двигател като Седичи),

    Искам да ги проверя .

    Защото няколко пъти ми се случва ( и днес ) изчаквам лампата за подгрев да изгасне и стартирам , стартера завърта Но колата не пали. Без да чакам стартирам отново и двигателя заработва нормално.???

    Грешен раздел-> Преместена
    Модераторски екип на fiatforum.bg

    #2
    Нямаш проблем в подгрева! Друг ти е проблема-> диагностика.
    ФИАТ ФОРУМ БЪЛГАРИЯ

    Коментар


      #3
      Аз също имам проблем с паленето и след 4 нови свещи макар , че не са като старите не знам дали е проблем новите са 103 мм , а старите бяха 109 мм , но колата пак трудно пали 1.9 120 фиат седичи?

      Коментар


        #4
        Папи,не ти е проблема в свещите.И 103мм и 109 мм греят по един и същи начин защото релето и компа им казват колко да греят.Ако не си проверил дюзите те съветвам да го направиш,вярно струва пари процедурата но ще ги изключиш(дюзите)като вариант за непалене.В София има поне десет колеги които могат да ти помогнат с диагностика и живи данни но трябва да ги потърсиш(Банков,ВО и др)във форума.При положение че всичко ти е наред(помпа пезервоар,помпа високо налягане,клапан високо налягане(регулатор)дюзи)и компресия на края)тези мотори палят без подгрев.Доказателство колегата Румен
        198mjet Bravo

        Коментар


          #5
          Няма да са свещите,мазда 1,6 хди я карам с изключено реле за свещите и при -9 пали без замисляне
          FIAT MAREA 1.6 16V Weekend 99

          Коментар


            #6
            Виж си и акумулатора. Аз имам такова Сузуки и напоследък започна трудно да пали. Трябва да повъртя повечко, че да запали. Или 2-3 пъти подгрявах и тогава запалваше. Докато 2-3 месеца след като започнаха тези проблеми акумулаторът ми се гътна. Купих нов и всичко си дойде на мястото. Сега на -10 палеше с едно подгряване на четвърт оборот. Някъде тук или във форума на Сузуки четох, че ако акумулаторът им е слаб имат проблем с паленето.

            Коментар

            Working...
            X