Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати 1 до 10 от 15

Тема: Въпрос за 6 степенна скоростна кутия за Fiat Idea 1.4 16v 2004 г.

Въпрос за 6 степенна скоростна кутия за Fiat Idea 1.4 16v 2004 г.

Здравейте,
    Колата е Fiat Idea 1.4 16v 2004 95 к.с., скоростната кутия е 5 степенна. Ще се наложи да сменям ск. кутия и така или иначе ще се купува.
    Въпроса ми е ще стане ли 6 степенна ск. кутия? Има ли човек който е правил такава смяна.
    Съединителя същия ли е? Скоростен лост е ясно. Управление, жила? Полуоски? и т.н.
    Още не мога да разбера само на фейса ли слагат 6 ск., също и моторите при фейса имат ли разлика, освен филтърната кутия и разположението на компа?

Мотора се слага на Lancia Musa, Lancia Ypsilon, на Punto след 2003 г. до не знам коя година, Panda от 2004, има и други модели.
    Последна промяна от niksept : 18.03.2020 в 20:02

Ако това е двигателят 1.4 16 клапана, се слага и на новото Bravo, 500, Stilo и т.н. Това, че варират от 90-100 коня е от без значение, двигателят е практически същият, поразгледай снимки и ще разбереш. 6 степенната ще стане даже и от по-новите модели като болтове, само виж дали ще стане тампона, където се захваща, но мисля, че няма да има проблеми. Реално даже новото Tipo има същият двигател, лично съм оглеждал горе всмукателя, капака е еднакъв и мисля, че кутията е съместима, но не съм на 100% сигурен, трябва да се провери. Тоя двигател само го пипат тук таме да го пригодят за екологичните стандарти, иначе си е един и същ 2 десетилетия вече.

Фиат маниак
    Регистр. на
    19.01.2008
    Някъде по темите назад бях чел че някой беше слагал мисля на стило 5степенна защото неможел да си намери 6-степенна,каквато си му е била оригиналната и със доработки мисля че нещата се бяха случили.На твойта какво и е не може ли да се ремонтира.Защото то втора ръка ок.ама във какво състояние ще е никой не знае.
    Последна промяна от ivan77 : 18.03.2020 в 22:01
    STILO 1.4 16v.

Фиат фанатик Аватарът на kiriluz1
    Регистр. на
    20.07.2012
    То тая 6 степенна кутия май се нарича "шоколадовата" скоростна кутия. Дали ще намериш читава е въпроса.

Има и Фиатски 6 степенни, не са само M32-ки. Много лесно може да се провери каква е кутията, стига да се поинтересуваш на кои модели се слага. Може и визуално да се различи много лесно, М32-ката е по-сплеската и компактна. и капакът е различен. Има си и щампи по нея.

yeksuh, преди време търсих филтърна кутия. Моя мотор е от по старите, компа е отзад филтърната кутия, която пък е непосредствено над колекторите и пластмаста гори на поразия. Някои модели след 2006-2007 и вече на по новите (2008 фейса) изместват филтърната кутия по далеч от колекторите, по горе и по назад, като компа е отстрани на кутията. Тогава подразбрах на кои модели от кои години се слага мотора.Това е за 1.2 и 1.4 моторите, 1.6 вече има разлика. Сега за скоростите.

Това значи ли, че 5 степенната скоростна кутия се слага на всички модели? Било то 1.2, 1.4 – 8 или 16 клапана? Само една ли е като модел? Едва ли. Предавателно число...

ivan77, пусни темата, ако ти е под ръка, защото не мога да я намеря. Дали от 5 степенна на 6 ст. или от 6 ст. на 5 степенна е едно и също. Това с доработките звучи притеснително, ако е до стойка, тампон, изпълнителен механизъм на съединителя не е проблем, но преправяне и други намеси е лошо.

Проблема при моята накратко. На свободен ход при отпуснат съединител има шум. При натиснат съединител шума изчезва. Лек шум до моментно престъргване. При потегляне на 1-ва и 2-ра се чува понякога като не постоянно стържане(или постоянно със засилващо се) променящо се с оборотите. На 3-та позатихва, 4-та и 5-та вече уж изчезва, но и шума в купето се променя от пътя, гумите, мотора. Нямам вибраций, виене. Съединителя го сменях декември 2018 г. За сега от два сервиза отсичат „първичен вал, лагер на скоростите, търси си друга кутия. Не изключвам ремонт на кутията.

kiriluz1, Защо се нарича „шоколадовата“? Читава!? Вече на късмет.

Не стана ясно какво е „M32-ки“, предполагам Опелските ск. кутии? Слага се на много модели.
    Последна промяна от niksept : 20.03.2020 в 00:55

Фиат маниак
    Регистр. на
    19.01.2008
    Стило 1,4 мисля но не съм сигурен е само със 6 степенна ск.кутия. М32 мися че се монтира на 1,8 моторите гошоря за стило но пак не съм много сигурен.А относно темата със замяната ще е потърся.
    STILO 1.4 16v.

Фиат фанатик Аватарът на kiriluz1
    Регистр. на
    20.07.2012
    Напиши в нета и виж. С две думи при М32 не е въпроса дали ще замине ,а кога. Има някакъв проблем с мазането на лагерите на вала на 6та и 4та. Та ако е тая шанса да се набуташ е доста висок ,при съмнителен добър резултат. Аз лично бих си потърсил оригиналната за колата.
    Последна промяна от kiriluz1 : 20.03.2020 в 18:00

Фиат фанатик Аватарът на lubo_Y10
    Регистр. на
    07.05.2009
    За 2 лагера да сменяш скорости? Кажи на майсторите да ти свалят кутията /хамалската работа/ а ти в къщи си я разглоби и смени лагерите/
    LANCIA Y10 1.1 Bosch monomotronik AGU Zavoli Голф 3 1.8
    ВАЗ 2101-73г-екс ВАЗ 2101-74г.екс, самара-екс заз 965а екс Опел кадет екс

Член на СФФБ
    Фиат фанатик
    Аватарът на FIRE 8V
    Регистр. на
    04.11.2004
    В този каталог на SNR има информация за доста скоростните кутии вкл. на Fiat - марка; модел; година година на производство; версия на скоростната кутия:
    https://www.noc.ua/pdfs/snr-racatbvemb-en.pdf
    Fiat Idea 1.9 8V mJet 'Emotion'
    Fiat Punto 1.2 16V ELX 'Speedgear' / Fiat Uno 1.0 i.e S - "powered by FIRE 8V" ;
    www.fiat-uno.net/viewforum.php?f=27

Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Тема: Въпрос за 6 степенна скоростна кутия за Fiat Idea 1.4 16v 2004 г.

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •