Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Stilo - температура

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Stilo - температура

    Здравейте колеги, на колко градуса трябва да включи първа степен на перката, както и втора степен на перката?Трябва ли при пускане на климатика веднага да се пусне перката или не е задължително?Става въпрос за Stilo 1.2.
    Поздрави!

    #2
    Здравей, влкючването на перките не става едновременно с включване на климатика/компресора. Те се задействат когато компютърът получи сигнал от пресостата за достигнато определено налягане. В общи линии обаче се случва така, че перките се включват доста бързо с пускането на климатика (до секунди) и за повечето хора изглежда, че това е едновременно. Разбира се, когато имаш нужда от него, например при външни температури над 20-25 градуса. Ако обаче минават няколко минути с включен компресор и перката все още не е включена, а системата е пълна с фреон по книга - по-скоро има проблем в бавната степен на перката и тя не работи, например изгорял резистор.

    При теб има ли проблем или питаш за информация?

    Коментар


      #3
      Питам защото и двете степени работят при тест с мес.Но ми прави впечатление, че първа степен се пуска на 97*С и спира на 92*С което ми се видя много при положение, че термостата е на 88*С за Стило 1.2.

      Коментар


        #4
        97*С и спира на 92*С е добре
        КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
        Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
        http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

        Коментар


          #5
          gecatax написа: Преглед на мнението
          Питам защото и двете степени работят при тест с мес.Но ми прави впечатление, че първа степен се пуска на 97*С и спира на 92*С което ми се видя много при положение, че термостата е на 88*С за Стило 1.2.
          Значи нямаш място за притеснение, щом с МЕС-а работят степените. Температурите изглеждат нормално, както ги казваш. Принципът е следният:

          - термостатът започва отваряне на 88 градуса
          - има 6-8 градуса обхват от начало на отварянето до пълния ход на отварянето. Като кранче на чешма е точно. В някои режими пълното отваряне на термостата е достатъчно за да имаш добро охлаждане
          - ако дори при максимално отваряне температурата продължи да се повишава (вече е над 95), чак тогава се включва първата степен (при 97 в случая), за да направи принудителна вентилация. Идеята е перката да не работи, преди термостатът да е пълно отворен.
          - ако и тя не е достатъчна, и температурата мине над 100, се включва втората степен, обикновено е при около 102-104 градуса.
          - ако се стигне до включване на втора степен заради температура, стрелката или е тръгнала нагоре над средата, или е на прага да

          Така работи и на първото JTD, на старото Браво. Градусите и там са същите - 88 на термостата (начало), 97-99 - първа степен, 102-104 - втора степен.

          Коментар


            #6
            Мерси за отговорите, няма място за притеснение тогава.
            Поздрави!

            Коментар

            Working...
            X