Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Спешен въпрос ! Пунто мк2 99г. 1.9 JTD 80 h.p.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Спешен въпрос ! Пунто мк2 99г. 1.9 JTD 80 h.p.

    Колеги, здравейте ! Имам 2 въпроса , които искам да попитам по-компетентни хора , защото са ми много важни ! Смених днес съединител без маховик ( с демпферен съм ) и след като я взех , километража ( стрелкови ) е сякаш в мили , карам с 100 , понеже си познавам колата на коя скорост и оборотти с колко е , та карам с 100 , стрелката показва 60 км. , карам с 80 , показва 50 км. , на борда при изминала дистанция ми пиише км. , както трябва да е , това ми е първия въпрос , как се е получило и как да се оправи ? Второто , което искам да питам е , може ли демпферния маховик и съединителя да са от различни марки , ето стария ми съединител с маховика е Valeo , а аз купих съединител LuK , възможно ли е или майстора ми е продал LuK-а и е взел Valeo , много ми е важно , за да зная утре на кого какво да казвам и с кой да се карам ..... Смених и двете помпи горна и долна със съединителя !

    #2
    Съединителят и маховикът може да са на различни производители, стига да са за тази кола. Много често се оказва, че в комплект примерно на Valeo, като се загледаш дисковете са LUK или в комплект на AP дисковете са на LUK.

    По първия ти въпрос - два варианта.
    Вариант 1 - Като са ти сваляли кутията при смяната на съединителя, буксата на датчика за скоростомера да не прави хубав контакт, да са пречупили кабела или да са прецакали самия датчик. Не знам как е точно при този мотор, но принципно седи отстрани на диференциала.
    Вариант 2 - Ако наистина скоростта, която показва километража, се окаже реалната (което ме съмнява, защото дори без километраж добре можеш да различиш 100км/ч от 60км/ч) и оборотите са по-високи от очакваната скорост за дадената предавка - буксува ти съединителя.

    Километражът ти е в км/ч и не може да се обръща в мили.
    Последна редакция от PSG; 03.04.2020, 11:45.

    Senza cuore saremmo solo macchine.... SKODA Yeti Adventure 2.0TDI 4x4 / FIAT Bravo Sport 1.9 MultiJet 16V / ex. FIAT Marea Weekend TD100

    Коментар


      #3
      Махнах минуса на акумолатора и мисля , че дистанцията се оправи , 1 км. разстояние си е 1 км. разстояние , но километража още си е много много назад ( аз му викам в мили , понеже си отговаря ) . Трето педала от ГМТ пак има 2-3 санта свободен ход , а уж смених и двете помпи, възможно ли е долната помпа да не е обезвъздушена ..

      Коментар


        #4
        Не знам точно какво наричаш свободен ход.
        Ако има въздух, ще ти потъва педалът и няма да имаш съединител.

        Senza cuore saremmo solo macchine.... SKODA Yeti Adventure 2.0TDI 4x4 / FIAT Bravo Sport 1.9 MultiJet 16V / ex. FIAT Marea Weekend TD100

        Коментар


          #5
          Горе на педала има регулировъчен винт. Пробвай от винта да обереш луфта.
          Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

          Коментар


            #6
            Свободен ход аз наричам следното , да приемем , че хода на педала от ГМТ до ДМТ е 20 см . Първите 3 - 4 см. от ГМТ надолу са ми свободни , без каквото и да е съпротивление . Иначе се връща сам , не го връщам аз разбирасе . Ходих при 5 различни майстори и казаха , че е нормално за чисто нов съединител с помпи . . .

            Коментар


              #7
              Смени( масторите)
              КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
              Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
              http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

              Коментар


                #8
                Това мисля да правя , но преди това утре ще му я оставя , да си я оправи .... и тия мили също да си оправи ..

                Коментар

                Working...
                X